30-03-2020 08:57
Nawigacja
ogł
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Trzecia Niedziela Wielkanocna
04.05.2014 r.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

2. Tydzień w liturgii:

- nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o 17:30;
- we wtorek świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
- w czwartek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski (żył w XI w., upomniał króla Bolesława Śmiałego. Król nie przyjął upomnienia, za co został wyłączony z Kościoła. Pałając zemstą wydał rozkaz zabicia Biskupa. Wyrok wykonano w Krakowie w kościele na Skałce. Św. Stanisław dał przykład obrony zasad wiary nawet za cenę męczeństwa);
- w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Będzie to niedziela powołań.

3. Spotkania duszpasterskie:

- zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 17:00;
- spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00;
- z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi jutro o 17:50. O 19:00 odbiór strojów komunijnych;
- spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18:00;
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 18:45;
- spotkanie z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę o 18:00.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o nowych świętych papieżach, a szczególnie o cudzie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

5. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Olga Kołodziej l . 90.
ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela Wielkanocna
Święto Miłosierdzia Bożego
27.04.2014 r.


1. Dziś uroczystość Kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII i święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z Koronką śpiewaną o 15:00. Panu Jezusowi Bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna. W tym nabożeństwie będziemy uwielbiać Miłosierdzie Boże i dziękować za kanonizację dwóch papieży, a szczególnie za św. Jana Pawła II. Również wieczorem Msza św. o 18:00 będzie dziękczynieniem za kanonizację. Z racji święta Miłosierdzia Bożego dziś możemy złożyć ofiarę do puszki na cele charytatywne.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika(przeniesiona z 23 kwietnia) głównego patrona Polski; był misjonarzem na Węgrzech i w Polsce, dzięki działalności apostolskiej przyczynił się do zjednoczenia kontynentu europejskiego. Jutro Msze św. rano i wieczorem będą odprawione w intencji ks. Wojciecha Radolińskiego – naszego wikariusza. Po Mszach św. złożymy życzenia. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
- we wtorek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła (żyła w XIV w., od dzieciństwa miała przeżycia mistyczne, wstąpiła do zakonu dominikanek, prowadziła głębokie życie wewnętrzne, jako kobieta mądra udzielała rad dostojnikom i świeckim, strony zwaśnione doprowadzała do zgody. Jest patronką Europy;
- w czwartek – 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. o 8:00, 10:00 i 18:00. nie będzie Mszy św. o 7:00.
- w piątek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (żył w IV w., zwalczał herezje, napisał dzieła w obronie wiary);
- w sobotę – 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Uroczysta suma, a zarazem dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II na Jasnej Górze o 11:00. wtedy też złożymy w darze Księgę Zawierzenia.

3. Od 30 kwietnia do 10 maja odbywać się będzie w Częstochowie i w Polsce XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”. Specjalny afisz w przedsionku świątyni.

4. Jutro od 9:00 do 12:00 przynosimy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przed archikatedrę.

5. Dzisiejsza „Niedziela” jest poświęcona dwom kanonizowanym dziś papieżom. U młodzieży można nabyć płyty kanonizacyjne z tekstami św. Jana Pawła II – cena 20 zł.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Wester l. 77
śp. Zbigniew Jabłoński l. 87

ff
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
20.04.2014 r.


1. Życzenia świąteczne:

Ojciec Święty błogosławiony Jan Paweł II napisał „Chrystus jest Zbawicielem, przyszedł na świat, aby za cenę swej paschalnej ofiary wyzwolić człowieka z niewoli grzechu”. W kontekście tych słów składam wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Moim najbliższym Współpracownikom, kochanym Parafianom, miłym gościom, aby przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego i uroczystości kanonizacji naszego umiłowanego Rodaka zbliżą nas do Chrystusa Zbawiciela i wprowadzą na drogę pełnej wolności. Życzę również zdrowia i wszelkiej pomyślności. Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym w jedności, miłości i pokoju.

2. Podziękowania:

- księdzu Wojciechowi, diakonowi Michałowi, Siostrom Karolankom, parafianom: panu Zbigniewowi Małeckiemu, młodzieży, dziękuję za piękne wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;

- darczyńcom dziękuję za ofiary na kwiaty, za żywność i ofiary przekazane w skarbonkach wielkopostnych i do puszki w Wielką Sobotę;

- paniom z Caritasu na czele z panią Krystyną Michniowską dziękuję za trud roznoszenia życzeń chorym, za przyjęcie i rozdzielenie żywności dla 84 rodzin.

