20-06-2021 20:21
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela Wielkiego Postu
16.03.2014 r.

1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień osoby samotne.

2. Tydzień w liturgii:

- Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
- W środę uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła powszechnego i wszystkich mężczyzn. Na każdej Mszy św. będziemy modlić się za ojców, mężów, synów i braci, by naśladowali swego patrona w czystej miłości i niezachwianej wierze. Uroczysta Msza św. w intencji Rzemiosła Częstochowskiego w środę o 11:00. Będzie to rozpoczęcie rekolekcji dla naszych rzemieślników, których zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na 18:00.

3. Spotkania duszpasterskie:

- w czwartek katecheza dla dorosłych o 15:00 i 18:45;
- w przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczne Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii dla dzieci i dorosłych. Zakończenie rekolekcji w środę 26 marca. Spowiedź św. w ostatnim dniu ćwiczeń rekolekcyjnych. Program jest wydrukowany na kartkach położonych pod chórem. Niech w każdej rodzinie będzie jeden egzemplarz. Zabierzmy ten program sąsiadom i znajomym. Prosimy wszystkich, a szczególnie chorych, o gorliwą modlitwę w intencji rekolekcji, aby przyniosły błogosławione owoce. Wygłosi je o. mgr. Wojciech Bieszke – redemptorysta z Torunia.

4. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki dla polskich misjonarzy.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Moje życie przy świętym” - Ojciec Święty Benedykt XVI opowiada o życiu bł. Jana Pawła II oraz artykuł: „Trzymać się różańca”.
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu
09.03.2014 r.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
- Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
- Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych o 17:15.

3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje młodzieżowe i będą trwać do środy włącznie. Młodzież licealną zapraszamy codziennie na 9:00 i 16:00, gimnazjalistów na 11:00 i 16:00. rekolekcje będzie prowadził były nasz praktykant ks. mgr Damian Widera z Panek. W ramach tych rekolekcji młodzież i starsi z Panek odegrają Drogę Krzyżową w archikatedrze o 18:00. będzie to bardzo głębokie i refleksyjne przedstawienie, na które zapraszamy młodzież i starszych. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i zachętę do udziału w rekolekcjach. Młodzież w te dni nie ma zajęć szkolnych i ma obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach.

4. Rekolekcje dla dzieci i starszych za dwa tygodnie – od 23 marca br.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla polskich misjonarzy.

6. W związku ze zbliżającą się kanonizacją dwóch papieży, zachęcamy do przeczytania w dzisiejszej „Niedzieli” artykuły o bł. Janie Pawle II i bł. Janie XXIII.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Sławomir Kłoszewski l. 60
śp. Kazimierz Matuszczak l. 82
ogł
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Ósma Niedziela Zwykła
02.03.2014 r.

1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

2. Tydzień w liturgii:
- we wtorek św. Kazimierza Królewicza (żył w XVI w. był synem króla Kazimierza Jagiellończyka, dbał o biednych, dużo pokutował, spał na ziemi, nosił włosiennicę, ubierał się skromnie, długie godziny modlił się przed Najświętszym Sakramentem we dnie i w nocy, zmarł mając zaledwie 26 lat);
- w środę rozpoczęcie Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. w archikatedrze z posypaniem głów popiołem o 8:00, 10:00, 16:30 dla dzieci i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Intencje mszalne i modlitwy do Świętej Rodziny z błogosławieństwem indywidualnym o 16:30;
- w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca marca. Dzieci będziemy spowiadać w piątek od 16:00;
- Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych o 17:15.

3. Spotkania duszpasterskie:
- zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 17:00;
- z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00;
- z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi jutro o 17:50;
- z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18:00;
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 18:45;
- ze Wspólnotą Miłosierdzia Bożego w piątek o 15:00;
- z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę o 18:00;
- w przyszłą niedzielę z rodzicami i dziećmi z klas „0” o 11:30.

4. Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej od 10 do 13 marca br.

