ogłoszenia 13.11.2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022

1. Dziś przypada VI Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy                           w modlitwie i czynach miłosierdzia o tych, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim wspierającym naszą katedralną kuchnię dla ubogich poprzez składane ofiary do skarbony przy wyjściu. Nasza stołówka wydaje prowiant od poniedziałku do piątku                   o godz. 16.00. Dziś także przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy cierpiącą Ukrainę. W związku z tym w przyszłą niedzielę do kartonów przy wyjściach będziemy mogli złożyć dary – produkty spożywcze długoterminowe np. cukier, mąkę, kaszę, konserwy, słodycze, oraz złożyć ofiary do puszek na Kościół Prześladowany w Ukrainie. Szczegóły na ulotkach.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Uroczystej Mszy św. o 12.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita.

3. Tydzień w liturgii:

  • w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej
  • w piątek bł. Karoliny Kózkówny

4. Przypominamy, iż w naszej Bazylice Archikatedralnej codziennie trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Każdego dnia od godziny 12.00 do 13.00 możemy skorzystać z Sakramentu Pokuty.                    W niedziele o 7.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,              a od poniedziałku do soboty o 17.30 Nieszpory. Codziennie po Mszy Św. porannej odmawiamy różaniec. Zachęcamy do uczestnictwa w tych modlitwach.

Przewiń do góry