3. Informację duszpasterskie:

- dziś po Mszy św o 12:00 pobłogosławimy dzieci za tydzień osoby samotne;

- dziś po południu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu;

- jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca z dnia jutrzejszego będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce na KUL i Uniwersytet Papieski w Krakowie;

- w piątek ze względu na oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne;
w przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego i kanonizacja dwóch papieży błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII. Wszystkim udającym się na kanonizację do Rzymu życzymy szczęśliwej podróży i głębokiego przeżycia tej uroczystości

- dzisiejsza „Niedziela” jest z wkładką o bł. Janie Pawle II, kosztuje 6 zł.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Jerzy Witek l. 55

gfg
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Szósta Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa
13.04.2014 r.


1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeznaczony na szczególne rozważanie Męki Pańskiej.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

3. W dniu dzisiejszym na całym świecie młodzież przeżywa w swoich diecezjach XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Młodzi przed naszą archikatedrą rozpoczynają modlitwy o 14:00, o 15:00 będą mieli Mszę św.

4. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o dziś o 17:30.

5. Tydzień w liturgii:

WIELKA ŚRODA - Liturgia Godzin o 17:00;

WIELKI CZWARTEK
- 7:00 Komunia św. dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału we Mszy św. Krzyżma lub Wieczerzy Pańskiej.
- 10:00 Msza św. Krzyżma połączona z Jutrznią.
- 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia – ciemnicy. Adoracja do 23:00.

WIELKI PIĄTEK
- 9:00 Liturgia Godzin.
- 14:00 Droga Krzyżowa na Jasnej Górze.
- 14:30 Droga Krzyżowa w archikatedrze.
- 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Po liturgii wielkopiątkowej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego i adoracja przez całą noc. Program liturgii wielkotygodniowej i porządek adoracji jest wywieszony w gablocie i wydrukowany w „U Świętej Rodziny”.

WIELKA SOBOTA
- 9:00 Liturgia Godzin.
- 10:00 Świecenia pokarmów co pół godziny do 16:00 (będzie wystawiony kosz dla biednych; dzielmy się tym co mamy z tymi, którzy mają mniej.)
- 21:00 Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją i Mszą św. Rezurekcyjną.

6. W Wielki Czwartek przypadają imieniny ks. Roberta Grohsa naszego wikariusza. Msze św. w intencji Solenizanta będą odprawione rano i wieczorem w Wielką Środę. Wtedy też złożymy życzenia.

7. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. Jest to ostatnia zbiórka.

8. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, dziś przynosimy do zakrystii skarbonki jałmużny wielkopostnej. Bóg zapałać za ofiary dla biednych.

9. 28 kwietnia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; celem zbiórki jest pomoc Kościołowi na misjach. Ten sprzęt będzie można złożyć przed archikatedrą od 9:00 do 12:00.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza była parafianka śp. Helena Misiak l . 93.
fff
Piąta Niedziela Wielkiego Postu
06.04.2014 r.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy małżonków, za tydzień rodziny.

2. Tydzień w liturgii:

- dziś Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli szczególne rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Na znak wyjątkowej żałoby krzyże przykrywa się filetową zasłoną. Udekorujmy krzyże domowe, ucałujmy też znak wiary i zapalmy świecę;
- Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
- Droga Krzyżowa w naszej świątyni w piątek: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych o 17:15;
- za tydzień w Niedzielę Palmową odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Uroczystość rozpocznie się o 15:00 na placu przed archikatedrą. Msza św. dla młodzieży w archikatedrze o 16:00. W następną niedzielę czyli Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła skarbonki jałmużnę wielkopostną z ofiarami dla biednych.

3. Spotkania duszpasterskie:

- zmiana tajemnic różańca św. dziś o 17:00;
- spotkanie z Arcybractwem Świętej Rodziny jutro o 8:00;
- z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi jutro o 17:45.

4. W piątek i sobotę udajemy się z posługą duszpasterską do chorych. Jeśli ktoś w ostatnich miesiącach zachorował i nie jest na naszej liście chorych to prosimy zgłosić taką osobę w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Dziewięć lat bez Jana Pawła II”.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Aleksandra Błoch l. 92;
śp. Witold Kosta l. 76.
jj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,087,662 unikalne wizyty