Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze święte w niedziele są sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy na Msze święte o 800, 1000, 1200 i 1800.
 2. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki od 1845 do 1915 oraz w czwartki od 1630 do 1700. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Tydzień w liturgii:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli,
  – w czwartek święto św. Benedykta, opata i patrona Europy,
  – w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
  – w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 4. Jutro, 8 lipca, wspólnota „Pielgrzymi Niepokalanej” zaprasza na Mszę świętą o 1800 w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu oraz na godzinną adorację. Kazanie wygłosi ks. Tomasz Kancelarczyk – założyciel Fundacji „Małych Stópek”, która działa na rzecz ochrony dzieci nienarodzonych.
 5. W katedralnej wspólnocie witamy o. Romana Łukaszewskiego – kapucyna, który zastąpił o. Tadeusza Starca. Ojcu Tadeuszowi serdecznie dziękujemy za dziewięć lat pięknej współpracy – szczególnie za posługę w konfesjonale oraz troskę o ubogich i osoby życia konsekrowanego.
 6. Polecamy nową „Niedzielę”, a w niej letni cykl o ciekawych miejscach w naszej Ojczyźnie oraz artykuł o kształtowaniu polskiej polityki historycznej w odniesieniu do ostatnich, przykrych wydarzeń z Muzeum II Wojny Światowej.
 7. Na stoliku przy wyjściu z Archikatedry jest jeszcze dodrukowany numer naszej parafialnej gazetki „U Świętej Rodziny”. Dziękujemy za ofiary składane przy gazetce, które przeznaczamy na fundusz ministrancki.
 8. We wtorek, 23 lipca, nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia. W programie m.in. Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz zabytki Starego Miasta. Więcej szczegółów i zapisy w zakrystii.