16-07-2020 01:25
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019

1. Jutro, w poniedziałek 28 października przypada 94. rocznica utworzenia diecezji częstochowskiej na mocy bulli Vixdum Poloniae unitas papieża Piusa XI. Tym samym jest to rocznica podniesienia naszego kościoła do rangi katedry. Natomiast we wtorek będziemy przeżywać bardzo ważne święto dla naszej wspólnoty, 69. rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, naszego kościoła parafialnego. W tym dniu o 7.00 rozpocznie się Doba Eucharystyczna. Zapraszamy do adoracji. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Niech tego dnia nie zabraknie nas na Eucharystii. O godz. 21.00 odprawimy Apel Jasnogórski.

Z racji powyższych rocznic dzisiaj o godz. 12.00 Sumie pontyfikalnej w tych intencjach będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita.

2. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w archikatedrze w porządku niedzielnym. Nie będzie jedynie Mszy św. o 11.00. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po południu. Na cmentarzach naszej archidiecezji klerycy będą zbierali ofiary na Seminarium Duchowne. Dobroci naszych serc polecamy tę sprawę.

3. W sobotę wspomnienie Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św.
o 8.00 i 18.00.

4. Odpust zupełny można zyskać od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz. Można go też uzyskać w Dzień Zaduszny nawiedzając kościół parafialny.

5. Wszystkie dzieci i ich bliskich zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych w środę, 30 października. Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00 w kaplicy, a następnie przejście barwnym korowodem na aulę.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Z Komunią św. do chorych udamy się w piątek od 9.00. 

7. Różaniec za zmarłych z wypominkami będziemy odmawiać od piątku, 1 listopada do 8 listopada włącznie o 17.00. Po różańcu Msza św. oktawalna. Wciąż zachęcamy do składania kartek z imionami naszych zmarłych w zakrystii lub kancelarii.

8. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

9. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas 6 SP w czwartek o 17.00.

10. Serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przy wychodzeniu z archikatedry złożą swój dar serca do puszki na misje.

Koncert organowy

Podobny obraz

KONCERT ORGANOWY 

P r z e m y s ł a w   K m i e ć

organista tytularny Archikatedry Świętej Rodziny w Częstochowie

w programie:

Vincent Lubeck, Jacques Boyvin,
Karol Szymanowski, Franciszek Liszt

Niedziela, 27 października 2019 godz. 16.15

Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny

Częstochowa, ul. Krakowska 15/17

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019

1. W  trwającym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym przeżywamy Niedzielę Misyjną, obchodzoną w tym roku pod hasłem „Ochrzczeni
i posłani”.

2. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można składać za dobrowolną ofiarą wypominki roczne i oktawalne. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały tydzień od 1 do 8 listopada o 17.00 na różańcu i Mszy św.

5. W niedzielę, 27 października o godz. 12.00 Ks. Arcybiskup Metropolita będzie sprawował uroczystą Mszę św. z racji rocznicy utworzenia w 1925 r. diecezji częstochowskiej oraz rocznicy konsekracji archikatedry.

6. Spotkanie dla młodzieży z klas 7 SP przed bierzmowaniem w środę o 17.00 w Sali duszpasterskiej.

7. Zapraszamy dzieci i ich bliskich do udziału w Balu Wszystkich Świętych
w środę, 30 października. Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00 w kaplicy. Za najpiękniejsze stroje przewidziane są wyjątkowe nagrody.

8. Za tydzień, w niedzielę 27 października o 16.15 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

9. Pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie i Bazyliki Św. Piotra i Pawła w Zawierciu w najbliższą sobotę 26 października o  8.00. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa przez dokonanie wpłaty.    

10. Polecamy tygodnik katolicki „Niedziela” oraz naszą gazetkę parafialną
„U Świętej Rodziny”. Zachęcamy do słuchania radia FIAT, radia Jasna Góra
i radia Maryja.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

 

1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Po Mszy św. wolontariusze będą oczekiwali na nasz dar serca do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie w dalszej nauce zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

3. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • we środę św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Jest to dzień imienin naszych wikariuszy, ks. Łukasza Sakowskiego i ks. Łukasza Połacika. Msze św. w intencji Księży  Solenizantów o 7.00 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy za naszych księży.

4. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są z tyłu Bazyliki i w Kaplicy.

5. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę z naszej parafii w sobotę, 26 października. Będziemy modlić się przy grobie wieloletniego wikariusza archikatedry, ks. kan. Antoniego Madejskiego, nawiedzimy sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie oraz bazylikę św. Piotra i Pawła w Zawierciu. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 

6. Zapraszamy dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy rodziców, by pomogli w przygotowaniu strojów świętych – najpiękniejsze będą nagrodzone. Przypominamy też o konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci.

7. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z kl. 8 w środę o 17.00 w Sali duszpasterskiej. Przypominamy, że spotkania dla służby liturgicznej odbywają się w soboty o 11.00, Oaza dla grupy młodszej w piątki o 16.00, a Oaza dla grupy starszej w czwartki o 20.00.

8. W niedzielę, 27 października na 16.15 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.09.2019

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

2. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są przy wyjściu z bazyliki i w kaplicy.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

4. Za tydzień będziemy przeżywać 19. Dzień Papieski. Zbierane będą wówczas ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – nasz dar serca dla uzdolnionej młodzieży bez środków finansowych do podjęcia dalszej nauki.

5. Ze względu na remont w najbliższym tygodniu do soboty włącznie wejście do bazyliki będzie możliwe tylko przez kaplicę Najświętszego Sakramentu.

6. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w balu Wszystkich Świętych. Warunkiem uczestnictwa jest przyjście przebranym za wybranego świętego. Najpiękniejsze i pomysłowe stroje będą nagrodzone.

7. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje jednodniową pielgrzymkę do Koziegłówek, Leśniowa i Zawiercia w sobotę 26 października. Będziemy modlić się przy grobie wieloletniego wikariusza archikatedry, ks. kan. Antoniego Madejskiego, nawiedzimy sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie oraz bazylikę św. Piotra i Pawła w Zawierciu. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

8. W „Niedzieli” polecamy artykuły o różańcu świętym.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze od wtorku codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w środę o 16.30.

2. Tydzień w liturgii: jutro św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. siostry Faustyny Kowalskiej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Do chorych udamy się w piątek od 9.00. Spowiedź św. od 7.00, 12.00 i 17.30.

4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00 w sali duszpasterskiej.

5. W czwartek na 18.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Spotkanie w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W ten sam dzień zapraszamy też młodzież chcącą przygotowywać się do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 szkoły podstawowej . Spotkanie w sali duszpasterskiej o 18.30.

6. W sobotę 5 października, o godz. 10.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii na uroczystą Mszę św. w intencji członków i członkiń tej wspólnoty oraz ich rodzin. Po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie przy kawie i herbacie.

7. Przypominamy, że w każdą środę o 18.00 odprawiamy przed cudami słynącym wizerunku Matki Bożej Anielskiej – naszej Pani Katedralnej specjalną nowennę. U duszpasterzy możemy składać intencje za żywych i zmarłych, które przedstawiamy przez kolejne miesiące. Szczególną intencją nowenny będzie modlitwa błagalna o obronę życia poczętego.

8. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy w myśl Ojca św. Franciszka chcą „wstać z kanapy” i włączyć się w różnego typu grupy formacyjne i akcyjne naszej parafii:

Młodsze dzieci zapraszamy do grupy „Dzieci Maryi”, którą będzie prowadzić nasza s. Wiesława, Karolanka. Spotkania w soboty o 10.00. Chłopców i mężczyzn w każdym wieku zapraszamy do służby Bożej jako ministrantów i lektorów. Zbiórki dla kandydatów i ministrantów w wieku szkolnym  w soboty o 11.00.

Młodzież zapraszamy do formacji w duchu oazowym – Ruch Światło-Życie. Spotkania dla grupy młodszej w piątki o 16.00, a dla grupy starszej w piątki o 19.00. Młodzież, która chce włączyć się w działania na rzecz parafii i potrzebujących zapraszamy do Młodzieży Świętej Rodziny.

Dorosłych, chcących służyć Bogu i ludziom poprzez różnego rodzaju akcje duszpasterskie i charytatywne zapraszamy do Akcji Katolickiej. Spotkania raz miesiącu. Wkrótce rozpocznie się też w naszej parafii Szkoła Modlitwy, którą poprowadzi nasz o. Tadeusz, kapucyn. Małżeństwa pragniemy zachęcić do rozpoczęcia formacji w Oazie Rodzin. Pragniemy stworzyć Krąg parafialny wspólnej modlitw, formacji i wsparcia.

Szczegółowe informacje na temat powyższych grup u duszpasterzy.

9. Przypominamy, że ogłoszenia duszpasterskie są wywieszone w gablotach przy wejściach oraz dostępne na stronie internetowej www.archikatedra.pl  

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,231,439 unikalne wizyty