Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 9.05.2021

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30.

2. Tydzień  liturgii:

- w piątek święto św. Macieja Apostoła

- przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

3. W sobotę, 15 maja o godz. 10.00 w naszej bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, których udzieli Ks. Biskup Andzrej Przybylski.

4. Polecamy lekturę „Niedzieli”, m.in. artykułu „To nabożeństwo zmieni świat” o nowennie fatimskiej.

5. Wszystkich modlących się w częstochowskiej archikatedrze oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2.05.2021

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30.

2. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w archikatedrze w porządku niedzielnym,

- we wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika,

- w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

- w tym tygodni przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed i w czasie Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00.

- w sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin Ks. Prałata Stanisława Gębki, emerytowanego proboszcza naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Msze św. w jego intencji o 7.00 i 18.00.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 jubileusz 25-lecia złożenia ślubów zakonnych będzie przeżywać nasza s. Shalini, przełożona Domu Sióstr Karolanek oraz s. Jessie, która przed laty posługiwała w naszej archikatedrze. Zapraszamy serdecznie, aby naszą modlitwą w czasie tej Mszy św. wyrazić wdzięczność za dar obecności Sióstr w naszej wspólnocie oraz prosić o nowe powołania.

4. Próby dla dzieci przed I Komunią św. we wtorek i czwartek o 16.30.

5. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, a w sposób szczególny artykułu o przychodni lekarskiej „Świętej Rodziny”, którą prowadzi nasza parafia.

6. Wszystkich modlących się w naszej częstochowskiej archikatedrze oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.04.2021

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się bardzo gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem poświęcają się na służbę Bogu i ludziom. Przy wyjściu z katedry możemy zabrać obrazki powołaniowe przygotowane przez nasze częstochowskie Wyższe Seminarium Duchowne.

2.  Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

4. W sobotę 1 maja o godz. 11.00 w archikatedrze odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji 70-lecia istnienia Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

5. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, m.in. artykuł ks. Krzysztofa Pawliny pt. „Kto chce być dzisiaj księdzem?” oraz artykuł „Prawda o szczepionkach”, przedstawiający stanowisko Episkopatu Polski w sprawie stosowania szczepionek.

6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy wielu łask Bożych.

Ogłoszenia parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.2021

1. III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Szczególnie w tym czasie niech więcej będzie lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach.

2. Spotkanie przygotowawcze przed pierwszą Komunią św. w środę o 19.00.

3. W piątek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00.

4. Polecamy lekturę „Niedzieli”, tam m.in. artykuł: „Sąd Boży – przeraża czy daje nadzieję?” oraz wywiad z ks. Bogusławem Turkiem, ekspertem w dziedzinie procesów kanonizacyjnych pt. „Kościół to nie fabryka świętych”.

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04.2021

1. Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia z Koronką dziś o 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia.

2. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Zgodnie z tradycją najpewniej 14 kwietnia 966 roku odbył się  chrzest władcy Polan. Wtedy też narodziła się Polska, wkraczając na arenę dziejów chrześcijańskiej Europy jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Postarajmy się zatem w środę, 14 kwietnia wywiesić flagę narodową i watykańską.

3.Przy wyjściu z archikatedry możemy pobrać ulotki informacyjne o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego wraz z deklaracją przystąpienia do tego dzieła. Możemy też pobrać aplikację na telefon „Adoptuj Życie”. Szczegóły w ulotce. Do zabrania są również broszury  „Otoczmy troską życie”. Włączmy się w miarę możliwości w tę szlachetną akcję.

4. Polecamy lekturę „Niedzieli” a także książeczki o św. Józefie, patronie na trudne czasy w cenie 1 zł.

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 4.04.2021

1.  Składamy serdeczne życzenia z okazji Uroczystości Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca i umysły odwagą i nadzieją, niech wyzwala nas z lęku i niepewności. Przyjmijmy i głośmy z radością zbawcze orędzie o tym, że Jezus zwyciężył śmierć i grzech.

2.  Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie modlimy się tego dnia za społeczność wyższych uczelni katolickich. Msze św. w porządku niedzielnym.

3. Dni w oktawie Wielkanocy mają w kalendarzu liturgicznym rangę uroczystości, dlatego też najbliższy piątek nie przyjmuje postu.

4. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przeżywać będziemy Godzinę Miłosierdzia.

5. Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00. Nagrodzeni zostaną powiadomieniu telefonicznie.

6. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, a w niej m.in. artykułu „Co się stało w chwili śmierci Chrystusa?” o pozaewangelicznych źródłach historii Zmartwychwstania oraz artykuł o zwyczajach świątecznych w dawnej Polsce pt. „Alleluja po staropolsku”.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło