09-08-2020 13:55
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2.06.2019

 

1. Dziś po Mszy św. o 8.00 spotkanie duszpasterskie dla Żywego Różańca.

2. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy,

- w środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

- w I czwartek miesiąca dzień modlitw o powołania do służby Bożej,

- w I piątek miesiąca do chorych udamy się od 9.00, spowiedź św. od 7.00, od 12.00 do 13.00 i od 17.30,

- w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

- przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki.

4. Jak wspólnota parafialna bardzo cieszymy się z faktu, że w minioną sobotę nasz parafianin Mateusz Golis otrzymał święcenia diakonatu. Diakonowi Mateuszowi życzymy wielu łask do pięknej służby w Kościele.

5. W najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 10.00, dziewięciu diakonów naszej archidiecezji otrzyma w bazylice archikatedralnej z rąk Ks. Arcybiskupa Metropolity święcenia kapłańskie.

6. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” i mediów katolickich: radia Fiat, Jasna Góra oraz radia Maryja.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019

1. Dziś przeżywamy uroczystość I Komunii św. Dwadzieścia dzieci z naszej wspólnoty przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w sakramencie eucharystii podczas Mszy św. 12.00. Dzieci w ramach przeżywania Białego Tygodnia będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o 18.00, a w czwartek udadzą się na pielgrzymkę do Leśniowa.

2. Serdecznie zapraszamy na trwające jeszcze do piątku nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. Od soboty rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, także o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w środę św. Urszuli Ledóchowskiej

- w piątek święto Nawiedzenia Matki Bożej

- w sobotę św. Justyna, męczennika

4. Dziś odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Msza św. w archikatedrze pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity o  godz. 15.00. O godz. 16.00 marsz wyruszy z Placu Daszyńskiego.

5. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 31 maja i 1 czerwca. Rozpoczęcie w piątek apelem jasnogórskim godz. o godz. 21.00. W sobotę spotkanie rozpocznie się o 9.30 a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abpa Henryka Hosera.

6. W sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00 w naszej bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, których alumnom naszego Seminarium udzieli ks. bp Andrzej Przybylski. Święcenia tego dnia przyjmie nasz parafianin kl. Mateusz Golis, którego polecamy żarliwej modlitwie całej wspólnoty.

7. Wszystkich modlących się w częstochowskiej archikatedrze, a szczególnie wszystkie Matki w dniu ich święta, oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019

1. Za tydzień w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 12.00. Próby dla dzieci z klas III przed Pierwszą Komunią św. w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00. Nabożeństwo pokutne i sakrament spowiedzi św. dla dzieci przed I Komunią św. w sobotę o godz. 9.00.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

4. W dniach 31 maja i 1 czerwca odbędzie się VI Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Rozpoczęcie w piątek apelem jasnogórskim godz. o 21.00. W sobotę spotkanie rozpocznie się o 9.30 a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abpa Henryka Hosera.

5. W każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiamy nowennę do Matki Bożej Anielskiej – Naszej Pani Katedralnej. Przedstawiajmy Matce Bożej z naszej archikatedry wszelkie sprawy naszych serc, prośby i dziękczynienia. Możemy je składać przed każdą środową Mszą św. w formie intencji, które następnie będą odczytane i omadlane przed cudowny obrazem Pani Anielskiej. Matka Boża najlepiej przekaże nasze sprawy swojemu Boskiemu Synowi.

6. Wszystkich modlących się w częstochowskiej archikatedrze oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12.05.2019 

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się bardzo gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem poświęcają się na służbę Bogu i ludziom.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- we wtorek święto św. Macieja, apostoła.

- w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika.

4. Wychodząc z katedry, na zakończenie tygodnia biblijnego będziemy mogli otrzymać cukierek z dołączonym fragmentem z Pisma Świętego. Niech Słowo Boże będzie stale obecne w naszym życiu przez udział we Mszy św. i prywatną lekturę.

5. Próby dla dzieci z klas III przed Pierwszą Komunią św.
w poniedziałek o godz. 16.00. Natomiast próba dla dzieci z klas IV przed Rocznicą Komunii św. w  środę o godz. 16.30. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich bliskich w sobotę o 9.00.

6. Rocznica I Komunii św. w najbliższą niedzielę o godz. 12.00. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

7. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy wielu łask Bożych.

Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.05.2019

1. III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech będzie on okazją do częstszego sięgania po Księgę Pisma Świętego w naszych domach.

2. Nabożeństwa majowe w Kaplicy Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30.

3. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlili się w sposób szczególny za wszystkich maturzystów na progu rozpoczynających się egzaminów dojrzałości. Zapraszamy na tę Mszę św. zdających egzaminy oraz ich bliskich.

4. Spotkanie i próba dla dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00.

5. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

- w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Prałata Stanisława Gębki. Zapraszamy  na Msze św. w intencji Solenizanta w środę o godz. 7.00 i 18.00.

6. Polecamy lekturę „Niedzieli” i zapraszamy do słuchania radia Fiat, radia Jasna Góra i radia Maryja.

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019

 1. Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia z Koronką dziś o 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Z racji święta Miłosierdzia Bożego prosimy, zgodnie z apelem Ks. Arcybiskupa, o ofiary dla dzieci z Syrii, tego umęczonego wojną kraju. Ofiary  do puszek będziemy mogli złożyć przy wyjściu z bazyliki.

2. Od środy rozpoczynamy uświęcone tradycją Kościoła i pobożnością wiernych nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy codziennie o 17.30. Niech w tym pięknym, maryjnym miesiącu jak najliczniejszy będzie nasz udział w sławieniu Matki Bożej.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

- we wtorek przeniesiona z Oktawy Wielkiej Nocy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00.

- w czwartek św. Atanazego, doktora Kościoła.

- w piątek, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W archikatedrze Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. na Jasnej Górze o 11.00.

- w sobotę św. Floriana, męczennika.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota maja. Do chorych udamy się w piątek od 10.00.

5. Spotkanie i próba dla dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o 16.00. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 dzieci otrzymają różańce św.

6. Polecamy lekturę „Niedzieli” i zapraszamy do słuchania radia Fiat, radia Jasna Góra i radia Maryja.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,269,035 unikalne wizyty