Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021                                                             

1. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego zapraszamy codziennie o 17.30.

2. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,

- w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7.00 i 18.00.

3. W następną niedzielę, 27 czerwca o godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, ich rodziny oraz nauczycieli, w intencji których będziemy się wtedy modlić. Natomiast od niedzieli 4 lipca Msze św. będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, bez Mszy św. o 11.00.

4. Zapraszamy do lektury „Niedzieli”, szczególnie artykułu pt. „Rycerze XXI wieku” o największej na świecie męskiej organizacji katolickiej „Rycerze Kolumba”.

5. W najbliższą środę przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszamy wiele Bożych łask, a zmarłym chwałę nieba. Powierzajmy ich szczególnej opiece Świętej Rodziny.

Ogłoszenia parafialne

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06.2021

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w archikatedrze codziennie o 17.30.
  2. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa, męczennika II wojny światowej,

- w czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich i artysty. Kopia jego najsłynniejszego obrazu Ecce Homo znajduje się w kaplicy Męczenników Częstochowskich naszej bazyliki.

3. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły „Kościół jest mądry” o spełniających się diagnozach Kościoła oraz „Ciche anioły” o młodych misjonarzach Dobrej Nowiny.

4. Nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną Świętej Rodziny życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Ogłoszenia parafialne

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 6.06.2021

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o 17.30. Do czwartku w czasie nabożeństw odprawiamy procesję eucharystyczną po bazylice.
  2. Tydzień w liturgii:

- we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

- w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem o 17.30, po niej Msza św. z poświęceniem wianków. Akcja Katolicka w czwartek przed Mszą św. będzie rozprowadzać wianki, z których dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Prosimy, aby do środy do zakrystii przynosić zioła i kwiaty, z których panie z Akcji Katolickiej wykonają wianki. Do udziału w procesji zapraszamy Żywy Różaniec w strojach, Gwardię do niesienia sztandarów, ministrantów i dzieci sypiące kwiaty.

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z racji na rangę uroczystości w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Księża obchodzący w tym roku jubileusz 10-lecia święceń kapłańskich wraz z naszym ks. Łukaszem będą sprawować Mszę św. w sobotę o godz. 19.30.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Nauka Prymasa Tysiąclecia: wolność i zawierzenie” o kard. Stefanie Wyszyńskim.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05.2021

1. W naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. o 12.00 dzieci przyjmą po raz pierwszy Chrystusa Eucharystycznego. W Białym Tygodniu dzieci uczestniczą codziennie we Mszy św. o 18.00. Dziś też kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Od wtorku zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 8.00, 10.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczyć Ks. Arcybiskup Metropolita, po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w archikatedrze z końcowym błogosławieństwem przed głównym wejściem. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyznaniu wiary, w sposób szczególny Żywy Różaniec w strojach, Gwardię Katedralną i dzieci sypiące kwiaty oraz niosące feretron. Przy okazji prosimy, aby w najbliższym tygodniu, do środy włącznie, do zakrystii przynosić płatki kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

- w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.

4. Podczas oktawy Bożego Ciała na nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będziemy odprawiać procesję eucharystyczną po archikatedrze.

5. Polecamy lekturę „Niedzieli”, m.in. wywiad z ks. Krzysztofem Pawliną pt. „Teologia nie jest starą panną” o tej szczególnej nauce, która uczy, jak żyć Bogiem i przygotowuje do służby w Kościele. Zachęcamy także do słuchania katolickich rozgłośni radiowych – radia Fiat, radia Jasna Góra i radia Maryja. 

6. Rodzinie Nazaretańskiej zawierzamy dziś wszystkie dzieci, które we wtorek, 1 czerwca będą obchodzić swoje święto. W sposób szczególny pamiętamy o dzieciach, które dziś przeżywają dzień swojej I Komunii św.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23.05.2021

1. Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za udział w śpiewie lub za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek święto Najświętszej Mari Panny, Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o godz. 7.00 i 18.00,

- w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza,

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, odpust w kościele seminaryjnym,

- w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. We wtorek, 25 maja o godz. 14.00 Mszę św. z racji jubileuszu 25 lecia swoich święceń kapłańskich będą sprawować w archikatedrze księża naszej archidiecezji.

5. Za tydzień o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 10.00 odbędzie się sakrament spowiedzi dla dzieci oraz ich bliskich.

6. Zapraszamy do oglądania wystawy „Walka o duszę narodu” zlokalizowanej wzdłuż murów archikatedry od strony ul. Krakowskiej. Wystawę, która ukazuje zmagania Kościoła z prześladowaniami władz komunistycznych w czasie przygotowań do uroczystości Tysiąclecia Chrztu Polski, zainaugurował w miniony piątek Instytut Pamięci Narodowej.

7. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” i korzystania z mediów katolickich. Przypominamy też, że z naszej archikatedry transmitowane są przez nasze radio Fiat Msze św.: w niedzielę o 10.00 i w środy o 18.00.

8. Wszystkie Mamy z okazji nadchodzącego święta zawierzamy opiece Rodziny Nazaretańskiej.

Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 16.05.2021

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw oraz po porannej Mszy św. odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy jednak, że okres Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Świętej. Zachęcamy do sakramentu spowiedzi, który sprawujemy podczas wszystkich Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00.

3. W sobotę, 22 maja o godz. 10.00 Ks. Arcybiskup Metropolita udzieli święceń kapłańskich czterem diakonom naszej archidiecezji.

4. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z kl. 8 szkoły podstawowej i 1 szkoły średniej w czwartek o 18.30.

5. Polecamy lekturę „Niedzieli”, a w niej m.in.: artykuł „Najpiękniejsze dopiero przed nimi” o uroczystości I Komunii św.

6. Świętej Rodzinie polecamy naszą wspólnotę na czele z ks. Łukaszem Sakowskim, który dziś przeżywa swoje urodziny.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło