Ogłoszenia 19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

2. 22 lutego odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) . Sprzęt składamy tego dnia na podwórku plebanii. Warto pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a dzięki temu pomóc misjom. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu.

3. 01 marca w Szkole Podstawowej nr 35 przy ulicy Ogrodowej odbędzie się Dzień Otwarty, na który zapraszamy dzieci z rodzicami, by poznać życie naszej szkoły. Szczegóły również na plakacie przy wyjściu.

4. Od posypania głów popiołem w Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w archikatedrze o 7.00, 9.00, 18.00. Mszy św. wieczornej będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Wacław Depo. Pamiętajmy, iż tego dnia obowiązuje nas post ścisły. W piątki zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 17.15, z kolei w niedziele również o 17.15 zapraszamy na śpiewanie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

5. W Wielkim Poście zapraszamy Was do udziału w sztafecie AquaPanemChallenge. Chcemy przez 40 dni pościć o chlebie i wodzie przede wszystkim w intencji nawrócenia naszej parafii, naszych rodzin oraz pokoju na świecie. Możemy w kancelarii, zakrystii, lub internetowo zgłaszać dodatkowe intencje, sprawy i trudy naszego życia. Od Popielca do Wielkanocy każdego dnia w tych wszystkich intencjach chętne osoby będą podejmowały post o chlebie i wodzie. Zachęcamy i prosimy o zapisy do tego wysiłku i trudu wielkopostnego.

6. W miniony piątek nasi ministranci brali udział w eliminacjach do Turnieju Służby Liturgicznej w Piłce Halowej na etapie dekanalnym. Ministranci ze Szkoły Podstawowej awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. Gratulujemy i życzymy sukcesów przy ołtarzu i na boisku.

7. W Wielkim Poście pragniemy wystawić Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy chętne osoby, a szczególnie młodzież do wzięcia udziału w tej naszej inicjatywie.

Przewiń do góry