Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Zapraszamy na Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 800 i 1800. We wtorek będzie dzień spowiedzi. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź rano od 730, tradycyjnie w południe od 1200 do 1300 oraz od 1730. Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz na stoliku przy wyjściu.
 2. W piątek o godz. 1715 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Drzewa Krzyża.
 3. We wtorek o godz. 1900 w kaplicy odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. W dniach 8-9 marca po raz jedenasty odbędzie się wielkopostna inicjatywa papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Wkraczając w nowe życie”. W Częstochowie będzie można skorzystać z całodobowej adoracji i spowiedzi w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika na Błesznie.
 5. W najbliższy piątek – jak każdego 8 dnia miesiąca – wspólnota „Pielgrzymi Niepokalanej” zaprasza na Mszę świętą wynagradzającą za grzechy przeciwko życiu. Msza św. w piątek o godz. 1800, a po niej godzinna adoracja prowadzona przez wspólnotę.
 6. Tydzień w liturgii:
  – w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza,
  – a najbliższy czwartek jest pierwszym w miesiącu – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W piątek8 marca – będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z bukietem modlitw.
 8. Nasi ministranci zajęli IV miejsce w etapie regionalnym mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 9. Polecamy nowy numer „Niedzieli”, w którym przeczytamy o życiu chrześcijan w Ziemi Świętej, którzy wciąż cierpią z powodu wojny oraz o praktyce postu w Starym Testamencie.