05-06-2020 15:48
Nawigacja
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela Wielkanocna
Święto Miłosierdzia Bożego
27.04.2014 r.


1. Dziś uroczystość Kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII i święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z Koronką śpiewaną o 15:00. Panu Jezusowi Bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna. W tym nabożeństwie będziemy uwielbiać Miłosierdzie Boże i dziękować za kanonizację dwóch papieży, a szczególnie za św. Jana Pawła II. Również wieczorem Msza św. o 18:00 będzie dziękczynieniem za kanonizację. Z racji święta Miłosierdzia Bożego dziś możemy złożyć ofiarę do puszki na cele charytatywne.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika(przeniesiona z 23 kwietnia) głównego patrona Polski; był misjonarzem na Węgrzech i w Polsce, dzięki działalności apostolskiej przyczynił się do zjednoczenia kontynentu europejskiego. Jutro Msze św. rano i wieczorem będą odprawione w intencji ks. Wojciecha Radolińskiego – naszego wikariusza. Po Mszach św. złożymy życzenia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
- we wtorek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła (żyła w XIV w., od dzieciństwa miała przeżycia mistyczne, wstąpiła do zakonu dominikanek, prowadziła głębokie życie wewnętrzne, jako kobieta mądra udzielała rad dostojnikom i świeckim, strony zwaśnione doprowadzała do zgody. Jest patronką Europy;
- w czwartek – 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. o 8:00, 10:00 i 18:00. nie będzie Mszy św. o 7:00.
- w piątek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (żył w IV w., zwalczał herezje, napisał dzieła w obronie wiary);
- w sobotę – 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Uroczysta suma, a zarazem dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II na Jasnej Górze o 11:00. wtedy też złożymy w darze Księgę Zawierzenia.

3. Od 30 kwietnia do 10 maja odbywać się będzie w Częstochowie i w Polsce XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. Specjalny afisz w przedsionku świątyni.

4. Jutro od 9:00 do 12:00 przynosimy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przed archikatedrę.

5. Dzisiejsza „Niedziela” jest poświęcona dwom kanonizowanym dziś papieżom. U młodzieży można nabyć płyty kanonizacyjne z tekstami św. Jana Pawła II – cena 20 zł.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Wester l. 77
śp. Zbigniew Jabłoński l. 87

ff
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
20.04.2014 r.


1. Życzenia świąteczne:

Ojciec Święty błogosławiony Jan Paweł II napisał „Chrystus jest Zbawicielem, przyszedł na świat, aby za cenę swej paschalnej ofiary wyzwolić człowieka z niewoli grzechu”. W kontekście tych słów składam wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Moim najbliższym Współpracownikom, kochanym Parafianom, miłym gościom, aby przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego i uroczystości kanonizacji naszego umiłowanego Rodaka zbliżą nas do Chrystusa Zbawiciela i wprowadzą na drogę pełnej wolności. Życzę również zdrowia i wszelkiej pomyślności. Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym w jedności, miłości i pokoju.

2. Podziękowania:

- księdzu Wojciechowi, diakonowi Michałowi, Siostrom Karolankom, parafianom: panu Zbigniewowi Małeckiemu, młodzieży, dziękuję za piękne wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;

- darczyńcom dziękuję za ofiary na kwiaty, za żywność i ofiary przekazane w skarbonkach wielkopostnych i do puszki w Wielką Sobotę;

- paniom z Caritasu na czele z panią Krystyną Michniowską dziękuję za trud roznoszenia życzeń chorym, za przyjęcie i rozdzielenie żywności dla 84 rodzin.

3. Informację duszpasterskie:

- dziś po Mszy św o 12:00 pobłogosławimy dzieci za tydzień osoby samotne;

- dziś po południu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu;

- jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca z dnia jutrzejszego będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce na KUL i Uniwersytet Papieski w Krakowie;

- w piątek ze względu na oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne;
w przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego i kanonizacja dwóch papieży błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII. Wszystkim udającym się na kanonizację do Rzymu życzymy szczęśliwej podróży i głębokiego przeżycia tej uroczystości

- dzisiejsza „Niedziela” jest z wkładką o bł. Janie Pawle II, kosztuje 6 zł.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Jerzy Witek l. 55

gfg
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Szósta Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa
13.04.2014 r.


1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeznaczony na szczególne rozważanie Męki Pańskiej.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

3. W dniu dzisiejszym na całym świecie młodzież przeżywa w swoich diecezjach XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Młodzi przed naszą archikatedrą rozpoczynają modlitwy o 14:00, o 15:00 będą mieli Mszę św.

4. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o dziś o 17:30.

5. Tydzień w liturgii:

WIELKA ŚRODA - Liturgia Godzin o 17:00;

WIELKI CZWARTEK
- 7:00 Komunia św. dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału we Mszy św. Krzyżma lub Wieczerzy Pańskiej.
- 10:00 Msza św. Krzyżma połączona z Jutrznią.
- 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia – ciemnicy. Adoracja do 23:00.

WIELKI PIĄTEK
- 9:00 Liturgia Godzin.
- 14:00 Droga Krzyżowa na Jasnej Górze.
- 14:30 Droga Krzyżowa w archikatedrze.
- 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Po liturgii wielkopiątkowej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego i adoracja przez całą noc. Program liturgii wielkotygodniowej i porządek adoracji jest wywieszony w gablocie i wydrukowany w „U Świętej Rodziny”.

WIELKA SOBOTA
- 9:00 Liturgia Godzin.
- 10:00 Świecenia pokarmów co pół godziny do 16:00 (będzie wystawiony kosz dla biednych; dzielmy się tym co mamy z tymi, którzy mają mniej.)
- 21:00 Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją i Mszą św. Rezurekcyjną.

6. W Wielki Czwartek przypadają imieniny ks. Roberta Grohsa naszego wikariusza. Msze św. w intencji Solenizanta będą odprawione rano i wieczorem w Wielką Środę. Wtedy też złożymy życzenia.

7. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. Jest to ostatnia zbiórka.

8. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, dziś przynosimy do zakrystii skarbonki jałmużny wielkopostnej. Bóg zapałać za ofiary dla biednych.

9. 28 kwietnia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; celem zbiórki jest pomoc Kościołowi na misjach. Ten sprzęt będzie można złożyć przed archikatedrą od 9:00 do 12:00.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza była parafianka śp. Helena Misiak l . 93.
fff
Piąta Niedziela Wielkiego Postu
06.04.2014 r.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

2. Tydzień w liturgii:

- dziś Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli szczególne rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Na znak wyjątkowej żałoby krzyże przykrywa się filetową zasłoną. Udekorujmy krzyże domowe, ucałujmy też znak wiary i zapalmy świecę;
- Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
- Droga Krzyżowa w naszej świątyni w piątek: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych o 17:15;
- za tydzień w Niedzielę Palmową odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Uroczystość rozpocznie się o 15:00 na placu przed archikatedrą. Msza św. dla młodzieży w archikatedrze o 16:00. W następną niedzielę czyli Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła skarbonki jałmużnę wielkopostną z ofiarami dla biednych.

3. Spotkania duszpasterskie:

- zmiana tajemnic różańca św. dziś o 17:00;
- spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00;
- z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi jutro o 17:45.

4. W piątek i sobotę udajemy się z posługą duszpasterską do chorych. Jeśli ktoś w ostatnich miesiącach zachorował i nie jest na naszej liście chorych to prosimy zgłosić taką osobę w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Dziewięć lat bez Jana Pawła II”.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Aleksandra Błoch l. 92;
śp. Witold Kosta l. 76.
jj
ooo
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Czwarta Niedziela Wielkiego Postu
30.03.2014 r.

1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy narzeczonych, za tydzień małżonków.

2. Tydzień w liturgii:

- w środę 2 kwietnia przypada 9 rocznica śmierci Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za Jego pontyfikat i prośmy o głębokie przeżycie kanonizacji;
- Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
- Droga Krzyżowa dla mieszkańców Częstochowy w piątek – 4 kwietnia – Alejami Najświętszej Maryi Panny. Początek o 19:00 na placu Daszyńskiego przy pomniku bł. Jana Pawła II
- Droga Krzyżowa w naszej świątyni w piątek dla dzieci o 16:30, dla dorosłych o 17:15;
w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. Dzieci będziemy spowiadać od 16:00.

3. Spotkania duszpasterskie:

- z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18:00
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 18:45;
- ze Wspólnotą Miłosierdzia Bożego w piątek o 15:00;
- z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę o 18:00;

4. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz Hospicjum Ziemi Częstochowskiej, które opiekuje się chorymi na raka. Wolontariusze będą kwestować przed kościołem. Msza św. za zmarłych, którymi opiekowało się nasze Hospicjum zostanie odprawiona w archikatedrze dziś o 16:00.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Z życia do życia” - o cudzie, który wydarzył na Kostaryce w dniu beatyfikacji Jana Pawła II.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Krystyna Papaj l. 64, śp. Robert Papaj l. 40, śp. Wojciech Muszalski l. 60.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,176,831 unikalne wizyty