Ogłoszenia 07.08.2022

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Dominika,
  • we wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża
  • w środę Święto św. Wawrzyńca, diakona,
  • w czwartek wspomnienie św. Klary,

2. Już dziś rozpoczynamy „ Sierpniowe wieczory z Archikatedrą”. Zapraszamy o godzinie 19.00 na zwiedzanie naszej Bazyliki z przewodnikiem, po czym będzie możliwość wjazdu lub wejścia na taras widokowy, znajdujący się w wieżach katedry. Szczegóły na plakatach.

3. Z pieniędzy zebranych podczas naszego parafialnego festynu organizujemy od jutra przez trzy dni wyjazdy dla dzieci i młodzieży do Tarnowskich Gór, Korzonka i Żor. Życzymy naszym najmłodszym dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapisane osoby spotykają się jutro na placu przed Archikatedrą o godzinie 8.20

4. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 10.00, w naszej archikatedrze będzie sprawowana Msza św. za częstochowian poległych w Powstaniu Warszawskim, w sposób szczególny za sierżanta Bolesława                 „ Wojtka „ Omyłę, żołnierza batalionu „ Żośka” i kapitana Eugeniusza Stasieckiego. Po Mszy św. pod tablicą pamiątkową, przy ulicy Krakowskiej 36, gdzie w czasie wojny mieszkał Bolesław Omyła zostaną złożone kwiaty.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz naszej parafialnej gazetki „ U Świętej Rodziny”. Dochód jak zawsze przeznaczamy na fundusz ministrancki.

Przewiń do góry