04-04-2020 20:47
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Chrztu Pańskiego
12.01.2014 r
.


1. Po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
- dziś, przeżywając rocznicę Chrztu Pańskiego, dziękujmy Bogu za łaskę swojego chrztu i prośmy Pana, abyśmy byli umiłowanymi dziećmi bożymi;
- w piątek św. Antoniego, opata (żył na przełomie III i IV wieku w pustelni nad brzegiem Nilu, był kierownikiem duchowym wielu pustelników).

3. Spotkania duszpasterskie:
- z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi jutro o 17:50.
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 18:45;
- z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę o 18:00.

4. Koncert kolęd w wykonaniu chórów częstochowskich w archikatedrze dziś o 16:30.

5. W piątek 17 stycznia będziemy przeżywać XVII Dzień Judaizmu.

6. W sobotę 18 stycznia rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się wspólnie w naszej świątyni, w rodzinach i indywidualnie o to, aby wszyscy wierzący w Chrystusa zjednoczyli się w jedną Bożą rodzinę.

7. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Kolęda poprawkowa przed i popołudniu. Można zgłaszać adresy.

8. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o słynnym polskim kompozytorze śp. Wojciechu Kilarze: „Per artem ad Deum” - przez sztukę do Boga, „Kilar nasz jasnogórski”, „Człowiek głębokiej wiary”.

ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu
5.01.2014 r.1. Po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Uroczysta Msza św., którą odprawi ks. bp Antoni Długosz o 12:00. po tej Mszy św. wyruszy pochód „Trzech Króli” na Jasną Górę. Podczas każdej Mszy św. poświecenie kadzidła i kredy. Taca na misje.

3. Spotkania duszpasterskie:
- zmiana tajemnic Różańca św. jutro o 15:00;
- spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych jutro o 15:00 w sali przy auli. Zapraszamy Żywy Różaniec, Caritas, Akcję Katolicką, Parafialną Radę Duszpasterską, Arcybractwo Świętej Rodziny. Będzie to miesięczne spotkanie formacyjne;
spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi w przyszły poniedziałek 13 stycznia br.

4. Po Mszy niech zostaną ci wszyscy, którzy zdecydowali się na wpis do parafialnej księgi zawierzenia.

5. Koncert kolęd w archikatedrze 12 stycznia o 16:30.

6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Prawdziwa radość Ewangelii” - o Adhortacji Apostolskiej Evangelii Gaudium oraz informacje o wejściu telewizji „Trwam” na multipleks pierwszy.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Czesław Włodarczyk l. 71,
śp. Jerzy Lachor l. 79 .

Życzenia
Życzenia noworoczne


W tegorocznej szopce bożonarodzeniowej w naszej świątyni jest napis „Zawierzam się Tobie”. Błogosławiony Jan Paweł II wyjaśnił, że „Zawierzenie się jest odpowiedzią na miłość osoby...” Redemptoris Mater Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Wielu załamuje się. Bóg zawsze nas kocha. Odczuwając Jego miłość zawierzmy się bezgranicznie Chrystusowi na wzór Maryi.
Moim najbliższym współpracownikom – Księżom, Siostrom Zakonnym i świeckim, wam kochani Parafianie, miłym gościom życzę takiego zawierzenia Bogu, abyśmy wsparci Jego łaską za wstawiennictwem Maryi szczęśliwie przeżyli Nowy 2014 Rok. Życzę również jak najlepszego zdrowia, pracy i wszelkiej pomyślności na każdy dzień w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Świętej Rodziny
29.12.2013 r.


1. Dziś w naszej świątyni można zyskać odpust zupełny. Warunki: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do grzechów, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencji Ojca Świętego. Uroczysta suma odpustowa o 12:00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

2. Msza św. za tych zmarłych, których Bóg powołał do wieczności w 2013 r. zostanie odprawiona jutro o 18:00.

3. Tydzień w liturgii:
 - we wtorek św. Sylwestra – zakończenie Starego Roku. Msza św. dziękczynna
z nabożeństwem przebłagalnym o 18:00;
 - w środę – 1 stycznia – rozpoczęcie Nowego 2014 Roku, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Za udział w odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
 - w czwartek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła (żyli w IV wieku, bronili czystości wiary przed arianizmem);
 - w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota stycznia. Dzieci będziemy spowiadać w piątek od 16:00.

