Niedziela Trójcy Świętej

12.06.2022

1. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień w liturgii:

– w poniedziałek św. Antoniego z Padwy,

– we wtorek błog. Michała Kozala,

– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 8.00, 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity, a po niej wyruszy archidiecezjalna procesja eucharystyczna na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym publicznym wyznaniu wiary, w sposób szczególny Żywy Różaniec w strojach, Gwardię Katedralną i dzieci sypiące kwiaty do kościoła św. Zygmunta oraz niosące feretron. Przy okazji prosimy, aby w najbliższym tygodniu, do środy włącznie, do zakrystii przynosić płatki kwiatów do dywanów kwiatowych. Akcja Katolicka będzie przygotowywać dekoracje na Boże Ciało w środę od 19.00.

Podczas oktawy Bożego Ciała na nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie procesja eucharystyczna po archikatedrze i Msza św. W przyszły czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała wianki, które zostaną poświęcone na koniec Mszy św.

– w piątek św. Brata Alberta, opiekuna ubogich, którego kopia obrazu Ecce Homo znajduje się w kaplicy Męczenników Częstochowskich.

4. W środę o godz. 17.00 w naszej bazylice wystąpi zespół pieśni i tańca „Śląsk” z oratorium „Jak Ojciec i Syn” w 10. rocznicę mianowania Biskupa Wacława Depo Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim. Po koncercie uroczysta Msza św. Serdecznie zapraszamy.

5. Polecamy „Niedzielę”, a w niej artykuły o służbie ministranckiej.

Przewiń do góry