21-04-2021 16:30
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła
08. 09. 2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 1200 pobłogosławimy rodziny, za tydzień – dzieci.

2. Jutro przypada VII rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Arcypasterza Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Arcybiskupie, by Pan obdarzył Go potrzebnymi łaskami.

3. Tydzień w liturgii:
- dziś święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa na Jasnej Górze o 11:00;
- w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
- w piątek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła (za piękne głoszenie Słowa Bożego otrzymał przydomek „złotousty”, wymagał od siebie i od innych, za co naraził się wpływowym osobom, które doprowadziły do wygnania biskupa. Przed śmiercią powiedział: „Bogu za wszystko dziękuję”);
- w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w parafii przy Rynku Wieluńskim. Uczcijmy nasz krzyż osobisty lub rodzinny. W tym dniu starajmy się wynagrodzić Bogu za profanacje krzyża szczególnie na ziemi polskiej.
4. Spotkania duszpasterskie:
- z rodzicami i dziećmi pierwszokomunjnymi jutro o 17:50;
- przed I Komunią św. obowiązuje trzyletnie przygotowanie. Spotkania z rodzicami klas zerowych i pierwszych odbywać się będą trzy razy w roku szkolnym;
- spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18:00.

5. W najbliższą sobotę 14 września pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych, osób starszych, rencistów i emerytów do archikatedry. Mszę św. o 10:00 odprawi ks. bp Antoni Długosz. Po Mszy św. spotkanie w auli przy herbacie.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy III Tydzień Wychowania. Będzie to także przygotowanie dzieci i młodzieży do patronalnej uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: o słudze Bożym kard. Auguście Hlondzie i o poświęceniu Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi w 1946 r. które to poświęcenie dziś będzie ponowione na Jasnej Górze o 11:00.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwudziesty Drugi Tydzień Zwykły
01. 09. 2013 r.


1. Dziś po Mszy św. o 1200 pobłogosławimy małżonków, za tydzień – rodziny.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Dzieci szkolne zapraszamy na Mszę św. o 8:00, młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na 9:00. Msza św. na Jasnej Górze dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli jutro o 18:00. przedszkolaki przynoszą tornistry i przybory szkolne do poświęcenia. Spowiedź św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego dla dzieci w I piątek od 16:00, dla gimnazjalistów i młodzieży też w I piątek września od 17:00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci w piątek o 16:30.

3. Tydzień w liturgii:
- we wtorek św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła (był mistrzem życia duchowego, miłośnikiem liturgii i doskonałym organizatorem, zmarł w 604 r.);
- w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota września. W piątek spowiadać będziemy podczas każdej Mszy św. a dzieci od 16:00, młodzież od 17:00. msza św. dla dzieci w I piątek o 16:30.

4. Spotkania duszpasterskie:
- zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 17:00;
- spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00;
- ze Wspólnotą Miłosierdzia Bożego w piątek o 15:00;
- pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców za tydzień – w poniedziałek 9 września o 18:00.
- pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy Dzieci Bożych po Mszy św. pierwszopiątkowej ok. 17:00; młodzież i dorośli z Ruchu Światło – Życie spotykają się po raz pierwszy w piątek o 17:30, a po Mszy św. nastąpi dzielenie się życiem Ewangelią podczas minionych wakacji.

5. Ksiądz Robert zaprasza do udziału w spotkaniu rodzin z Ojcem Świętym Franciszkiem w dniach 26 – 27 października na Watykanie. Zapisy do końca tygodnia. Szczegóły na afiszu w gablocie.

6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Polska walczyła nawet osamotniona” oraz „Kobiety są solą ziemi”.

7. Dziś przypada 74 rocznica rozpoczęcia II Wojny Światowej. Módlmy się za poległych w obronie Ojczyzny i o zgodę wśród rządzących naszym krajem i o jedność w narodzie.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Henryka Minor l. 85.
Ogloszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwudziesty Tydzień Zwykły
18. 08. 2013 r.


