Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Jedenasta Niedziela Zwykła
17. 06. 2012 r.

1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci i matki w stanie błogosławionym, za tydzień – osoby samotne.

2. Tydzień w liturgii:
* nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30.
* w czwartek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (żył w XVI w., zaraził się i zmarł pielęgnując chorych).

3. W sobotę – 23 czerwca – Dzień Ojca – pamiętajmy o naszych ojcach żyjących i zmarłych. Okażmy im wiele serca.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 3. klas gimnazjalnych w piątek od 17:30 do 20:00, w kaplicy Najświętszego Sakramentu i w sali katechetycznej

5. Chętnych na dwutygodniowy niedrogi wyjazd z Panem Bogiem uczniów szkół ponadgimnazjalnych lub studentów, młodzież pracującą i dorosłych prosimy o kontakt z ks. Robertem. Potrzebne są oazy spokoju i cywilizacji miłości. Zaczerpnijmy sił
z Bożego źródła.

6. Wszystkim, którzy przygotowywali i przeprowadzili festyn parafialny i wzięli w nim udział składam bardzo serdeczne podziękowanie. Szczególną wdzięczność wyrażam Księdzu Robertowi, Akcji Katolickiej i młodzieży z Ruchu Światło-Życie. Niektóre osoby poświęciły się dla tj sprawy bardzo heroicznie. Dziękuję paniom za smaczne ciasta. Zebrane fundusze zostały przekazane Ks. Robertowi na wakacyjny wypoczynek i na duchową formację dla biedniejszych dzieci i młodzieży.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy przeczytać telegram Ojca Świętego na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz artykuł „Tatuś i ja”, czyli po co mi dobre relacje z ojcem. Zachęcamy do zabrania dla siebie i innych gratisowego dodatku pt. „Kościół – Państwo – Finanse”. Polecamy ponadto kolejny ciekawy numer miesięcznika „Miłujcie się”, a dla tych, którzy jeszcze nie posiadają, najnowszy, tj. czerwcowy numer naszego parafialnego miesięcznika „U Świętej Rodziny”, w którym znajdziemy ciekawe artykuły o naszym życiu, między innymi o prymicjach ks. Damiana Widery.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Grzegorz Substelny l. 55.
Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
03. 06. 2012 r.

1. Dziś kończy się okres tegorocznej spowiedzi i komunii wielkanocnej.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

3. Tydzień w liturgii:
• nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie
o 17:30.
• we wtorek św. Bonifacego, biskupa i męczennika (był benedyktynem, został zamordowany przez pogan w 754 r.).
• w czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja eucharystyczna pójdzie z Jasnej Góry do archikatedry. Rozpoczęcie Mszą św. o 10:00 na Jasnej Górze. To jest nasza główna procesja. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji, a szczególnie ministrantów, Żywy Różaniec
z różańcem, Arcybractwo Świętej Rodziny w strojach, dzieci i młodzież. Dzieci pierwszokomunijne i młodsze będą sypać kwiaty od św. Zygmunta do archikatedry. Próba sypania kwiatów w środę o 16:30. Udział w procesji Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary. W to święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po procesji ok. 13:00 będzie dodatkowa Msza św. w archikatedrze.
Od piątku 8 czerwca do 14 czerwca będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała.
O 1730 Nieszpory Eucharystyczne z procesją po archikatedrze i Msza św.
• w piątek – 8 czerwca – św. Jadwigi Królowej (żyła w końcu XIV w, jako córka króla Węgier i Polski poślubiła
Władysława Jagiełłę i przyczyniła się do nawrócenia Litwy na chrześcijaństwo, założyła Wydział Teologiczny na Uniwersytecie Krakowskim, bardzo ofiarnie troszczyła się o biednych).

4. Spotkania duszpasterskie:
• zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 17:00.
• spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00.

5. Wychodząc z kościoła dziś możemy złożyć ofiarę na budowę Centrum i Świątyni. Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym roku planują ocieplić i pokryć kopułę. Niech każda nasza złotówka będzie dziękczynieniem Bogu za bł. Jana Pawła II i za Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii festyn na cele charytatywne. Prosimy o fanty,
a panie o upieczenie i ofiarowanie ciasta.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Rodzina dobra na kryzys”.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
• śp. Ewa Pułas, l. 52
• śp. Krystyna Saladra, l. 79
• śp. Marcin Stępień, l. 31
• śp. Janina Szewczyk, l. 55Festyn Parafialny
FESTYN PARAFIALNY - 10 czerwca 2012


Już za dwa tygodnie, 10 czerwca w niedzielę odbędzie się nasz Festyn Parafialny, którego dochód, jak co roku przeznaczamy na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z uboższych rodzin.

Zerdecznie prosimy o pomoc w gromadzeniu fantów na loterię i propozycje zabaw lub innych punktów programu.

Niech nie zabraknie i Ciebie. "Radujmy się w Panu".

Niezwykłą okazją tegorocznego świętowania będzie możliwość podziwiania Papamobile z pierwszej apostolskiej wizyty bł. Jana Pawła II do Polski.

Tego dnia od rana będzie czynna kawiarenka na placu archikatedralnym. Popołudniu rusza kiermasz, a dzieci i młodzież zapraszamy do gier i zabaw. Wieczorem o 19:00 losowanie głównych nagród loterii fantowej.

