30-03-2020 08:16
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze od wtorku codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w środę o 16.30.

2. Tydzień w liturgii: jutro św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. siostry Faustyny Kowalskiej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Do chorych udamy się w piątek od 9.00. Spowiedź św. od 7.00, 12.00 i 17.30.

4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00 w sali duszpasterskiej.

5. W czwartek na 18.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Spotkanie w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W ten sam dzień zapraszamy też młodzież chcącą przygotowywać się do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 szkoły podstawowej . Spotkanie w sali duszpasterskiej o 18.30.

6. W sobotę 5 października, o godz. 10.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii na uroczystą Mszę św. w intencji członków i członkiń tej wspólnoty oraz ich rodzin. Po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie przy kawie i herbacie.

7. Przypominamy, że w każdą środę o 18.00 odprawiamy przed cudami słynącym wizerunku Matki Bożej Anielskiej – naszej Pani Katedralnej specjalną nowennę. U duszpasterzy możemy składać intencje za żywych i zmarłych, które przedstawiamy przez kolejne miesiące. Szczególną intencją nowenny będzie modlitwa błagalna o obronę życia poczętego.

8. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy w myśl Ojca św. Franciszka chcą „wstać z kanapy” i włączyć się w różnego typu grupy formacyjne i akcyjne naszej parafii:

Młodsze dzieci zapraszamy do grupy „Dzieci Maryi”, którą będzie prowadzić nasza s. Wiesława, Karolanka. Spotkania w soboty o 10.00. Chłopców i mężczyzn w każdym wieku zapraszamy do służby Bożej jako ministrantów i lektorów. Zbiórki dla kandydatów i ministrantów w wieku szkolnym  w soboty o 11.00.

Młodzież zapraszamy do formacji w duchu oazowym – Ruch Światło-Życie. Spotkania dla grupy młodszej w piątki o 16.00, a dla grupy starszej w piątki o 19.00. Młodzież, która chce włączyć się w działania na rzecz parafii i potrzebujących zapraszamy do Młodzieży Świętej Rodziny.

Dorosłych, chcących służyć Bogu i ludziom poprzez różnego rodzaju akcje duszpasterskie i charytatywne zapraszamy do Akcji Katolickiej. Spotkania raz miesiącu. Wkrótce rozpocznie się też w naszej parafii Szkoła Modlitwy, którą poprowadzi nasz o. Tadeusz, kapucyn. Małżeństwa pragniemy zachęcić do rozpoczęcia formacji w Oazie Rodzin. Pragniemy stworzyć Krąg parafialny wspólnej modlitw, formacji i wsparcia.

Szczegółowe informacje na temat powyższych grup u duszpasterzy.

9. Przypominamy, że ogłoszenia duszpasterskie są wywieszone w gablotach przy wejściach oraz dostępne na stronie internetowej www.archikatedra.pl  

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.09.2019

1. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek kalendarz liturgiczny wspomina św. Ojca Pio. Warto przypomnieć, że w naszej bazylice, w kaplicy Miłosierdzia Bożego znajdują się relikwie tego wielkiego Stygmatyka.
 • w piątek św. Wincentego à Paulo, prezbitera
 • w sobotę św. Wacława, męczennika. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa dra Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. W Archikatedrze Msza św. w intencji Najdostojniejszego Solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00.

2. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 szkoły podstawowej w czwartek o godz. 18.30. Rozpoczęcie w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

3. Polecamy lekturę „Niedzieli”, a w niej cyklu artykułów o pięknie małżeństwa. Do słuchania polecamy nasze radio FIAT, radio Jasna Góra oraz radio Maryja.

4. Wszystkim nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną życzymy wielu łask płynących od Świętej Rodziny z Nazaretu.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019

1. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
 • w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W tym dniu módlmy się za Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka z racji Jego imienin;
 • w piątek wspomnienie 103 świętych męczenników koreańskich;
 • w sobotę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

2. We wtorek, 17 września przypada 80 rocznica napaści sowieckiej na ziemie Rzeczypospolitej Polskiej. Módlmy się za tych, którzy zginęli, broniąc naszej Ojczyzny.

