Ogłoszenia 24 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022

1. Dziś  z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia samochodów oraz innych pojazdów. Ofiary składane z racji poświęcenia przeznaczone będą na pomoc misjonarzom. Za okazaną pomoc misjom możemy zabrać pamiątkowy breloczek, do powieszenia w naszym aucie – przedstawia on świętego Krzysztofa oraz bł. Stefana Wyszyńskiego. Serdeczne Bóg zapłać.

2. We wszystkie niedziele sierpnia zapraszamy na „ Sierpniowe wieczory z Archikatedrą”. Zapraszamy wtedy o godzinie 19.00 na zwiedzanie naszej Bazyliki z przewodnikiem, po czym będzie możliwość wjazdu lub wejścia na taras widokowy, znajdujący się w wieżach katedry. Szczegóły na plakatach.

3. Z pieniędzy zebranych podczas naszego parafialnego festynu organizujemy wyjazdy dla dzieci z parafii i dzielnicy. 8 sierpnia do Tarnowskich Gór – do Aqua Parku oraz Sztolni, 9 sierpnia do Korzonka, 10 sierpnia do Żor – do Miasteczka westernowego. Zapisy w zakrystii,  kancelarii lub telefonicznie. Szczegóły również na plakacie przy wyjściach.

3. Tydzień w liturgii:

  • W poniedziałek święto św. Jakuba,
  • We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP,
  • w piątek wspomnienie św. Marty,

4. Przy wyjściu do nabycia nowy numer „ Niedzieli”. Do przeczytania artykuł „ Był jak wieczna lampka” – piękne wspomnienie o śp. Ks. Antonim Madejskim.

Przewiń do góry