Ogłoszenia 14.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Tydzień w liturgii:
  • jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Po każdej Eucharystii poświęcenie ziół i kwiatów.
    Tego dnia o godzinie 21:00 zapraszamy do naszej Bazyliki na Apel Jasnogórski. Po nim możliwość nocnego wejścia na taras widokowy.
  • w środę wspomnienie św. Jacka
  • w sobotę wspomnienie św. Bernarda, doktora Kościoła.

2. Od 17 sierpnia rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, podczas której parafie Częstochowy pielgrzymują na Jasną Górę. W archikatedrze nowennę odprawiać będziemy codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

3. W sobotę, 20 sierpnia o 17.15 rozpocznie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi. Zapraszamy wszystkich w sobotę na 17.15. Prosimy chętnych do niesienia krzyża, tablicy i nagłośnienia pielgrzymkowego o zgłoszenie się wcześniej do zakrystii.

4. W minionym tygodniu dzieci i młodzież z naszej parafii brała udział w wakacyjnych wyjazdach do Tarnowskich Gór, Korzonka i Żor. Każdego dnia wyjeżdżało po 50 dzieci. Dziękujemy wszystkim za udział, nauczycielom ze SP nr 35 i rodzicom za opiekę. Wyjazdy w całości sfinansowane były ze środków zebranych w czasie naszego parafialnego festynu.

5. Przypominamy, że dziś drugi „Sierpniowy wieczór z Archikatedrą”. Zapraszamy o godzinie 19.00 na zwiedzanie naszej Bazyliki z przewodnikiem, po czym będzie możliwość wjazdu lub wejścia na taras widokowy, znajdujący się w wieżach katedry.

6. Polecamy nowy numer ,,Niedzieli” oraz dodrukowany numer naszej parafialnej gazetki ,,U Świętej Rodziny”.

Przewiń do góry