14-08-2020 02:18
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA ADWENTU
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 22.12.2019

1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o 7.00. Spowiedź św.
w Bazylice od 9.00 do 13.00. Od 13.00 do 23.00 otwarta będzie tylko Kaplica.
O północy Msza Pasterska, którą będzie sprawował Ks. Arcybiskup Metropolita. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.  

2. Tydzień w liturgii:

-  we środę uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00.

- w czwartek Drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny, a taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.

- w piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Według legendy św. Jana usiłowano zgładzić podając mu do picia zatrute wino. Jednak Apostoł pobłogosławił kielich i wypił wino bez szkody dla zdrowia. Na pamiątkę tego wydarzenia w Kościele święci się wino i rozdziela je wiernym. Po Mszach św.
o 7.00 i 18.00 będziemy mogli zabrać do domu ampułki z pobłogosławionym winem.

- w sobotę św. Młodzianków Męczenników – na Mszę św. o 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci z bliskimi. Dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo związane z tym świętem.

- w przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Rodziny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Podczas tej uroczystości nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Do jubilatów zostały rozesłane zaproszenia. Zachęcamy, aby w tym dniu wszystkie małżeństwa sakramentalne odnowiły swoją przysięgę.

3. Program kolędy zostanie podany w Uroczystość Bożego Narodzenia.

4. Po Mszy św. można nabyć świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki.

5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tworzyli dekoracje Bazyliki
i Kaplicy na Święta Bożego Narodzenia.

6. Polecamy świąteczny numer „Niedzieli”, który zawiera kalendarz na 2020 r. Koszt – 10 zł. Zachęcamy także do nabycia świątecznego numeru naszej gazetki parafialnej „U Świętej Rodziny”. W wydaniu m.in. o świętowaniu Narodzenia Pańskiego w Indiach.

Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019

1. Trwają rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Szczegółowy program w gablotach, na stronie internetowej i kartkach wyłożonych przy wyjściu. W tygodniu Msze św. o 8.00, 16.30 i 18.00. Wszystkie dzieci zapraszamy na rekolekcje w poniedziałek i wtorek na 16.30. W poniedziałek dzień spowiedzi – rano od 7.30, po południu od 16.00 i 17.30. W poniedziałek od 9.30 udamy się do chorych, których nie nawiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.

2. Dziś po Mszy św. można nabyć świece Caritas na stół wigilijny po 7 i 15 zł, oraz opłatki, z których ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie archikatedry.

3. W najbliższym czasie osobom potrzebującym z naszej parafii zostanie rozwieziony opał na zimę w ramach działań Akcji Katolickiej oraz dzięki pomocy młodzieży.

4. Na święty czas rekolekcji drogim parafianom i szanownym gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Rekolekcje adwentowe

REKOLEKCJE ADWENTOWE

W PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W CZĘSTOCHOWIE

15 grudnia 2019 - III NIEDZIELA ADWENTU

8 00 Msza św. z nauką dla starszych

10 00 Msza św. z nauką dla wszystkich, w tym dla radiosłuchaczy radia Fiat

11 00 Msza św. z nauką dla dzieci, młodzieży i ich bliskich /w Kaplicy Najśw. Sakramentu/

12 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

17 30 Nieszpory

18 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

 

16 grudnia 2019 - PONIEDZIAŁEK

7 30 Spowiedź dla wszystkich

8 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

10 15 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną
tych chorych, których nie nawiedzamy z racji I piątku miesiąca - chorych zgłaszamy w zakrystii

16 00 Spowiedź dla dzieci i młodzieży

16 30 Msza św. z nauką dla dzieci

17 15 Spowiedź dla młodzieży i dla starszych

18 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

19 00 Nauka rekolekcyjna dla młodzieży

 

17 grudnia 2019 - WTOREK

8 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

16 30 Msza św. z kazaniem dla dzieci na zakończenie rekolekcji

18 00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich
oraz błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji

 Rekolekcje prowadzą OO. Kapucyni

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2019

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

 

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Możemy wesprzeć naszych braci i siostry ze Wschodu przy wychodzeniu z archikatedry.

2. Roraty codziennie o 18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią szczególnie w poniedziałek, wtorek i czwartek.

