III NIEDZIELA ADWENTU
1. Dziś przeżywamy rekolekcje adwentowe, które głosi ks. dr Kamil Zadrożny, przełożony naszego Wyższego Seminarium Duchownego.
2. Jutro przypada pierwsza rocznica śmierci Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Z tej racji o godz. 18:00 w naszej bazylice archikatedralnej będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Zachęcamy do modlitwy.
3. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na roraty w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek o 16.30.
4. Po Mszy św. można nabyć świece Caritas na stół wigilijny po 10 i 20 zł, oraz opłatki, z których ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie archikatedry.
5. Do chorych ze spowiedzią i komunią świąteczną udamy się w przyszłą środę 21 grudnia. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do wszystkich chorych, samotnych i starszych naszej parafii.
6. Przypominamy, iż przez wszystkie niedziele Adwentu na stoliku przy wejściu jest wystawiony kosz, do którego możemy wkładać produkty spożywcze, z których przygotujemy dla tak wielu potrzebujących rodzin naszej parafii paczki świąteczno – noworoczne. Za każdy dar serca bardzo serdecznie dziękujemy.
7. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 poświęcimy odnowiony krzyż znajdujący się przy ulicy Papierowej. Mieszkańców Zawodzia zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. Polecamy tygodnik katolicki „Niedziela”, jak zawsze z dodatkiem „ Bliżej Życia z Wiarą”, gdzie można przeczytać świadectwo dziewczyny, która dzięki Nowennie Pompejańskiej zmieniła swoje życie. Zachęcamy także do słuchania katolickiego Radio Fiat.