21-04-2021 15:45
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Dwunasty Tydzień Zwykły
24. 06. 2012 r.

1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień – małżonków.

2. Tydzień w liturgii:

* dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Na znak żalu za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upomniał Heroda za niemoralne życie. Został uwięziony i ścięty.

* w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom).

* w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając naszą Archikatedrę lub Bazylikę Jasnogórską. Trzeba odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa, też może 29 czerwca otrzymać odpust zupełny. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła nasz Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo otrzyma od Ojca Świętego Benedykta XVI paliusz, czyli znak zewnętrzny władzy metropolity. W modlitwach pamiętajmy o naszym Arcypasterzu.

3. Katecheza dla dorosłych w czwartek w jednej grupie o 18:45.

4. Zakończenie roku szkolnego w piątek 29 czerwca. Msza św. dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego w archikatedrze w piątek o 9:00; na Jasnej Górze w czwartek – 28 czerwca – o 19:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek o 17:30.

5. Dziś XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Rozpoczęcie przed Szczytem Jasnogórskim o 9:45 uroczysta Msza św. o 11:15.

6. 75 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę odbędzie się 1 i 2 lipca br.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o dwutysięcznej parafii, która rozprowadza 383 egz. naszego tygodnika. Nasza wspólnota ma 5000 wiernych i sprzedaje zaledwie 20 egzemplarzy.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Maria Brzezińska l. 58;
śp. Edward Radecki, l. 70.
Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Jedenasta Niedziela Zwykła
17. 06. 2012 r.

1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci i matki w stanie błogosławionym, za tydzień – osoby samotne.

2. Tydzień w liturgii:
* nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30.
* w czwartek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (żył w XVI w., zaraził się i zmarł pielęgnując chorych).

3. W sobotę – 23 czerwca – Dzień Ojca – pamiętajmy o naszych ojcach żyjących i zmarłych. Okażmy im wiele serca.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 3. klas gimnazjalnych w piątek od 17:30 do 20:00, w kaplicy Najświętszego Sakramentu i w sali katechetycznej

5. Chętnych na dwutygodniowy niedrogi wyjazd z Panem Bogiem uczniów szkół ponadgimnazjalnych lub studentów, młodzież pracującą i dorosłych prosimy o kontakt z ks. Robertem. Potrzebne są oazy spokoju i cywilizacji miłości. Zaczerpnijmy sił
z Bożego źródła.

6. Wszystkim, którzy przygotowywali i przeprowadzili festyn parafialny i wzięli w nim udział składam bardzo serdeczne podziękowanie. Szczególną wdzięczność wyrażam Księdzu Robertowi, Akcji Katolickiej i młodzieży z Ruchu Światło-Życie. Niektóre osoby poświęciły się dla tj sprawy bardzo heroicznie. Dziękuję paniom za smaczne ciasta. Zebrane fundusze zostały przekazane Ks. Robertowi na wakacyjny wypoczynek i na duchową formację dla biedniejszych dzieci i młodzieży.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy przeczytać telegram Ojca Świętego na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz artykuł „Tatuś i ja”, czyli po co mi dobre relacje z ojcem. Zachęcamy do zabrania dla siebie i innych gratisowego dodatku pt. „Kościół – Państwo – Finanse”. Polecamy ponadto kolejny ciekawy numer miesięcznika „Miłujcie się”, a dla tych, którzy jeszcze nie posiadają, najnowszy, tj. czerwcowy numer naszego parafialnego miesięcznika „U Świętej Rodziny”, w którym znajdziemy ciekawe artykuły o naszym życiu, między innymi o prymicjach ks. Damiana Widery.

8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Grzegorz Substelny l. 55.
Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
03. 06. 2012 r.

1. Dziś kończy się okres tegorocznej spowiedzi i komunii wielkanocnej.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

3. Tydzień w liturgii:
• nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie
o 17:30.
• we wtorek św. Bonifacego, biskupa i męczennika (był benedyktynem, został zamordowany przez pogan w 754 r.).
• w czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja eucharystyczna pójdzie z Jasnej Góry do archikatedry. Rozpoczęcie Mszą św. o 10:00 na Jasnej Górze. To jest nasza główna procesja. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji, a szczególnie ministrantów, Żywy Różaniec
z różańcem, Arcybractwo Świętej Rodziny w strojach, dzieci i młodzież. Dzieci pierwszokomunijne i młodsze będą sypać kwiaty od św. Zygmunta do archikatedry. Próba sypania kwiatów w środę o 16:30. Udział w procesji Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary. W to święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po procesji ok. 13:00 będzie dodatkowa Msza św. w archikatedrze.
Od piątku 8 czerwca do 14 czerwca będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała.
O 1730 Nieszpory Eucharystyczne z procesją po archikatedrze i Msza św.
• w piątek – 8 czerwca – św. Jadwigi Królowej (żyła w końcu XIV w, jako córka króla Węgier i Polski poślubiła
Władysława Jagiełłę i przyczyniła się do nawrócenia Litwy na chrześcijaństwo, założyła Wydział Teologiczny na Uniwersytecie Krakowskim, bardzo ofiarnie troszczyła się o biednych).

4. Spotkania duszpasterskie:
• zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 17:00.
• spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00.

5. Wychodząc z kościoła dziś możemy złożyć ofiarę na budowę Centrum i Świątyni. Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym roku planują ocieplić i pokryć kopułę. Niech każda nasza złotówka będzie dziękczynieniem Bogu za bł. Jana Pawła II i za Sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii festyn na cele charytatywne. Prosimy o fanty,
a panie o upieczenie i ofiarowanie ciasta.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Rodzina dobra na kryzys”.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
• śp. Ewa Pułas, l. 52
• śp. Krystyna Saladra, l. 79
• śp. Marcin Stępień, l. 31
• śp. Janina Szewczyk, l. 55Festyn Parafialny
FESTYN PARAFIALNY - 10 czerwca 2012


Już za dwa tygodnie, 10 czerwca w niedzielę odbędzie się nasz Festyn Parafialny, którego dochód, jak co roku przeznaczamy na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z uboższych rodzin.

Zerdecznie prosimy o pomoc w gromadzeniu fantów na loterię i propozycje zabaw lub innych punktów programu.

Niech nie zabraknie i Ciebie. "Radujmy się w Panu".

Niezwykłą okazją tegorocznego świętowania będzie możliwość podziwiania Papamobile z pierwszej apostolskiej wizyty bł. Jana Pawła II do Polski.

Tego dnia od rana będzie czynna kawiarenka na placu archikatedralnym. Popołudniu rusza kiermasz, a dzieci i młodzież zapraszamy do gier i zabaw. Wieczorem o 19:00 losowanie głównych nagród loterii fantowej.

Do zobaczenia!!!
Zaproszenie
ZAPRASZAMY
na
MISTERIUM WIELKANOCNE "Z Duchem od - nowa"

Gdzie? Aula parafialna
Kiedy? 25 maja - urodziny ks. Proboszcza
O której godzinie? Po Mszy św. wieczornej, ok. 19:00

przeżyjmy jeszcze raz spotkania z Jezusem...
i wołajmy wspólnie do Ducha Świętego, by odnowił nasz świat, parafię i nas samych.

dzieci i młodzież

Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Siódma Niedziela Wielkanocna
20. 05. 2012 r.

1. Dziś podczas Mszy św. o 1200 dzieci z klas III będą przeżywać I rocznicę Komunii św., dzieci pierwszokomunijne z klas II odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. pobłogosławimy wszystkie dzieci, za tydzień osoby samotne.
2. Ks. bp Antoni Długosz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży jutro o 1800. Na tę uroczystość zapraszamy rodziców, chrzestnych i rodzeństwo kandydatów do bierzmowania.
3. Tydzień w liturgii:
• dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus wstąpił do nieba, aby w domu Ojca przygotować nam mieszkanie. Tak żyjmy, by radość nieba była naszym udziałem.
• nabożeństwa majowe codziennie o 1730.
• w czwartek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
• 24 maja – w czwartek – dzień modlitw za Kościół w Chinach
• w sobotę św. Filipa Nereusza, prezbitera (żył w XVI w., założył Zakon Filipinów, był doradcą papieży i wielu dostojników. W tym dniu przypada również Dzień Matki
– pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie i nie tylko.
• trwa nowenna do Ducha Świętego, która zakończy się w sobotę. W różnych kościołach Częstochowy trwają czuwania i specjalne modlitwy. Nasza parafia zaproszona jest do wspólnej modlitwy do parafii Matki Bożej Zwycięskiej jutro na 1700. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału.
• w sobotę 26 maja w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego święcenia kapłańskie o 1000. Msza św., której będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita przy współudziale Wspólnoty Rodzin MAMRE i innych wspólnot oraz stowarzyszeń zostanie odprawiona o 1800.
• w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
4. Duszpasterskie spotkania:
• wykład prof. Jana Feliksa Szyszko na temat „ Zasoby energetyczne Polski szansą rozwoju niezależności państwa. Suwerenność Polski we współczesnym świecie” zostanie wygłoszony jutro o 1800 w auli „Niedzieli” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie.
• katecheza dla dorosłych w czwartek o 1500 i 1845.
• rekolekcje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę, czwartek i piątek o 1800. Podczas tych spotkań rodzice otrzymają odpowiednie dokumenty dla dzieci.
• spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w piątek o 1600, dla ich rodziców, chrzestnych
i rodzeństwa w piątek po Mszy św. wieczornej.
5. Z Ks. Proboszczem z Koziegłówek organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów we Francji
i Hiszpanii, a szczególnie do Lourdes i Montserrat od 18 do 28 września br. Zgłoszenia
u Ks. Proboszcza
6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Czy dziecko musi zgrzeszyć?” – jest to polemika
z „Tygodnikiem Powszechnym”, który sugeruje najpierw pierwszą Komunię św. a później pierwszą spowiedź.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,652,135 unikalne wizyty