5. Jedną z form prawdziwego ducha pokuty jest jałmużna, która gładzi wiele grzechów. Wychodząc dziś z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zaoszczędzone z racji postu ofiary będziemy mogli złożyć w Niedzielę Palmową. Podejmijmy chętnie to dzieło pokuty.

6. W sobotę – 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, by w życiu naśladowały najpiękniejszą kobietę – Matkę Bożą. Życzymy również zdrowia i dużo życzliwości od najbliższych a szczególnie od mężów i dzieci.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o Wielkim Poście.

8. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć podpis w obronie polskich lasów.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Białek l. 44,
śp. Mirosław Idzikowski l. 59.
ogfł
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Siódma Niedziela Zwykła
23.02.2014 r
.


1. Diakon Michał Wątroba od wczoraj rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księdza Diakona witamy bardzo serdecznie i życzymy obfitych łask Bożych, aby jak najwięcej dobra uczynił w naszej parafii i dobrze przegotował się do kapłaństwa.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień małżonków.

3. W tym tygodniu przypada I sobota marca. Podczas Mszy św. rannej będziemy wynagradzać Sercu Maryi za popełnione grzechy.

4. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski bardzo prosi o post i szczególną modlitwę w najbliższy piątek 28 lutego w intencji Ukrainy. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki dla cierpiących i poszkodowanych w Kijowie.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie bardzo zachęca do akcji „Znajdź czas! Podaruj kroplę miłości” czyli bądź honorowym krwiodawcą. Krew będzie można dać 1 marca – w najbliższą sobotę od 9:00 do 13:00 w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Barbary 41 w Częstochowie.

6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „ONZ upomina Watykan” i „Dyktatura Gender”.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. ks. Marian Szczepański – oficjał sądu metropolitalnego w Częstochowie.
ogł
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Szósta Niedziela Zwykła
16.02.2014 r
.1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień osoby samotne.

2. W sobotę – 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przy tej świątyni rezyduje od lat następca św. Piotra – każdorazowy papież. W tym dniu, czyli w sobotę odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzi naszą Archikatedrę i pobożnie zmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

3. Spotkania duszpasterskie:
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 18:45;
- z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę o 18:00.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy do przeczytania wypowiedzi biskupów polskich dotyczące spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem.
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Piąta Niedziela Zwykła
09.02.2014 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro św. Scholastyki, dziewicy (była siostrą św. Benedykta. Za jego wzorem założyła żeńską gałąź benedyktyńskiego zakonu. Zmarła w 542 roku);
- we wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXI Światowy Dzień Chorego. Ogólnokościelne nabożeństwo zostanie odprawione w Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting w Niemczech. W naszej archikatedrze centralne nabożeństwo zostanie odprawione o 11:00. Prosimy o podwiezienie chorych, starszych wiekiem, rencistów i emerytów na to nabożeństwo. Z racji Światowego Dnia Chorego można zyskać odpust zupełny;
- w piątek świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy (żyli i działali w IX wieku, wnieśli ogromny wkład w rozwój kultury w Europie Wschodniej, przygotowując teksty liturgiczne w języku słowiańskim – tzw. „cyrylicą”).

3. W środę przypada 30 rocznica śmierci trzeciego biskupa częstochowskiego śp. Stefana Bareły, a w czwartek 63 rocznica śmierci pierwszego biskupa częstochowskiego śp. Teodora Kubiny. Uroczysta Msza św. za obu pasterzy zostanie odprawiona w środę o 18:00. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej Mszy św. i do pamięci modlitewnej za naszych pasterzy.

4. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania w piątek o 18:00.

5. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla upośledzonych i niepełnosprawnych sierot społecznych, mieszkających w domach Wspólnoty BETEL. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

6. Z przykrością informuję, że wywieszona wczoraj reklama na sąsiednim budynku od strony plebanii nie była uzgodniona z tutejszą parafią.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Niedoceniony prorok” - o papieżu seniorze Benedykcie XVI, o Lourdes i Światowym Dniu Chorego oraz o wizycie „Ad limina” polskich biskupów.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Marianna Woś l. 95.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,761,519 unikalne wizyty