Ogłoszenia 04.09.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1.  W miniony czwartek wspominaliśmy  83 rocznicę hitlerowskiej zbrodni na mieszkańcach Częstochowy, którzy w dn. 3 i 4 września zostali rozstrzelani w różnych punktach miasta, m.in. na placu przed katedrą. Dziś o godzinie 18.00 Msza św. w ich intencji będzie sprawowana w archikatedrzepod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity  Wacława. Po Mszy św. o godzinie 19.00 przed Archikatedrą odbędzie się patriotyczny montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 35 przypominający nam te tragiczne wydarzenia.  Po nim złożenie kwiatów przed płytą pamiątkową znajdującą się na Placu Katedralnym. Szczegóły na plakatach przy wyjściu, a w bocznej nawie znajduję się wystawa zdjęć upamiętniających Krwawy Poniedziałek. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału.

2.  Tydzień w liturgii:

  • w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej świątyni o godzinie 8.00 i 18.00

3. W piątek, 9 września przypada 16 rocznica święceń biskupich naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity. Polecamy jego pasterską posługę przez przyczynę Pani Jasnogórskiej.

4. Zapraszamy na spotkania formacyjne w nowym roku katechetycznym: Dzieci z klas od 1 do 4 zachęcamy do udziału w spotkaniach Dzieci Maryi, które prowadzą Siostry Karolanki w sobotę o godz. 10.00, a uczniów szkoły podstawowej, średniej ale i starszych zapraszamy do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, aby przez piękno liturgii pogłębiać więź z Jezusem. Zbiórka w sobotę o godz. 10.00. Młodzież z klas VIII i szkół średnich zapraszamy do Ruchu Światło – Życie. Spotkania w piątki o godzinie 19.00.

5. Przypominamy, iż od września wznowiła funkcjonowanie Kuchnia dla Ubogich. Posiłki są wydawane od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00. Przypominamy również, iż przy parafii działa Wspólnota Anonimowych Alkoholików. Spis mityngów dostępny na stronie internetowej AA Krakowska Częstochowa.

6. W czwartek o godzinie 18.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci z klas III, które w maju przystąpią do I Komunii Świętej.

7. Do nabycia nowy numer „ Niedzieli:, który został połączony z nową publikacją „ Bliżej Życia z Wiarą”, gdzie znajdziemy poruszające świadectwa i historie z życia wzięte, artykuły o uzdrowieniach, nawróceniach i cudach. Cena 10 zł. Do nabycia także nowy numer gazetki parafialnej „ U Świętej Rodziny”, gdzie znajdziemy informacje dotyczące naszej wspólnoty parafialnej. Dochód jak zawsze przeznaczamy na fundusz ministrancki.

Przewiń do góry