3. Od tej niedzieli został uruchomiony nowy system ogrzewania. Ufamy, że sprawdzi się w warunkach naszej archikatedry, która jest trzecim największym kościołem w Polsce.  W sposób ciągły ogrzewana jest też Kaplica Najświętszego Sakramentu. Przy okazji przypominamy, że Msze św. niedzielne odbywają się w następującym porządku: w sobotę o 18.00,  w niedzielę o 8.00, 10.00 z transmisją radia FIAT, 11.00 (w kaplicy dla dzieci i ich rodzin), 12.00 i 18.00.

4. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzą je nasi Ojcowie Kapucyni. Szczegółowy program jest w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz do pobrania przy wychodzeniu z katedry. Poniedziałek będzie dniem spowiedzi, wtedy też udamy się z posługą sakramentalną do tych chorych, którzy nie przyjmują comiesięcznej Komunii św. pierwszopiątkowej. Chorych możemy zgłaszać w zakrystii oraz kancelarii.

5. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z kl. 6 SP odbędzie się w środę o 17.00.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższą sobotę o 9.30 na plebanii.

7. Tydzień w liturgii:

  • w piątek św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

8. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 7 i 15 zł. oraz opłatków poświęconych ubiegłej niedzieli.

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019 

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Kościelny. W Adwencie spróbujmy częściej uczestniczyć w Mszach św. w tygodniu, aby dobrze przygotować się na przyjście Pana. Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej oczekującej na narodzenie małego Jezusa codziennie w Kaplicy Najświętszego Sakramentu o 18:00. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na Roraty w poniedziałek, wtorek i piątek na 18.00. Gromadzimy się z pod chórem Bazyliki.  W piątek szczególne spotkanie dla dzieci ze św. Mikołajem.

2. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek św. Franciszka Ksawerego;
  • w środę św. Barbary;
  • w piątek św. Mikołaja;
  • w sobotę św. Ambrożego,;

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o 11.00 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki. Jest to także dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Swój dar serca będziemy mogli wtedy złożyć przy wychodzeniu z archikatedry.

4. Dziś po Mszy św. o 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wolontariusze rozniosą je do naszych domów. Okażą specjalne zaświadczenie z parafii. Pamiętajmy, że jedynie te opłatki są poświęcone, a ofiary uzyskane z ich nabycia zostaną przeznaczone na ogrzewanie kaplicy Najświętszego Sakramentu.

5. Ostatnie spotkanie „Szkoły Modlitwy” w najbliższy wtorek o 19.00 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

6. Zebranie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.  W czwartek o 17.30 Godzina Święta, a w piątek do chorych udamy się od 9.00, sakrament spowiedzi w czasie Mszy świętych i od godz. 12.00 do 13.00.

8. Możemy już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 7 i 15 zł. Świecę z ubiegłego roku zapalmy na grobach naszych bliskich.

9. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się od III Niedzieli Adwentu. Poprowadzą je nasi Ojcowie Kapucyni.

Ogłoszenia duszpasterskie

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24.11.2019

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończącą obecny rok liturgiczny. O godz. 12.00 uroczystą Mszę św. będzie sprawował ks. bp Antoni Długosz.

2. W poniedziałek przypada 35. rocznica święceń biskupich
Ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka.

3. Tydzień w liturgii:

  •  w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła
  •  a w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
z kl. 7 i 8 szkoły podstawowej w czwartek o 17.00.

5. W Archikatedrze trwa „Szkoła Modlitwy”. Najbliższe spotkanie wyjątkowo w środę, 27 listopada o godz. 19.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Jezusem. Tę szkołę prowadzi o. dr Tadeusz Starzec, kapucyn. Informacje szczegółowe na plakatach i ulotkach.

6. Za tydzień poświęcimy opłatki, które zostaną dostarczone do naszych domów. Wolontariusze okażą zaświadczenie z parafii. Przypominamy, że tylko te opłatki są poświęcone – w przeciwieństwie do rozprowadzanych w innych miejscach.  Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kaplicy Najświętszego Sakramentu. Prosimy osoby chętne do roznoszenia opłatków w imieniu parafii o zgłaszanie się do zakrystii.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,275,308 unikalne wizyty