1. Dziś po Mszy św. o 1200 pobłogosławimy dzieci, za tydzień – osoby samotne.
2. Na Jasnej Górze trwa nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Parafie naszego miasta codziennie pielgrzymują na Jasną Górę na 1830. Nasza parafia będzie uczestniczyć w tym nabożeństwie we wtorek.
Z archikatedry wychodzimy na Jasną Górę o 1700. Będzie to nasza doroczna pielgrzymka parafialna. Bardzo proszę o liczny udział. Ten trud pielgrzymki, tak krótkiej, ofiarujmy za nasze rodziny i za ojczyznę.
3. Tydzień w liturgii:
we wtorek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (żył w XII w., był wielkim odnowicielem życia zakonnego i mistycznego, założył 63 klasztory, należy do najwybitniejszych mistyków chrześcijańskich),
w środę św. Piusa X, papieża (żył na przełomie XIX i XX w., pochodził
z ubogiej i wielodzietnej rodziny, jako papież dbał o pogłębienie życia religijnego ludu i kleru, przeprowadził reformę liturgii, pozwolił na wczesną
i częstą komunię św),
w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej,
w sobotę św. Bartłomieja, apostoła (znany jako Natanael, urodził się w Kanie Galilejskiej, według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską),
procesja maryjna z archikatedry na Jasną Górę w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie o 1700
4. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Zenon Migoń l. 73
śp. Zenobia Tajchman l. 86
śp. Wojciech Idowoj l. 69
Ogloszenia 20130811
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dziewiętnasta Niedziela zwykła
11. 08. 2013 r.


1. Dziś po Mszy Św. po 12.00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
• w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika (bezgranicznie zaufał Niepokalanej, przy pomocy czasopisma „Rycerza Niepokalanej” chciał zdobyć cały świat dla Chrystusa, oddał życie za ojca rodziny, zmarł w bunkrze głodowym w Oświęcimiu).
• we czwartek - 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, nieskażona grzechem pierworodnym, została wzięta do nieba z duszą i ciałem. Odpust na Jasnej Górze. Suma odpustowa
o 11.00. Program jasnogórskich uroczystości odpustowych jest wywieszony w gablocie. W naszej świątyni porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy Św. poświęcenie ziół.
• w sobotę św. Jacka , prezbitera (żył w XIII w., był dominikaninem, w Krakowie założył pierwszy na ziemiach polskich klasztor tego zakonu.)
• w sobotę na Jasnej Górze rozpocznie się nowenna przed uroczystością Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej i będzie odprawiana o 18.30.
W naszej świątyni nowennę będziemy odprawiać po Mszach św. rannych
i przed Mszami św. wieczornymi. Na jasnogórską nowennę są zaproszone do udziału wszystkie parafie częstochowskie. Nasza parafia będzie pielgrzymować 20 sierpnia. Z archikatedry wyjdziemy o 17.00. Jest to nasza doroczna pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian.

3. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły „By ateizm nie pożarł naszej tożsamości” oraz „Odbić się od dna” o problemie alkoholu w naszym kraju.

4. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
• śp. Ks. prałat Stanisław Włodarczyk l. 74
• śp. Zofia Szymańska l.66
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Szesnasta Niedziela Zwykła
21.07.2013 r.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień – osoby samotne.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro św. Marii Magdaleny (Pan Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, odtąd stała się uczennicą Chrystusa i wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi);
- we wtorek św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy (żyła w XIV w. w Szwecji, wychowała ośmioro dzieci; po śmierci męża założyła zakon Brygidek, napisała wiele dzieł mistycznych);
- w środę św. Kingi dziewicy (żona króla Bolesława Wstydliwego, z którym wspólnie złożyła ślub czystości i po śmierci męża wstąpiła do ufundowanego przez siebie klasztoru Klarysek w Starym Sączu);
- w czwartek św. Jakuba Apostoła (zwany Starszym, należał do uprzywilejowanych uczniów Pana Jezusa, którzy byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia na górze Tabor oraz modlitwy w Ogrójcu; jest patronem Hiszpanii, Portugalii, hospicjów, szpitali, kapeluszników, pielgrzymów i sierot);
- również w czwartek – 25 lipca – św. Krzysztofa (miał pochodzić z Małej Azji
z prowincji rzymskiej Licji i tam poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 r.; jest patronem Ameryki, Wilna, chrześcijańskiej młodzieży, kierowców, farbiarzy, introligatorów, pielgrzymów, podróżnych, przewoźników, turystów i orędownikiem w śmiertelnych niebezpieczeństwach);
- w piątek św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny (w tym dniu pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach, żyjących i zmarłych).

3. W dniu dzisiejszym o 10:00 w sposób szczególny modlimy się za wszystkich kierowców z racji św. Krzysztofa. Po Mszy św. nastąpi poświecenie pojazdów na placu przed archikatedrą. Od dziś rozpoczyna się 14 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Specjalne informacje w gablocie.

4. Dziś i w następne niedziele lipca możemy złożyć podpis popierając ustawę zakazu handlu w niedzielę. Trzeba podać nr pesel. Zdajemy sobie sprawę z tego jak dziś niedziela jest profanowana.

5. W dniach 23 – 28 lipca br., równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro, odbędzie się Europejskie Forum Młodych przy Wyższym Seminarium Duchownym
w Częstochowie.

6. W tym tygodniu, w środę – 24 lipca – przypada II rocznica śmierci śp. Ks. kan. Antoniego Madejskiego. Msza św. o 7:00 a także nowennowa o 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” pełny tekst encykliki Ojca Świętego Franciszka „Lumen fidei – Światło wiary”. Zachęcamy do lektury.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Piętnasta Niedziela Zwykła
14.07.2013 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny , za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (był filozofem i teologiem średniowiecza);
- we wtorek – 16 lipca – wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (na tej górze prorok Eliasz bronił czystości wiary Izraela w Boga żywego, w końcu XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, którzy założyli zakon kontemplacyjny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny zwany – Karmelitami. Jednemu z zakonników , zw. Szymonowi, objawiła się Matka Boża w brązowej szacie – szkaplerzu. Obiecała, ze umierający w tym stroju n ie zazna ognia piekielnego. Osoby świeckie mogą nosić szkaplerz jako dwa kawałki płótna zawieszone na plecach i piersi. Od XIX wieku można również nosić szkaplerz w formie medalika metalowego);
- we czwartek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera (był synem piekarza, studiował na Akademii Karkowskiej, był znakomitym kaznodzieją zakonnym i katedralnym, odznaczał się surowością życia, nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej);
- w sobotę – bł. Czesława, prezbitera (był dominikaninem, w XIII w. założył klasztory w Pradze i we Wrocławiu).

3. Zw przyszłą niedzielę o 10:00 w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich kierowców z racji św. Krzysztofa. Po Mszy św. nastąpi poświecenie pojazdów na placu przed archikatedrą. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się 14 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Specjalne informacje w gablocie.

4. Dziś i w następne niedziele lipca będziemy mogli złożyć podpis popierając ustawę zakazu handlu w niedzielę. Zdajemy sobie sprawę z tego jak dziś niedziele jest profanowana. Trzeba podać nr pesel.

5. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” polecamy art. „Szkaplerz – znak zawierzenia”.

6. W Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej co roku idzie Grupa Częstochowska. Bliższe informacje na plakacie w gablotce. Pierwsze spotkanie będzie 28 lipca br. o 17:00 w kościele św. Melchiora Grodzieckiego.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności
śp. Leopold Caban l. 76
śp. Jan Jasnos l. 79
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,652,228 unikalne wizyty