ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Szósta Niedziela Wielkanocna
05. 05. 2012 r
.1. Ksiądz Diakon mgr Paweł Wróbel w najbliższą środę zakończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księdzu Diakonowi dziękujemy za wszelkie dobro jakie uczynił wśród nas, a szczególnie za wygłoszone Słowo Boże, odprawione nabożeństwa, pomoc charytatywną w stołówce, za pracę w kancelarii. W środę po nowennie każdy będzie mógł powiedzieć słówko wdzięczności. Diakon Paweł przyjmie święcenia kapłańskie 18 maja o 1000 w archikatedrze. Uroczystą Mszę św. prymicyjną odprawi w niedzielę 26 maja w Kurowie. W naszej parafii Mszę św. odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa na zakończenie oktawy Bożego Ciała 6 czerwca o 1800.

2. Tydzień w liturgii:
• dziś po Mszy św. o 1200 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.
• nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o 1730.
• jutro świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
• w środę uroczystość św. Stanisława BM – głównego patrona Polski. Żył w XI w., upomniał króla Bolesława Śmiałego, broniąc poddanych. Król nie przyjął upomnienia, za co został wyłączony z Kościoła. Pałając zemstą wydał rozkaz zabicia Biskupa. Wyrok wykonano w Krakowie w kościele na Skałce.
Św. Stanisław dał przykład obrony zasad wiary nawet za cenę męczeństwa.
• święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 11 maja o 1000.
• w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Spotkania duszpasterskie:
• zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 1700.
• spotkanie duszpasterskie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi jutro o 1800. Dzieci przychodzą na próby codziennie od wtorku do czwartku na 1630. Obecność obowiązkowa.
• Katecheza dla dorosłych w czwartek o 1500 i 1845.
• W piątek kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczynają cykl dni skupienia w ramach bezpośredniego przygotowania. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów o 1630 przy kancelarii parafialnej.
• Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 1800.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Matka Boża – Fundament Polski”
o kulcie Maryi w dziejach historii Polski (s. 16).

5. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności:
• śp. Kinga Żelazna l. 28
• śp. Czesława Kołosińska l. 86
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Piąta Niedziela Wielkanocna
28.04.2013 r

1. Dziś po Mszy św. 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień małżonków.
2. Tydzień w liturgii:
jutro św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła (żyła w XIV w., od dzieciństwa miała przeżycia mistyczne, wstąpiła do zakonu dominikanek, prowadziła głębokie życie wewnętrzne, jako kobieta mądra udzielała rad dostojnikom duchownym
i świeckim, zwaśnione strony prowadziła do zgody);
w środę – 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika – II rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Msze św. w archikatedrze o 8:00, 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Msza św. za
śp. Sabinę Kwiatkowską będzie odprawiona o 10:00;
w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (żył w IV wieku, zwalczał herezje, napisał dzieła w obronie wiary);
również 2 maja – św. Zygmunta. Odpust w parafii sąsiedniej o 18:00;
w piątek 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Uroczysta suma na Jasnej Górze o 11:00. W naszej świątyni porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. ponowienie Milenijnego Aktu Oddania Matce Bożej. Program uroczystości odpustowej na Jasnej Górze w gablocie;
w sobotę św. Floriana, męczennika (żył w III w., jest patronem strażaków, hutników, kominiarzy i piekarzy);
w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota maja. W piątek spowiedź święta podczas Mszy św. do chorych zamiast w piątek pójdziemy w sobotę przed południem;
nabożeństwo majowe w naszej świątyni od środy codziennie o 17:30.
3. W środę 1 maja rozpocznie się w Częstochowie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. Podczas pięciu majowych dni będziemy mogli obcować z muzyka sakralną na światowym poziomie w wykonaniu artystów z kilkunastu krajów. Szczegóły programu tegoż festiwalu zamieszcza dzisiejsza „Niedziela” na stronach 42 i 43.
4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy także artykuł o błogosławionych z archidiecezji częstochowskiej oraz o kaplicy ku czci tychże błogosławionych w naszej archikatedrze.
5. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Norbert Sztender l. 27.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Czwarta Niedziela Wielkanocna
21.04.2013 r.

