Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie o 1730 w kaplicy.
 2. Tydzień w liturgii:
  – we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  – w środę wspomnienie błogosławionych męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza. To kapłani naszej archidiecezji, którzy zginęli w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau. Relikwie bł. ks. Maksymiliana – fragment obozowego pasiaka – znajdują się w Kaplicy Męczenników Kościoła Częstochowskiego w naszej Archikatedrze.
  – w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła. To dzień imienin ks. biskupa Antoniego Długosza.
  – w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 3. Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, o 1500. Z tej racji jutro, czyli w poniedziałek, o godz. 1830 zapraszamy młodzież z klasy VIII oraz starszych na spotkanie.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 930 w naszej Archikatedrze rozpocznie się XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej, której uczestnicy przejdą następnie na Jasną Górę, gdzie przed szczytem zostanie odprawiona Msza św.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 odprawimy Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież – szczególnie ze Szkoły Podstawowej nr 35 – wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy.
 6. Serdecznie zapraszamy na III Festyn Rodzinny na Starym Mieście, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 czerwca, na placu przed Archikatedrą. W programie liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: występy dzieci i młodzieży, wspólne gry i zabawy, spotkanie z ks. Sebastianem Koseckim – znanym z TikToka oraz stoiska kulinarne i loteria fantowa, na którą losy będzie można kupić po każdej Mszy świętej. Festyn zaczynamy o 1400, losowanie nagród głównych – m.in. hulajnogi elektrycznej, voucherów i bonów do Galerii Jurajskiej – o 1730. Dochód z festynu przeznaczymy na kolonie wakacyjne dla dzieci i młodzieży z naszej Parafii i dzielnicy. Zachęcamy do udziału w Biegu katedralnym – start ok. 1420 – trzy okrążenia wokół Archikatedry – zapisy bezpośrednio przed startem, a wśród uczestników wylosujemy zegarek sportowy (smartwatch). Przyjdźcie, drodzy Parafianie i Goście, razem z rodziną i przyjaciółmi, aby spędzić ten wyjątkowy dzień w radosnej atmosferze! Szczegóły są na plakatach. Prosimy również, w miarę możliwości, o upieczenie ciast na festyn i przyniesienie ich w sobotę na plebanię. Dziękujemy!
 7. Polecamy nowy numer „Niedzieli”, a w nim ciekawy artykuł o bł. Karolinie Kózkównie, która inspiruje nie tylko ludzi młodych. Zachęcamy do lektury.