Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 WRZEŚNIA 2023 ROKU

 1. Dzisiaj, w godz. 1500 – 2100, w naszej Archikatedrze odbędzie się spotkanie modlitewne przy relikwiach Błogosławionej Rodziny Ulmów. O 1500 zapraszamy na Drogę Krzyżową i Koronkę, o 1600 Msza św. w intencji narzeczonych, o 2000 Różaniec i o 2100 Apel Jasnogórski. Relikwie będą również obecne w przyszłą sobotę, 30 września. Szczegółowy plan znajdziemy w gablocie z ogłoszeniami.
 2. Za tydzień, w niedzielę 1 października, zapraszamy małżeństwa i rodziny na pierwsze spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła. Początek o 1500 na plebanii. Więcej informacji u księży.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie w październiku o godz. 1715.
 4. Tydzień w liturgii:
  – w środę wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana, który jest patronem dobroczynności
  – w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika. Jest to dzień imienin naszego Arcybiskupa Metropolity. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
  – w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  – w sobotę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, który żył na przełomie III i IV wieku i przetłumaczył Pismo św. na język łaciński. Święty Hieronim jest autorem słów: „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 5. W najbliższy piątek po południu zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium św. Ojca Pio – na Przeprośną Górkę. Wyjazd o godz. 1500 z parkingu przed Archikatedrą. Zwiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio i odprawimy Drogę Krzyżową. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
Przewiń do góry