OGŁOSZENIA 12.03.2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz uczczeniem relikwii drzewa Krzyża św. w niedzielę o 17.15. W miarę naszych możliwości starajmy się częściej uczestniczyć we Mszach św. również w tygodniu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 17:15.

2. Rekolekcje wielkopostne w archikatedrze odbędą się od
następnej niedzieli. Szczegółowy program podamy za tydzień. Rekolekcje wygłosi o. Tadeusz Starzec z naszej wspólnoty braci kapucynów.

3. Wraz z naszą szkołą podstawową organizujemy konkurs na najpiękniejszą kartkę i ozdobę wielkanocną. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu i w szkole.

4.  W piątek, 24 marca, o 17.00 młodzież naszej parafii, w ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej, wystawi Misterium Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy do tej szczególnej modlitwy. Zarezerwujmy sobie czas i zaprośmy naszych bliskich. Szczegóły na plakatach.

5. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku 31 marca wyruszymy 44 kilometrowym szlakiem św. Dominika z Gidel. Zachęcamy osoby pełnoletnie do zapisów.

6. Przy wyjściu możemy zakupić paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. W ramach jałmużny wielkopostnej możemy wesprzeć także potrzebujących. Dziś  i przez kolejne niedziele Wielkiego Postu na stoliku przy wejściu jest  wystawiony kosz, do którego możemy wkładać produkty spożywcze. Za każdy dar serca bardzo serdecznie dziękujemy.

7. Miejskie Przedszkole nr 21 z ulicy Przemysłowej 6 informuje o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2023/2024. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola.

8. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” oraz korzystania z mediów katolickich naszego radia Fiat, radia Jasna Góra oraz radia Maryja.

Przewiń do góry