14-08-2020 01:39
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  07.07.2019

1. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

- w czwartek święto św. Benedykta , opata, patrona Europy

- w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

- w sobotę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

2. Przypominamy, że Msze św. w niedziele są sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

3. Podczas prac budowlanych obok placu katedralnego odkryto szczątki ludzkie. Powiadomione zostały odpowiednie instytucje, które prowadzą zgodne z procedurami działania.

4. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, w którym jest wiele interesujących artykułów.

5. Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2019                                                                        

1. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc lipiec, kończą się więc nabożeństwa czerwcowe. Powracamy do odprawiania nieszporów, a na tę modlitwę zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

2. Tydzień  liturgii:

- w środę święto św. Tomasza Apostoła.

- w sobotę wspomnienie błog. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

3. W najbliższym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź św. o 7.00, od 12.00 do 13.00 i od 17.30. Starajmy się wszyscy uczestniczyć w ten dzień we Mszy św. i przyjąć Komunię św. wynagradzającą. Do chorych udamy się od 9.00. W sobotę podczas Mszy św. o 7.00 uczcijmy Niepokalane Serce Maryi.

4. Uroczysta Msza św. z racji rocznicy śmierci II biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego, którego doczesne szczątki spoczywają w krypcie archikatedry, odbędzie się w piątek, 5 lipca o godz. 18.00. Sprawować ją będzie ks. bp Andrzej Przybylski.

5. Przypominamy, że Msze św. w niedziele będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

6. W sobotę, 6 lipca 2019 r. odbędzie się 54. Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę. Szczegółowy program w gablocie.

7. Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019                                                                        

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie na nabożeństwie wieczornym o godz. 17.30 litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna po bazylice. Na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 17.30 procesja do czterech Ołtarzy w archikatedrze. Przed procesją i Mszą św. Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała wianki, które zostaną poświęcone na koniec Mszy św. Ofiara na cele dobroczynne.

2. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień uświęcenia kapłańskiego, ze względu na uroczystość w ten piątek można spożywać pokarmy mięsne.

 - w sobotę uroczystość św. App. Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

3. W środę, 26 czerwca podczas Mszy św. o 18.00 Ks. Biskup Antoni Długosz udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Zachęcamy do modlitwy za młodych, przyzywając Ducha Świętego.

4. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w robienie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Do wspólnej pracy zaprasza Akcja Katolicka w środę o 19.00 do sali pod plebanią.

5. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Paniom z Akcji Katolickiej za wykonanie imponujących dywanów kwiatowych w bazylice, tym, którzy przynieśli płatki kwiatów do wykonania tychże, panom ze służby liturgicznej za wystrój otoczenia archikatedry, młodzieży za pomoc przy tych działaniach; Żywemu Różańcowi z zelatorką p. Krystyną za niesienie różańca procesyjnego, Gwardii Katedralnej za niesienie baldachimu, dwóm panom niosącym sztandary, panom niosącym nagłośnienie, ministrantom i chłopcom za niesienie feretronu i dzwonków, dziewczynkom za sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem, rodzicom dzieci komunijnych za pomoc.

6. Od najbliższej niedzieli, 29 czerwca, Msze św. w niedziele będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019

1. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta, opiekuna ubogich, którego kopia obrazu Ecce Homo znajduje się w kaplicy Męczenników Częstochowskich.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 8.00, 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity, po eucharystii wyruszy  archidiecezjalna procesja eucharystyczna na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym publicznym wyznaniu wiary, w sposób szczególny Żywy Różaniec w strojach, Gwardię Katedralną i dzieci sypiące kwiaty do kościoła św. Zygmunta oraz niosące feretron. Przy okazji prosimy, aby w najbliższym tygodniu, do środy włącznie, do zakrystii przynosić płatki kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

Podczas oktawy Bożego Ciała na nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie procesja eucharystyczna po archikatedrze i Msza św. W przyszły czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała wianki, które zostaną poświęcone na koniec Mszy św.

- w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

4. Komunikat policji w sprawie oszustw wobec osób starszych.

5. Spotkanie dla dzieci uczestniczących w procesji na Boże Ciało w poniedziałek o 18.30 w archikatedrze. Zapraszamy dzieci komunijne ale też starsze, by uczciły Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o 18.30.

 

Studia w Wyższym Instytucie Teologicznym

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9.06.2019

 

1. Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za udział w śpiewie lub za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek święto Najświętszej Mari Panny, Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o godz. 8.00 i 18.00,

- we wtorek wspomnienie św. Barnaby,

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, odpust w kościele seminaryjnym. Módlmy się szczególnie w tym dniu o nowe i święte powołania kapłańskie,

- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. Komunikat policji w sprawie oszustw wobec osób starszych.

5. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” i mediów katolickich: radia Fiat, Jasna Góra oraz radia Maryja.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,275,276 unikalne wizyty