3. W środę z racji święta św. Stanisława Kostki chcemy zaprosić wszystkie dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 16.30 w ich intencji. Po Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

4. W dzisiejszej „Niedzieli”  polecamy m.in. artykuł „Zawód podwyższonego ryzyka” – wywiad z Krzysztofem Ziemcem.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.09.2019

1. Apel Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego.

2. Tydzień w liturgii:

 • w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 • w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • w sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. Odpust w parafii przy Rynku Wieluńskim. Zgodnie z apelem  Ks. Arcybiskupa chcemy w sposób szczególny uczcić tego dnia krzyż. Wiele jest przydrożnych krzyży na terenie naszej parafii. Pragniemy gorąco podziękować szczególnie tym, którzy o te krzyże się troszczą. W ostatnim czasie został gruntownie odnowiony przez mieszkańców krzyż obok bloków przy ul. Piotrkowskiej. W sobotę pragniemy zgromadzić się przy tym właśnie krzyżu, dokonać jego poświęcenia i tam odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Wszystkich parafian zapraszamy na tę wyjątkową modlitwę w sobotę na godz. 15.00.

3. Spotkania duszpasterskie z rodzicami dzieci z klas drugich i trzecich przed przygotowaniem do I Komunii św. w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy.

4. Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem do sanktuarium św. Józefa na Rakowie w środę 11 września o godz. 11.00.

5. W przyszłą sobotę zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 11.00. Zapraszamy w szeregi służby liturgicznej wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, aby włączyć się w piękno liturgii naszej katedry.

6. W związku z pracami nad budżetem obywatelskim w naszej dzielnicy planowane są zadania: nr 411 – światła na przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej 45 oraz nr 301 – budowę boiska i placu zabaw przy ul. Ogrodowej. Na te zadania głosować można na stronie internetowej i bezpośrednio w Urzędzie Miasta.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019 

1. Dziś, w wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, o godz. 17.00 nieszporami maryjnymi rozpocznie się archidiecezjalna procesja z obrazem Matki Bożej z naszej archikatedry. Procesja pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity uda się na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, prosimy Gwardię Katedralną, Żywy Różaniec w strojach, panów niosących sztandary o szczególny udział w tym wielkim wyznaniu naszej miłości do Maryi.

2. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki naszej archidiecezji. Uroczysta Msza św. przed szczytem na Jasnej Górze o 11.00.

Msze św. w archikatedrze o 8.00 i 18.00.

 • we wtorek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
 • w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W następną niedzielę, 1 września, przypada 80. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Módlmy się za poległych w obronie Ojczyzny. Centralne uroczystości z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy rozpoczną się w Wieluniu o godz. 4.40.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za piękny, liczny udział w naszej pielgrzymce parafialnej na Jasną Górę w ramach nowenny przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz słuchania radia FIAT, radia Jasna Góra i radia Maryja. Przypominamy też, że informacje duszpasterskie są dostępne też na stronie archikaterda.pl

Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019                            

1. Tydzień w liturgii:

 • we wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 • w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 • w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 • w sobotę święto św. Bartłomieja, apostoła.
 • w niedzielę - w Wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbędzie się diecezjalna procesja maryjna z naszej Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę. Rozpoczęcie nieszporami w Archikatedrze o godz. 17.00. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej odprawiana codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

3. We wtorek, 20 sierpnia o 17.15 rozpocznie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian we wtorek na 17.15. Prosimy chętnych do niesienia krzyża, tablicy i nagłośnienia pielgrzymkowego o zgłoszenie się wcześniej do zakrystii.

4. W tygodniku „Niedziela” polecamy szczególnie artykuł o wielkiej inicjatywie modlitewnej „Polska pod krzyżem” oraz artykuł ks. Artura Stopki „Posługa wysokiego ryzyka”.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,087,626 unikalne wizyty