Ogłoszenia 31.07.2022

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro, w 77 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego pamiętamy o tych wszystkich, którzy heroicznie bronili wolności naszej Ojczyzny.

Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  • w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya,
  • w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00.

2. We wszystkie niedziele sierpnia zapraszamy na „ Sierpniowe wieczory z Archikatedrą”. Zapraszamy wtedy o godzinie 19.00 na zwiedzanie naszej Bazyliki z przewodnikiem, po czym będzie możliwość wjazdu lub wejścia na taras widokowy, znajdujący się w wieżach katedry. Szczegóły na plakatach.

3. Z pieniędzy zebranych podczas naszego parafialnego festynu organizujemy wyjazdy dla dzieci z parafii i dzielnicy. 8 sierpnia do Tarnowskich Gór – do Aqua Parku oraz Sztolni, 9 sierpnia do Korzonka, 10 sierpnia do Żor – do Miasteczka westernowego. Zapisy w zakrystii,  kancelarii lub telefonicznie. Szczegóły również na plakacie przy wyjściach. Zebranie dla rodziców zapisanych dzieci w środę o godzinie 19.00 w archikatedrze.

4. Wspólnie ze SP nr 35 organizujemy przed naszą archikatedrą rocznicę     „ Krwawego poniedziałku”. W naszej Bazylice pragniemy przygotować wystawę zdjęć z czasu rozpoczęcia II wojny światowej. Gdyby ktoś posiadał stare fotografie z tego czasu prosimy o pomoc i ich wypożyczenie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina święta w czwartek o 17.30. Do chorych udamy się w piątek od 9.00. Spowiedź o godzinie 7.00, od 12.00 do 13.00 i od 17.30

6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz korzystania z mediów katolickich.

6. W naszej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach, którzy w tych dniach ofiarnie zdążają do Sanktuarium Narodu Polskiego na Jasnej Górze. Nie zapominajmy o gestach życzliwości wobec grup pielgrzymkowych, które  spotkamy na naszych ulicach.

Przewiń do góry