25-01-2020 16:47
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

2. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek św. Jana Pawła II, papieża

3. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały tydzień od 1 do 8 listopada o 17.00 na różańcu i Mszy św.

4. Dziś oraz w przyszłą niedzielę po Mszach św. Akcja Katolicka rozprowadza znicze z dołączonymi specjalnymi wezwaniami za zmarłych do wykorzystania podczas modlitwy przy grobach naszych bliskich. Dobrowolne ofiary za znicze będą przeznaczone na zakup opału dla prawdziwie potrzebujących parafian.

5. Akcja Katolicka naszej parafii serdecznie zaprasza dzisiaj na projekcję filmu pt. „Ślady stóp”, do Sali Nazaret nad aulą katedralną. Film opowiada o słynnej pielgrzymce śladami św. Jakuba. Początek o 16.00. Wstęp wolny.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. z klas trzecich w czwartek o 18.30, natomiast spotkanie dla młodzieży z klas 8 SP i III gimnazjum przed bierzmowaniem we wtorek o 18.30. Spotkania odbędą się w Kaplicy.

7. Serdecznie zapraszamy na doniosłe wydarzenie muzyczne jakim będzie Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zorganizowany z racji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbędzie w naszej Archikatedrze w środę o 18.30. Więcej informacji na plakacie. Wstęp wolny.

8. Zapraszamy dzieci i ich bliskich do udziału w Balu Wszystkich Świętych w sobotę 27 października na godz. 18.00. Za najpiękniejsze stroje przewidziane są wyjątkowe nagrody.

9. Za tydzień, w niedzielę 28 października o 16.30 zapraszamy na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

Koncert organowy

koncert_102018.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018

1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Po Mszy św. wolontariusze będą oczekiwali na nasz dar serca do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie w dalszej nauce zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Po tej Mszy św. zapraszamy do poczęstowania się Cukierkiem Papieskim z cytatem Jana Pawła II, przygotowanym przez naszą młodzież.

2. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

3. Tydzień w liturgii:

·         w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła  

·         we wtorek św. Jadwigi Śląskiej

·         w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

·         w czwartek św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Jest to dzień imienin naszych wikariuszy, ks. Łukasza Sakowskiego i ks. Łukasza Połacika. Msze św. w intencji Księży  Solenizantów o 7.00 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy za naszych księży.

·         w sobotę św. Jana Kantego, prezbitera (patrona studentów i ludzi nauki)

4. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są z tyłu Bazyliki i w Kaplicy.

5. Zapraszamy dzieci i ich bliskich do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy rodziców, by pomogli w przygotowaniu strojów świętych – najpiękniejsze będą nagrodzone. Przypominamy też o konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci.

6. Akcja Katolicka naszej parafii serdecznie zaprasza do projekcję filmu pt. „Ślady stóp” w przyszłą niedzielę, 21 października do Sali Nazaret nad aulą katedralną. Początek o 16.00. „Ślady stóp to film, w którym widz staje się pielgrzymem  i z bohaterami dostaje szansę odkrycia swojej drogi życia. Wstęp wolny.

7. W przyszłą oraz kolejną niedzielę po Mszach św. Akcja Katolika będzie rozprowadzać znicze z dołączonymi specjalnymi wezwaniami za zmarłych do wykorzystania podczas modlitwy przy grobach naszych bliskich. Dobrowolne ofiary za znicze będą przeznaczone na zakup opału dla prawdziwie potrzebujących parafian.

 

8. W niedzielę, 28 października na 16.30 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

AKCJA KATOLICKA PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY ZAPRASZA NA FILM
Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła 7.09.2018                                         

 1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.
 2. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne
  i oktawalne. Wyłożone są z tyłu Bazyliki i w Kaplicy.

3. Tydzień w liturgii:

- w sobotę błog. Honorata Koźmińskiego – w dniu liturgicznego wspomnienia założyciela Zgromadzenia Honoratek, pamiętajmy w modlitwie o siostrach, które z wielkim poświęceniem prowadzą w naszej parafii Dzieło Miłosierdzia - Zakład Opieki Leczniczej.

4. Za tydzień będziemy przeżywać 18. Dzień Papieski. Będziemy wówczas zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – nasz dar serca dla uzdolnionej młodzieży bez środków finansowych do podjęcia dalszej nauki.

5. Organizujemy Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci do udziału w tym balu, jednak warunkiem uczestnictwa jest przyjście przebranym za jakiegoś świętego. Zachęcamy rodziców, by pomogli w przygotowaniu strojów – najpiękniejsze będą nagrodzone. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek o 18.30.

7. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Ja Jestem”, w dziesięciolecie cudu eucharystycznego w Sokółce.

8. We wtorek od 8.00 w naszej przychodni lekarskiej „Świętej Rodziny” odbędą się badania USG Doppler w cenie 55 zł.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła 30.09.2018

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

2. Wszystkim drogim parafianom i szanownym gościom składam gorące podziękowanie za modlitwę oraz obecność podczas liturgicznego objęcia urzędu proboszcza naszej archikatedralnej parafii. 

3. Tydzień w liturgii:

 • jutro św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • we wtorek Świętych Aniołów Stróżów
 • w czwartek św. Franciszka z Asyżu
 • w piątek św. siostry Faustyny Kowalskiej

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Do chorych udamy się od 9.00.

7. Wspólnota Mamre będzie miała Mszę św. i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie w najbliższą sobotę o 18.00. Msza św. parafialna w kaplicy Najświętszego Sakramentu, wejście od ul. Krakowskiej.

8. Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji zaprasza rodziny dotknięte dramatem straty dziecka /w wyniku choroby, poronienia, wypadku, czy aborcji/, ich bliskich, przyjaciół i wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się z nimi swoją modlitwą na Dzień Dziecka Utraconego do Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, 15 października, rozpoczęcie o 17.30 różańcem.

9. Doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej odbędzie tradycyjnie do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie Mrzygłodzie w dniu 06.10.2018 r. w godz. od 10.00 do 14.00.

10. Spotkanie dla młodzieży klas 7 i 8 SP przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

11. Polecamy tygodnik katolicki „Niedziela” oraz media katolickie: radio Fiat, Jasna Góra i Radio Maryja.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.09.2018

XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Arcybiskup Metropolita Wacław Depo dokona liturgicznego obrzędu wprowadzenia w urząd proboszcza ks. Prałata dra Włodzimierza Kowalika. Serdecznie zapraszamy na tę tak ważną dla naszej wspólnoty uroczystość.

2. Tydzień w liturgii:

 • dziś kalendarz liturgiczny wspomina św. Ojca Pio. Warto przypomnieć, że w naszej bazylice, w kaplicy Miłosierdzia Bożego znajdują się relikwie tego wielkiego Stygmatyka.
 • w czwartek św. Wincentego à Paulo, prezbitera
 • w piątek św. Wacława, męczennika. Jest to dzień imienin naszego Arcypasterza, Ks. Arcybiskupa Metropolity dra Wacława Depo. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. W Archikatedrze Msza św. w intencji Najdostojniejszego Solenizanta będzie sprawowana
  o 7.00.
 • w sobotę Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

6. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, a w niej artykułów: „Do nieba z ojcem Pio” oraz „Iść drogą prawdy” – rozmowy z Haliną Frąckowiak. Do słuchania polecamy nasze radio FIAT, radio Jasna Góra oraz radio Maryja.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,993,752 unikalne wizyty