Ogłoszenia 21.08.2022

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czwartek, w wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, o godz. 17.15 nieszporami maryjnymi w archikatedrze rozpocznie się archidiecezjalna procesja z obrazem Matki Bożej. Procesja pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity uda się na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, prosimy Gwardię Katedralną, Żywy Różaniec w strojach, panów niosących sztandary, ministrantów o szczególny udział w tym wielkim wyznaniu naszej miłości do Maryi. Potraktujmy udział w tej procesji jako wyjątkowy przywilej naszej parafii.

2. Tydzień w liturgii:

  • w środę święto św. Bartłomieja Apostoła.
  • w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki naszej archidiecezji. Uroczysta Msza św. przed szczytem na Jasnej Górze o 11.00.
    Msze św. w archikatedrze o 8.00 i 18.00. Ze względu na rangę uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas post.
  • w sobotę wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna

3. Składamy serdeczne podziękowanie za piękny udział w naszej pielgrzymce parafialnej na Jasną Górę w ramach nowenny przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

4. W sobotę 27 sierpnia pragniemy zorganizować autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Krakowa – Łagiewnik, do Centrum Jana Pawła II, oraz na Wawel. Koszt 50 zł. Zapisy do środy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Przypominamy, iż dziś kolejny „ Sierpniowy Wieczór z Archikatedrą”. Zapraszamy o godzinie 19.00 na zwiedzanie naszej Bazyliki z przewodnikiem, po czym będzie możliwość wjazdu lub wejścia na taras widokowy, znajdujący się w wieżach katedry, czy odwiedzenia naszego Muzeum Archikatedralnego.

6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz słuchania radia FIAT, radia Jasna Góra i radia Maryja. Przypominamy też, że informacje duszpasterskie są dostępne też na stronie archikaterda.pl

7. Wszystkim modlącym się w naszej bazylice, parafianom, sympatykom naszej archikatedry i pielgrzymom życzymy błogosławionego tygodnia.

Przewiń do góry