4. Polecamy „Niedzielę” z kalendarzem na 2014 r.

5. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Teresa Wysocka l. 86
życzenia
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25.12.2013 r
.


1. Życzenia

Ojciec Święty Franciszek w encyklice Lumen Fidei napisał: „Chrystus nie jest tylko Tym, w którego wierzymy, ale także Tym, z którym się jednoczymy, aby móc wierzyć”. Niech przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia prowadzi nas do głębokiego zjednoczenia z Chrystusem w prawdziwej miłości Boga i człowieka. Prymas Polski abp. Józef Kowalczyk 13.05 2010 r. powiedział: „Jeśli zniszczymy rodzinę, to zniszczymy kulturę, zniszczymy naród... Polska nie może pójść na skróty, nie może ulec modnym propagandom. Bądźmy sobą i brońmy tego, co stanowiło o tożsamości Polaków i Polski przez tysiąclecie”. Brońmy rodziny.
Moim najbliższym Współpracownikom, Parafianom, Przyjaciołom parafii życzę takiego przeżywania i kontemplacji tajemnicy Narodzenia Pańskiego, aby Dziecię Jezus udzieliło nam skutecznej mocy do obrony jedności, trwałości i świętości rodziny. Życzę dużo radości, pokoju wewnętrznego, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

2. Podziękowanie
Ks. Wojciechowi Radolińskiemu, Siostrze Zakrystiance, Pracownikom Parafialnym, panu Zbigniewowi Małeckiemu i Młodzieży dziękuję bardzo serdecznie za wykonanie szopki, ozdobienie wnętrza świątyni na święta Bożego Narodzenia.
Caritasowi parafialnemu, a szczególnie p. Krystynie Michniowskiej dziękuję za trud roznoszenia moich życzeń świątecznych chorym, za zorganizowanie żywności dla kilkudziesięciu biednych rodzin.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Czwarta Niedziela Adwentu
22. 12. 2013 r.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień narzeczonych.

2. Tydzień w liturgii:
- we wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszej świątyni o 7:00 i 10:00 dla dzieci z powitaniem żłóbka. Nie będzie Mszy św. o 18:00 ze względu na wieczerzę wigilijną. Spowiedź święta w wigilię od 7:00 do 13:00. O 13:00 archikatedra będzie zamknięta. Światło z Betlejem będzie można zabrać z kaplicy Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 13:00;
- w środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy będzie transmitowana przez Polskie Radio program I. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w pierwsze święto jak w każdą niedzielę;
- w czwartek drugi dzień świąt – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca będzie przeznaczona ba uczelnie katolickie w Polsce. Porządek Mszy św. niedzielny.
- w piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty (był umiłowanym uczniem Chrystusa, napisał Ewangelię, Listy i Apokalipsę);
- w sobotę św. Młodzianków Męczenników, dzieci które zamordował Herod z powodu Chrystusa. Dzień wynagrodzenia Bogu za grzechy aborcji;
- W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Odpust w naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o 12:00. Na te centralną uroczystość odpustową zapraszam całą parafię. Przed sumą o 11:45 będzie instalacja dwóch nowych kanoników;
- Kolędę rozpoczynamy zaraz po świętach – w piątek. Porządek wizyty duszpasterskiej już jest ustalony i będzie wydrukowany w miesięczniku „U Świętej Rodziny”. Ten egzemplarz będziemy rozprowadzać w święta Bożego Narodzenia;
- Dziś wychodząc z kościoła możemy nabyć poświęcone opłatki i ostatnie świece na stół wigilijny za 6 i 12 zł.
- Dzisiejsza „Niedziela” kosztuje 9 zł i zawiera kalendarz na 2014 r. oraz płytę z kolędami. Można też nabyć najnowszy numer „Miłujcie się”.

3. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Dariusz Mrowiec l. 53
śp. Stanisław Dzioba l. 60
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,093,984 unikalne wizyty