Ogłoszenia 28.08.2022

28.08.2022

  1. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców ze szkół położonych na terenie naszej parafii Msza św. na rozpoczęcie roku będzie sprawowana o godz. 9.00. Natomiast przedszkolaków i dzieci szkolne z klas I-III zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 na Mszę św. Wtedy to poświęcimy plecaki i przybory szkolne.
  2. Czwartek to także dzień 83 rocznicy napaści Niemców hitlerowskich na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny.
  3. Po wakacyjnej przerwie, od czwartku wznowi funkcjonowanie Kuchnia dla ubogich Świętej Rodziny. Bóg zapłać za szczodre ofiary składane na ten cel do puszki w kruchcie bazyliki, a Siostrom Karolankom za służbę potrzebującym.
  4. Od następnej niedzieli, 4 września powracamy do następującego porządku Mszy św.:  8.00, 10.00, 11.00 /z udziałem dzieci i ich rodzin/, 12.00 i 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. rano przed Mszą św. o godz. 7.00, od godz. 12.00 do 13.00 i od godz. 17.30 /szczególnie dla dzieci i młodzieży/. Z Komunią św. do chorych udamy się od 9.00. W czwartek o 17.30 Godzina święta przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  6. Dziś ostatni „ Sierpniowy wieczór z Archikatedrą” o godzinie 19.00. Zapraszamy do zwiedzania.
  7. W tym tygodniu przypada 83 rocznica hitlerowskiej zbrodni na mieszkańcach Częstochowy, którzy w dn. 3 i 4 września zostali rozstrzelani w różnych punktach miasta, m.in. na placu przed katedrą. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana w archikatedrzepod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity  Wacława Depo w niedzielę 4 września o godz. 18.00. Postarajmy się wszyscy uczestniczyć w tej Mszy św., aby uczcić poległych częstochowian i modlić się o pokój ich duszy. Po Mszy św. przed Archikatedrą odbędzie się patriotyczny montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 35 przypominający nam te tragiczne wydarzenia.  Po nim złożenie kwiatów przed płytą pamiątkową znajdującą się na Placu Katedralnym. Szczegóły na plakatach przy wyjściu.
  8. Tydzień w liturgii:

–   w sobotę św. Grzegorza Wielkiego

– w niedzielę wspomnienie bł. Marii Kanuty Chrobot, która wraz ze współsiostrami oddała życie za ojców rodzin w czasie II wojny światowej. Jest jedną z trojga męczenników naszej częstochowskiej ziemi.

Przewiń do góry