XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Do czwartku włącznie o 17.30 odprawiamy procesję eucharystyczną po bazylice.

2. Tydzień w liturgii:

– w poniedziałek o 16.00 w archikatedrze odprawiona zostanie Msza św. za śp. Zofię Stachurę, wieloletnią nauczycielkę naszej Szkoły Podstawowej, która zmarła w zeszłym tygodniu.

– w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem o 17.30, po niej Msza św. z poświęceniem wianków. Akcja Katolicka w czwartek przed Mszą św. będzie rozprowadzać wianki, z których dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Prosimy, aby do środy do zakrystii przynosić zioła i kwiaty, z których panie z Akcji Katolickiej wykonają wianki. Do udziału w procesji zapraszamy Żywy Różaniec w strojach, Gwardię do niesienia sztandarów, ministrantów i dzieci sypiące kwiaty.

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z racji na rangę uroczystości w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W następną niedzielę, 26 czerwca o godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, ich rodziny oraz nauczycieli, w intencji których będziemy się wtedy modlić. Natomiast od niedzieli 3 lipca Msze św. będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, bez Mszy św. o 11.00.

4. Zapraszamy do lektury „Niedzieli” i korzystania z mediów katolickich.

5. W najbliższy czwartek przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszamy wiele Bożych łask, a zmarłym chwałę nieba. Powierzajmy ich szczególnej opiece Świętej Rodziny.

Przewiń do góry