25-01-2020 16:46
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018

Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
 2. Tydzień w liturgii:

- w czwartek 21 czerwca – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (żył w XVI wieku, w czasie posługi chorym zaraził się i umarł)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Jestem tatą, to moja kariera” oraz „Męskie oblężenie Jasnej Góry” w dniu Ojca 23 czerwca.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018

Dziesiąta Niedziela Zwykła 10.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30. Po odśpiewaniu litanii adorujemy Pana Jezusa w ciszy.
 2. Tydzień w liturgii:

- jutro św. Barnaby, apostoła (był krewnym św. Marka Ewangelisty i przyjacielem św. Pawła apostoła, z którym współpracował w głoszeniu Słowa Bożego, był człowiekiem głębokiej wiary, jest orędownikiem w rozwiązywaniu konfliktów i sporów);

- w środę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., przez głoszenie Słowa Bożego, skrajne ubóstwo i głęboką modlitwę nawrócił do Chrystusa wielu słuchaczy, najbardziej słynie jako orędownik poszukujących). Dzień imienin śp. ks. Antoniego Madejskiego. Pamiętajmy w modlitwach o śp. ks. Antonim.

- w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (żył w I połowie XX w., jak biskup został aresztowany przez Niemców i uwięziony w Dachau, został uśmiercony zastrzykiem)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Urodził się jako święty” – mowa o ks. Dolindo, który bezgranicznie zaufał Jezusowi i często powtarzał słowa: „Panie Jezu, weź to wszystko” oraz art. „Polskie miasta ograniczają dostęp do alkoholu”.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
Ogłoszenia duszpasterskie 3.06.2018

Dziewiąta Niedziela Zwykła 3.06.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- trwa oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne do czwartku o 17:30. Ks. neoprezbiter mgr Rafał Środa na zakończenie oktawy w czwartek odprawi nieszpory, poprowadzi procesję, będzie sprawował Mszę św., poświęci wianki i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa dzieciom, młodzieży i starszym. Księdzu Prymicjantowi złożymy życzenia;

- we wtorek św. Bonifacego, biskupa i męczennika (był benedyktynem, został zamordowany przez pogan w 754 r.);

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień uświęcenia kapłańskiego. Prosimy o szczególną modlitwę za prezbiterów. Wszyscy kapłani z archidiecezji są zaproszeni na wieczorną modlitwę do archikatedry na 20.00. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W piątek możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 1. Dziś Marsz dla życia i rodziny. Msza św. w Archikatedrze o 15.00. Rozpoczęcie marszu na Jasną Górę ok. 16.00. Zapraszamy.
 2. 3.     W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Ojciec naszej wolności” – drogowskaz Sł. Bożego Kard. S. Wyszyńskiego jest wciąż aktualny.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa.
Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018

 1. Dziś o 12.00 dzieci z klas trzecich przyjmą I Komunię Świętą. Dzieciom gratulujemy tej chwili i życzymy, by przez całe życie kochały Chrystusa, szczególnie przez częstą komunię i udział we Mszy św. Dzieci w najbliższe dni będą przeżywać Biały Tydzień. Będą przychodzić na Msze św. o 18.00. W środę pojadą do Leśniowa, do Matki Bożej – Opiekunki Rodzin. Zakończenie Białego Tygodnia w piątek o 18.00.
 2. Tydzień w liturgii:

- dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej

- we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy (żyła na przełomie XIX i XX w., założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Szarych, całe życie poświęciła wychowaniu młodzieży)

- w czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja eucharystyczna pójdzie z Jasnej Góry do archikatedry. Rozpoczęcie Mszą św. o 10:00 na Jasnej Górze. To jest nasza główna procesja. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne będą sypać kwiaty od św. Zygmunta do archikatedry. Dekoracje placu wykonuje Akcja Katolicka. Udział w procesji Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary. W to święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. o 8.00, 10.00, po procesji ok. 13:00 i o 18.00.

Od piątku do czwartku będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała, o 17.30 Nieszpory Eucharystyczne z procesją po archikatedrze i Msza św.

- w piątek św. Justyna, męczennika (był filozofem, prowadził publiczne dysputy w obronie wiary)

- w tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od 9.00.

 1. W piątek – Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy, by były miłymi dziećmi Boga, zdrowia i mądrości.
 2. Jutro 37. rocznica śmierci Sł. B. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 3. W sobotę Marsz dla życia i rodziny. Msza św. w archikatedrze o 15.00. Rozpoczęcie Marszu na Jasną Górę ok. 16.00.
 4. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 1 i 2 czerwca.
 5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o Eucharystii, szczególnie „Pan idzie z nieba”
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
 7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:
   ś.p. Marek Orlik l. 67.
Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- dziś za udział w śpiewie lub za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego

- nabożeństwa majowe codziennie o 17.30

- jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o 8:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00;

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień uświęcenia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za nas kapłanów i o powołania kapłańskie;

- w sobotę św. Filipa Nereusza, prezbitera (żył w XVI w., założył Zakon Filipinów, był doradcą papieży i wielu dostojników)

 1. 2.     Dzieci z klas trzecich przyjmą Pierwszą Komunię Świętą w przyszłą niedzielę o 12.00. Próby będą w poniedziałek, środę i piątek o 16.30. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę o 16.00. Później sprzątanie katedry.
 2. Katedralne Spotkanie Chórów – koncert w archikatedrze – w przyszłą niedzielę o 16.15. Jest wywieszony afisz z programem.
 3. Marsz dla życia i rodziny za dwa tygodnie – 3 czerwca.
 4. 5.     W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o życiu: „Miłość przez duże M”
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
 6. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
   ś.p.
Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018

Siódma Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- nabożeństwa majowe codziennie o 17.30

- trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

- jutro św. Macieja, Apostoła (był jednym z 72 uczniów Jezusa, został włączony przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza, śmierć męczeńską poniósł przez ukamienowanie)

- w środę św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski (żył na przełomie XVI i XVII w., wstąpił do jezuitów, zaangażował się w pojednanie katolików z prawosławnymi, z tego powodu poniósł śmierć męczeńską)

 1. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek i środę o 16.30.
 2. 3.    W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Czy znów św. Andrzej Bobola uratuje Ojczyznę?”, która obecnie jest w trudnej sytuacji, „Anioł w rodzinie” – mowa o nowej błogosławionej pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej i „W sprawie strategii rozwoju”
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
 4. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności:
  ś.p. Leokadia Zakrzewska, l. 87
  ś.p. Anna Stopka, l. 61

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,993,745 unikalne wizyty