Do zobaczenia!!!
Zaproszenie
ZAPRASZAMY
na
MISTERIUM WIELKANOCNE "Z Duchem od - nowa"

Gdzie? Aula parafialna
Kiedy? 25 maja - urodziny ks. Proboszcza
O której godzinie? Po Mszy św. wieczornej, ok. 19:00

przeżyjmy jeszcze raz spotkania z Jezusem...
i wołajmy wspólnie do Ducha Świętego, by odnowił nasz świat, parafię i nas samych.

dzieci i młodzież

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Siódma Niedziela Wielkanocna
20. 05. 2012 r.

1. Dziś podczas Mszy św. o 1200 dzieci z klas III będą przeżywać I rocznicę Komunii św., dzieci pierwszokomunijne z klas II odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. pobłogosławimy wszystkie dzieci, za tydzień osoby samotne.
2. Ks. bp Antoni Długosz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży jutro o 1800. Na tę uroczystość zapraszamy rodziców, chrzestnych i rodzeństwo kandydatów do bierzmowania.
3. Tydzień w liturgii:
• dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstąpił do nieba, aby w domu Ojca przygotować nam mieszkanie. Tak żyjmy, by radość nieba była naszym udziałem.
• nabożeństwa majowe codziennie o 1730.
• w czwartek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
• 24 maja – w czwartek – dzień modlitw za Kościół w Chinach
• w sobotę św. Filipa Nereusza, prezbitera (żył w XVI w., założył Zakon Filipinów, był doradcą papieży i wielu dostojników. W tym dniu przypada również Dzień Matki
– pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie i nie tylko.
• trwa nowenna do Ducha Świętego, która zakończy się w sobotę. W różnych kościołach Częstochowy trwają czuwania i specjalne modlitwy. Nasza parafia zaproszona jest do wspólnej modlitwy do parafii Matki Bożej Zwycięskiej jutro na 1700. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału.
• w sobotę 26 maja w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego święcenia kapłańskie o 1000. Msza św., której będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita przy współudziale Wspólnoty Rodzin MAMRE i innych wspólnot oraz stowarzyszeń zostanie odprawiona o 1800.
• w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
4. Duszpasterskie spotkania:
• wykład prof. Jana Feliksa Szyszko na temat „ Zasoby energetyczne Polski szansą rozwoju niezależności państwa. Suwerenność Polski we współczesnym świecie” zostanie wygłoszony jutro o 1800 w auli „Niedzieli” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie.
• katecheza dla dorosłych w czwartek o 1500 i 1845.
• rekolekcje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę, czwartek i piątek o 1800. Podczas tych spotkań rodzice otrzymają odpowiednie dokumenty dla dzieci.
• spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w piątek o 1600, dla ich rodziców, chrzestnych
i rodzeństwa w piątek po Mszy św. wieczornej.
5. Z Ks. Proboszczem z Koziegłówek organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów we Francji
i Hiszpanii, a szczególnie do Lourdes i Montserrat od 18 do 28 września br. Zgłoszenia
u Ks. Proboszcza
6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Czy dziecko musi zgrzeszyć?” – jest to polemika
z „Tygodnikiem Powszechnym”, który sugeruje najpierw pierwszą Komunię św. a później pierwszą spowiedź.
Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Szósta Niedziela Wielkanocna
13. 05. 2012 r.

1. Ksiądz Diakon mgr Damian Widera w najbliższą środę zakończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księdzu Diakonowi dziękujemy za wszelkie dobro jakie uczynił wśród nas, a szczególnie za wygłoszone Słowo Boże, odprawione nabożeństwa, pomoc charytatywną w stołówce, za pracę w kancelarii. W środę po nowennie każdy będzie mógł powiedzieć słówko wdzięczności. Diakon Damian przyjmie święcenia kapłańskie z kolegami 26 maja o 1000 w archikatedrze. Uroczystą Mszę św. prymicyjną odprawi w niedzielę 27 maja w Radomsku. W naszej parafii Mszę św. odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa na zakończenie oktawy Bożego Ciała 14 czerwca o 1800. Diakon Damian zaprasza nas na Mszę św. prymicyjną do rodzinnej parafii w Radomsku. Kto chciałby jechać autokarem niech zgłosi się dziś lub w najbliższe dni w zakrystii lub w kancelarii.

2. Tydzień w liturgii:
• dziś po Mszy św. o 1200 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.
• nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o 1730.
• jutro św. Macieja Apostoła (był jednym z 72 uczniów Chrystusa, został wybrany przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza; poniósł śmierć męczeńską
w Jerozolimie przez ukamienowanie).
• w środę św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski (żył na przełomie XVI i XVII w., w 20 roku życia wstąpił do jezuitów, był wybitnym kaznodzieją, spowiednikiem, wychowawcą młodzieży, zaangażował się
w pojednanie katolików z prawosławnymi za co poniósł śmierć męczeńską).
• w piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego
• święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 19 maja o 1000.
• w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej przeżyją I rocznicę Komunii św.
w przyszłą niedzielę o 1200. Spowiedź tych dzieci, rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w najbliższą sobotę o 1600.

4. Dzieci pierwszokomunijne z klas drugich zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w przyszłą niedzielę o 1200. Uczynimy to z zapalonymi świecami chrzcielnymi.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy specjalną wkładkę na temat „Kościół – Państwo
– Finanse”.

6. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności:
• śp. Marianna Pabiasz, l. 83
• śp. Daniela Stępińska, l. 85
• śp. Kazimiera Irena Peryga, l. 80
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło