14-08-2020 01:25
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21.06.2020                                                          

1. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego zapraszamy codziennie o 17.30.

2. Tydzień  liturgii:

- w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7.00 i 18.00.

3. Próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią św. w czwartek o godz. 17.00.

4. W następną niedzielę, 28 czerwca o godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, ich rodziny oraz nauczycieli, w intencji których będziemy się wtedy modlić. Natomiast od niedzieli 5 lipca Msze św. będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, bez Mszy św. o 11.00.

5. Zapraszamy do lektury „Niedzieli”, szczególnie świadectwa pt. „Kościół mnie uratował”, jako przeciwwagi dla ostatnich oskarżeń wobec wspólnoty Kościoła. Zachęcamy też do słuchania radia FIAT, Jasna Góra i radia Maryja.

6. We najbliższy wtorek przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszamy wiele Bożych łask, a zmarłym chwałę nieba. Powierzajmy ich szczególnej opiece Świętej Rodziny.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14.06.2020

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie o 17.30.
  2. Tydzień w liturgii:

- w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

- w czwartek tradycyjne zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O 17.30 procesja eucharystyczna po bazylice, a następnie Msza św. z obrzędem poświęcenia wianków.

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 7.00 i 18.00.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej. Pamiętamy w modlitwie o Małych Siostrach Niepokalanego Serca Maryi - Siostrach Honoratkach, które z oddaniem prowadzą na terenie parafii archikatedralnej Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.  

3. W środę, czwartek i piątek o 20.30 w naszej bazylice odbędą się spotkania ewangelizacyjne z konferencją dla duchownych i świeckich pt. „Jezus jest Panem”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o tym, jak nie dać się oszukać w dobie epidemii. Tylko w naszym województwie oszukano w ostatnim czasie 856 osób na kwotę prawie 11 mln zł.

5. Wszystkim modlącym się w naszej archikatedrze życzymy obfitych łask Bożych.                  

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 7.06.2020

1. Dziś kończy się tradycyjny okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prymicji naszego parafianina ks. Mateusza Golisa. Żywemu Różańcowi za szczególną modlitwę w intencji Prymicjanta, Akcji Katolickiej za przygotowanie dekoracji i wieńca prymicyjnego, ministrantom i lektorom za liczny udział i wzorową asystę podczas uroczystości oraz młodzieży żeńskiej za pomoc w udekorowaniu drogi do kościoła i niesienie wieńca prymicyjnego.

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.

4. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, m.in. odnowicielki Akademii Krakowskiej i patronki miasta Radomska.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w archikatedrze o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Pontyfikalna Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity zakończy się uroczystą procesją. Ze względu na stan epidemiczny nie będzie centralnej procesji Aleją Najświętszej Maryi Panny.

- w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy szczególnie felietony o bieżących problemach Kościoła w Polsce i na świecie.

6. Wszystkich gromadzących się na modlitwie w naszej bazylice archikatedralnej polecamy przemożnej opiece Świętej Rodziny.

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 30.05.2020

  1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego.
  2. Wczoraj, Ks. Arcybiskup Metropolita w naszej archikatedrze udzielił święceń kapłańskich siedmiu diakonom, a wśród nich naszemu parafianinowi ks. Mateuszowi Golisowi. Bardzo cieszymy się z tego wielkiego wyróżnienia naszej wspólnoty, jakim jest nowe powołanie. Ks. Mateusz dziś o godz. 12.00 sprawuje swoją Mszę św. prymicyjną.
  3. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać codziennie o 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota czerwca. Spowiedź św. w piątek przed i podczas Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00.
  5. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o 8:00 i 18:00,

- w środę św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników,

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Odpust w kościele seminaryjnym,

- w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

  1. W czwartek na godz. 18.00 do Kaplicy Najświętszego Sakramentu zapraszamy  na spotkanie rodziców dzieci z kl. III przed I Komunią św.
  2. Polecamy lekturę tygodnika „Niedziela” oraz zachęcamy do korzystania z  innych mediów katolickich.
  3. Wszystkim wiernym na czele z dziećmi, które w poniedziałek będą przeżywać swoje święto składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw oprawiamy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Przypominamy, że do uroczystości Trójcy Świętej trwa okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do sakramentu spowiedzi, który sprawujemy podczas wszystkich Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00. Konfesjonały są wyposażone w folie ochronne i środki dezynfekcyjne.

3. W poniedziałek, 25 maja o godz. 12.00 będziemy sprawować Mszę św. z okazji 80 urodzin ks. prałata Stanisława Gębki, poprzedniego proboszcza archikatedry. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę, 30 maja o godz. 10.00 Ks. Arcybiskup Metropolita udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom naszej archidiecezji. Wśród nich będzie też nasz parafianin, dk. Mateusz Golis, który w niedzielę, 31 maja o godz. 12.00 w naszej bazylice archikatedralnej odprawi swoją Mszę św. prymicyjną. Nowe powołanie do dla wspólnoty parafialnej wielka łaska, a prymicje to wielkie święto.

5. Polecamy lekturę „Niedzieli”, a w niej m.in.: list Benedykta XVI z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz  artykuł „Mama, która przebaczyła” o matce błog. o. Zbigniewa Strzałkowskiego, misjonarza- męczennika z Boliwii.

6. Naszą modlitwą chcemy otoczyć dziś nasze Mamy, które we wtorek, 26 maja będą obchodzić swoje święto. Pamiętamy o żyjących i tych, które poprzedziły nas w drodze do wieczności.

 

Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17.05.2020

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Ojciec święty dwukrotnie nawiedził naszą bazylikę archikatedralną, a pamiątką po tym niezwykłym wydarzeniu jest pomnik Papieża-Polaka autorstwa Jerzego Kędziory umieszczony naprzeciw starej ambony.

3. W sobotę, 23 maja o godz. 10.00 w naszej bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, których alumnom naszego Seminarium udzieli ks. bp Andrzej Przybylski.

4. Polecamy lekturę tygodnika „Niedziela”, m.in. artykuł kard. Konrada Krajewskiego o św. Janie Pawle II pt. „Nie wystarczy przyklęknąć” czy też zbiór świadectw znanych postaci ze świata rozrywki i sportu, które opowiadają jak Ojciec św. Jan Paweł II przemienił ich życie.

5. Wszystkich modlących się w naszej częstochowskiej archikatedrze i łączących się z nami duchowo oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,275,266 unikalne wizyty