1. Dziś po Mszy św. 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień osoby samotne.
2. Tydzień w liturgii:
dziś – w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tę intencję polecamy wszystkim, a szczególnie wspólnotom modlitewnym;
we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (był misjonarzem na Węgrzech i w Polsce; dzięki działalności apostolskiej przyczynił się do zjednoczenia naszego kontynentu europejskiego). Dzień imienin ks. Wojciecha Radolińskiego – naszego wikariusza. Msze św. w intencji Solenizanta o 7:00 i 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy;
w czwartek św. Marka Ewangelisty.
3. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz Hospicjum Ziemi Częstochowskiej, które opiekuje się chorymi na raka. Wolontariusze będą kwestować przed kościołem. Msza św. za zmarłych, którymi opiekowało się nasze Hospicjum zostanie odprawiona w archikatedrze dziś o 16:00.
4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Konferencja o naprotechnologii” czyli o leczeniu bezpłodności. Poradnia przy naszej parafii w tej dziedzinie ma już podwójny sukces. Zwróćmy też uwagę na artykuł „Karmel wpisany w kazachstański step” - o naszych karmelitankach
z Częstochowy, które sześć lat temu wyjechały do Kazachstanu, by tam służyć Bogu i głosić Ewangelię przez modlitwę i kontemplację. W tych bardzo trudnych warunkach budują własny klasztor. Po przeczytaniu tego artykułu wesprzyjmy te siostry bohaterki przynajmniej modlitwą.
5. 1 maja br. rozpocznie się w Częstochowie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. Szczegółowy program jest na afiszu wywieszonym na drzwiach wahadłowych
w przedsionku świątyni.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Trzecia Niedziela Wielkanocna
14.04.2013 r
.

1. Dziś po Mszy św. 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.
2. Dziś rozpoczynamy V Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Ja wierzę Panie, żeś Ty jest Mesjaszem, Synem Bożym”. W tych dniach weźmy do ręki Pismo święte i przeczytajmy jedną z czterech Ewangelii.
3. We wtorek przypada 86 rocznica urodzin emerytowanego Biskupa Rzymu Ojca Świętego Benedykta XVI. Dziękujemy Bogu za jego wspaniały pontyfikat i prosimy o błogosłwieństwo na dalsze lata życia.
4. W środę dzień ks. Roberta Grohsa – naszego wikariusza. Msze św. w intencji solenizanta o 7:00 i 18:00. zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W środę pielgrzymka wszystkich kleryków z całej Polski na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki w archikatedrze o 10:00. w tym dniu w naszej świątyni będzie ok. 3000 pielgrzymów. Oby ta pielgrzymka była głębokim przeżyciem dla wszystkich kleryków i pogłębiła ich wiarę i umocniła powołanie.
6. W czwartek katecheza dl dorosłych o 15:00 i 18:45.
7. W sobotę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 18:00.
8. We wtorek 16 kwietnia przymiarka strojów komunijnych na 16:00 i 17:00 przyjdą wyznaczeni chłopcy na 18:00 dziewczynki.
9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla naszego hospicjum, które opiekuje się 1550 osobami chorymi na raka. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy gest pomocy.
10. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy dodatek specjalny o wyzwaniach bioetycznych przed którymi stoi współczesny człowiek s 33 – 38.
11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Wiesław Żurowski l. 55
śp. Grzegorz Langner l. 63
śp. Adam Gołaszewski l. 82
śp. Bogusław Kowalczyk l. 58
śp. Genowefa Włoch l. 89
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela Wielkanocna
Święto Miłosierdzia Bożego
07.04.2013 r.

