23-10-2017 02:37
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2017

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

24.09.2017

1. Niedziela dzisiejsza jest Dniem Modlitw o trzeźwość  Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w modlitwach prywatnych. O 17.30 różaniec z modlitwami ekspiacyjnymi.

2. Tydzień w liturgii:

 • jutro bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera ( jako zakonnik prowadził surowe, pokutnicze życie, był słynnym kaznodzieją, zmarł w Wielkim Poście 1505 r. głosząc słowo Boże),
 • w środę św. Wincentego à Paulo, prezbitera (założył dwa zgromadzenia – Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia, jest patronem dobroczynności),
 • w czwartek św. Wacława, męczennika (żył w IX w., jako władca Czech utwierdzał wiarę, został zamordowany na polecenia swojego brata Bolesława). Jest to dzień imienin naszego Arcypasterza. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
 • w piątek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 • W sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła (żył na przełomie III i IV wieku, przetłumaczył Pismo św. na język łaciński, jest autorem powiedzenia: Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa.)

3. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Podczas Mszy św. o 8.00 czytania i komentarze liturgiczne przygotuje Żywy Różaniec.

4. Jerycho różańcowe trwać będzie na Jasnej Górze od 30 września do
6 października bez przerwy dzień i noc. Zachęcamy czcicieli Matki Bożej Różańcowej do wzięcia udziału w tej modlitwie pokutnej.

5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy popierające obywatelski wniosek „Stop aborcji”. Przygotujmy numer PESEL. W tej akcji pomoże Akcja Katolicka.

6. Przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas II i III gimnazjum jutro
o 18.30.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Piotr Cierpiał.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2017

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

17.09.2017

1. Tydzień w liturgii:

 • jutro święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, szczególnie dzieci i młodzieży (żył w drugiej połowie XVI wieku, był zdolnym i pilnym uczniem, prowadził głębokie życie wewnętrzne, dużo się modlił, aby zrealizować powołanie zakonne piesze szedł z Wiednia do Rzymu. Jego dewizą życia były słowa: Do wyższych rzeczy jestem stworzony.) W tym dniu módlmy się za Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka z racji Jego imienin;
 • w środę wspomnienie 103 świętych męczenników koreańskich, którzy oddali życie za Chrystusa w XIX wieku
 • w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (pochodził z Kafarnaum, był celnikiem, a później Apostołem Pańskim, według tradycji głosił Ewangelię na Wschodzie).
 • w sobotę św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera (jako młodzieniec stąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Miał dar stygmatów, które pozostały otwarte i krwawiące przez 50 lat.

2. Chór Basilica Cantans, tak bardzo związany z naszą świątynią, będzie obchodził jubileusz 20-lecia istnienia. Msza św. dziękczynna w przyszłą niedzielę o 12.00

3. Ks. Jacek Marciniec, były nasz wikariusz, organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Lednicy i Gniezna w przyszłą sobotę. Gdyby ktoś chciał wziąć udział w tej pielgrzymce może zgłosić się w zakrystii lub w kancelarii.

4. Polecamy nasz miesięcznik „U Świętej Rodziny”, w którym znajdziemy wiele informacji z życia naszej parafii. Ofiara dobrowolna.

5. W dzisiejszej „Niedzieli”  polecamy artykuły o różańcu, m.in. „Różaniec bez granic”.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2017

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 10.09.2017

1. Dziś po Mszy św. o 12.00 poświęcenia tornistrów pierwszoklasistów.

2. Tydzień w liturgii:

 • we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 • w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła (za piękne głoszenie Słowa Bożego otrzymał przydomek „Złotousty”, wymagał od siebie i od innych, za co naraził się wpływowym osobom, które doprowadziły do wygnania biskupa, przed śmiercią powiedział „Bogu za wszystko dziękuję”)
 • w czwartek święto Podwyższenia Krzyża św. Odpust w parafii przy Rynku Wieluńskim. Uczcijmy nasz krzyż osobisty i rodzinny. W tym dniu starajmy się wynagrodzić Bogu za wszystkie zniewagi i świętokradztwa dokonane wobec Krzyża, szczególnie na polskiej ziemi.
 • w piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

3. Spotkania duszpasterskie:

 • z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych z klas trzecich w poniedziałek o 18.00 – w kościele.
 • Akcji Katolickiej również w poniedziałek o 19.30.

4. Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych, starszych wiekiem do Archikatedry w czwartek o 11.00. Po Mszy św. zapraszamy na herbatę do Auli katedralnej.

5. Pielgrzymka czytelników „Niedzieli” na Jasną Górę w sobotę. Rozpoczęcie
o 9.30.

6. W końcu września odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o zgłaszanie kandydatur w zakrystii i kancelarii.

7. W związku z jubileuszem 100-lecia parafii pragniemy wydać album. Jeśli ktoś ma historyczne zdjęcia, szczególnie z budowy katedry, z wydarzeń parafialnych, historyczne pocztówki, prosimy o wypożyczenie ich w najbliższych dniach.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2017

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 27.08.2017

1. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (przeżył głębokie nawrócenie dzięki modlitwom swojej matki, św. Moniki.)
 • we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • w piątek wspomnienie bł. Bronisławy (żyła w XIII wieku, była krewną św. Jacka i bł. Czesława).

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota września. Do chorych z posługa duszpasterską udamy się w piątek od 9.00.

3. W piątek także przypada 78. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Módlmy się za poległych w obronie Ojczyzny i o zgodę wśród rządzących naszym krajem i o jedność w narodzie.

4. Wszyscy z bólem przeżywamy cierpienia naszych rodaków, którzy zostali dotknięci nawałnicami z 11 na 12 sierpnia. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Okażmy swoją solidarność i wielkoduszność.

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” uczestnikom naszej pielgrzymki parafialnej na Jasną Górę w ramach nowenny przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Polecamy bardzo serdecznie nasz tygodnik „Niedzielę”.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Edward Żak, l. 80
+ Zdzisław Szewczyk, l. 75
+ Jacek Slomczyński, l. 61
+ Jolanta Burgiel, l. 52

Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2017

Dwudziesta Niedziela Zwykła 20.08.2017

1. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 • we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 • w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła.
 • w piątek - w Wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbędzie się diecezjalna procesja maryjna
  z naszej Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę. Rozpoczęcie nieszporami w Archikatedrze o godz. 17.00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do licznego udziału.
 • w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – święto metropolii częstochowskiej i naszego miasta. Suma Odpustowa na Jasnej Górze o godz. 11.00. W Archikatedrze Msze św. o godz. 7.00 i centralna Msza św. o godz. 18.00.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej odprawiana codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

3. Dziś, w niedzielę 20 sierpnia o 17.15 odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian na 17.15.

4. Polecamy bardzo serdecznie nasz tygodnik „Niedzielę”.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2017

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 13.08.2017

1. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana męczennika II wojny światowej, który oddał życie za drugiego człowieka.
 • we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannyw tym dniu jest niedzielny porządek Mszy św. – po każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Według starej tradycji, w bukiet do poświęcenia w Matkę Boską Zielną wiązano siedem lub 77 różnych ziół i zbóż, później także kwiatów. Liczba siedem już w Starym Testamencie była symbolem doskonałości. Tych siedem ziół to rumianek, melisa, mięta, bazylia, rozmaryn, lubczyk i nasturcja.
 • w środę św. Stefana Węgierskiego
 • w czwartek św. Jacka, prezbitera

2. W czwartek 17 sierpnia na Jasnej Górze rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Archikatedrze nowennę będziemy odprawiali od czwartku codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

3. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia o 17.15 odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi, która przez swój częstochowski wizerunek wyprasza nam u Boga tyle łask. Każdy z nas ma przecież za co dziękować i ma też o co prosić Panią Jasnogórską. Zapraszamy wszystkich parafian w najbliższą niedzielę na 17.15.

4. Przypominamy, że w każdą środę o 18.00 odprawiana jest w Archikatedrze Nowenna do Świętej Rodziny. Zachęcamy do składania intencji do Świętej Rodziny. W sposób szczególny chciejmy oddawać Świętej Rodzinie sprawy trudności w małżeństwie, problemy wychowawcze z dziećmi, niechęci do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przez młodych, ale prośmy też o opiekę Świętej Rodziny dla naszych rodzin.

5. Polecamy bardzo serdecznie nasz tygodnik „Niedzielę”.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,148,745 unikalne wizyty