1. Dziś po Mszy św. 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.
2. Tydzień w liturgii:

dziś przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia Bożego połączona
z koronką śpiewaną o 15:00. Panu Jezusowi bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna. W tym nabożeństwie będziemy uwielbiać Miłosierdzie Boże, dziękować za beatyfikację Jana Pawła II, która odbyła się dwa lata temu, będziemy dziękować za Ojca Świętego Franciszka i prosić o miłosierdzie Boże dla zatwardziałych grzeszników, aby się nawrócili. Zapraszamy na to nabożeństwo. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na cele charytatywne. Korzystając z miłosierdzia Bożego sami bądźmy miłosierni wobec biedniejszych od nas;
jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Msze św. w naszej świątyni o 8:00, 16:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Jest to dzień świętości życia i XXI rocznica powstania Metropolii Częstochowskiej. Podczas każdej Mszy św. możemy dokonać adopcji dziecka poczętego. Kto decyduje się na ten czyn miłości niech weźmie odpowiedni tekst od pań sprzedających „Niedzielę”, przemyśli sprawę i jutro dokona duchowej adopcji. Taca z uroczystości Zwiastowania Pańskiego będzie przeznaczona na ochronę życia poczętego.
3. Spotkania duszpasterskie:
zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 15:00 w ramach Godziny Miłosierdzia;
duszpasterskie spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi jutro o 16:30;
z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18:00.
4. W środę 10 kwietnia – III rocznica katastrofy smoleńskiej. Podczas Mszy św. o 18:00 będziemy się modlić za tych, którzy zginęli w tym dniu i o poznanie pełnej prawdy o tym wydarzeniu.
5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o Bożym Miłosierdziu oraz „Ataki na papieża Franciszka” - „Niedziela” dementuje te ataki opierając się na źródłowych dokumentach
z Argentyny.
6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Stanisław Pilśniak l. 63
śp. Janina Milicz l. 78
śp. Jadwiga Pichlińska l. 56
śp. Jerzy Latkowski l. 85.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
31.03.2013 r
.

1. Życzenia świąteczne

Papież Benedykt XVI napisał: „Przez wydarzenia krzyża i zmartwychwstania, miłość Boża odkupiła świat i oświetliła historię”. W kontekście tych słów składam wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Wszystkim moim najbliższym Współpracownikom, kochanym Parafianom, miłym Gościom życzę, by przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego wzmocniło wiarę i oświetliło ciemne horyzonty naszego życia, abyśmy prostą drogą i zdecydowanie zmierzali ku ostatecznemu celowi życia jakim jest pełne zjednoczenie z Bogiem w wieczności. Życzę również zdrowia i wszelkiej pomyślności. Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym w jedności, miłości
i pokoju.
2. Podziękowania:

księdzu Wojciechowi, księdzu diakonowi Pawłowi, parafianom: panu Zbigniewowi Małeckiemu, państwu Soni i Tomaszowi Wojtyskom, panu Marcinowi Króliszewskiemu dziękuję bardzo serdecznie za piękne wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;
darczyńcom dziękujemy za ofiary na kwiaty, za żywność i ofiary pieniężne przekazane
w skarbonkach jałmużny wielkopostnej i do puszki w Wielką Sobotę;
paniom z Caritasu na czele z panią Krystyną Michniowską dziękuję za trud roznoszenia życzeń chorym, za przyjęcie i rozdzielenie żywności dla 60 rodzin;
szczególne podziękowanie składam młodzieży i panom, którzy pod przewodnictwem pana Stanisława Matuszewskiego zaciągnęli całodobową wartę przy Grobie Pańskim.
3. Informacje duszpasterskie
dzisiaj po Mszy św. 12:00 pobłogosławimy narzeczonych, za tydzień małżonków;
dziś po południu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu;
jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca w dniu jutrzejszym będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce na KUL i Uniwersytet Papieski w Krakowie.
katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 18:45;
w piątek, ze względu na oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne;
spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 18:00;
w przyszła niedzielę święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na cele charytatywne.
W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy art. „Istota Zmartwychwstania Jezusa i jego historyczny wymiar”.
W tym tygodniu do wieczności odeszli:
śp. Andrzej Dobosz l. 66
śp. Adela Ciszewska l. 94.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło