Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.03.2021

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o 17.15 oraz Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15.

2. Rekolekcje wielkopostne w archikatedrze odbędą się za tydzień, od V Niedzieli Wielkiego Postu. Wygłosi się ks. Piotr Wyrwich, proboszcz parafii św. Elżbiety Węgierskiej, a przed laty wikariusz naszej parafii. Program jest dostępny w gablotach, na stronie internetowej oraz w formie ulotek do zabrania przy wyjściu.

3. W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w archikatedrze o 7.00 i 18.00. Ze względu na ogłoszony przez papieża Franciszka rok św. Józefa postarajmy się tego dnia liczniej uczestniczyć we Mszy św. W naszej bazylice trwa nowenna do św. Józefa, którą odprawiamy po Mszach św. porannych i przed wieczornymi.

4. Akcja Katolicka naszej parafii zachęca do nabycia palm wielkanocnych, które będą rozprowadzane przed Niedzielą Palmową. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc ubogim naszej parafii.

5. „Caritas” naszej archidiecezji uruchamia programy pomocy dla potrzebujących: kartę na zakupy w sklepach „Biedronka” oraz paczki żywnościowe. Dokładne informacje w siedzibie Caritas przy ul. Staszica (oraz pod numerem tel. 506 394 610.)

6. Spotkanie dla młodzieży z kl. 8 SP i I średniej w ramach formacji przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

7. W nowym numerze „Niedzieli” zachęcamy do lektury m.in. artykułu „Najważniejsza i najtrudniejsza” o ostatniej pielgrzymce papieża Franciszka do Iraku.

 

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.03.2021

1. Zachęcamy do przeżywania nabożeństw wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątek o 17.15 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz oddaniem czci relikwiom drzewa Krzyża św. w niedzielę o 17.15. W miarę naszych możliwości starajmy się częściej uczestniczyć we Mszach św., również w tygodniu.

2. Rekolekcje wielkopostne w archikatedrze odbędą się za dwa tygodnie, od V Niedzieli Wielkiego Postu. Program podamy za tydzień.

3. Wraz z naszą szkołą podstawową organizujemy konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Prace składamy do 28 marca. Przewidziane są cenne nagrody. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu i w szkole.

4. W piątek, 12 marca od 8.00 do 12.00 na parking przy plebanii możemy przynosić zużyty sprzęt RTV i AGD. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Ulotki o tej akcji są wyłożone przy wyjściu.  

5. Nasz „Caritas” uruchamia programy pomocy dla potrzebujących: kartę na zakupy w sklepach „Biedronka” oraz paczki żywnościowe. Dokładne informacje w siedzibie Caritas przy ul. Staszica (oraz pod numerem tel. 506 394 610.)

6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 26 marca. 40 kilometrowa trasa prowadzi ze św. Anny na Jasną Górę. Zapisy u ks. Łukasza Sakowskiego.

7. Spotkanie dla młodzieży z kl. 7 SP w ramach formacji przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

8. W nowym numerze „Niedzieli” zachęcamy do lektury m.in. artykułu „Czy wszyscy wrócą?” o sytuacji Kościoła w czasach epidemii, opatrzonego zdjęciem z naszej bazyliki oraz artykułu „Kobiety Watykanu” o doniosłej roli pań w pracy Kurii Rzymskiej.

9. Przez przyczynę Matki Bożej Anielskiej, Naszej Pani Katedralnej chcemy powierzać wszystkie kobiety z racji ich poniedziałkowego święta. Prosimy aby wzrastały w świętości na wzór najpiękniejszej z Niewiast. Czynimy to poprzez słowa naszej modlitwy do Świętej Rodziny.

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII SP i I średnich w czwartek o 18.30 w kaplicy.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w piątek o 18.30 w auli Nazaret.

5. Piękna tradycja naszej parafii gromadzi co roku mężczyzn i starszych chłopców, którzy jako Gwardia Katedralna czuwają przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy do tej szlachetnej służby wszystkich chętnych. Potraktujmy jako zaszczyt czuwać przy Chrystusie w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania.

6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” i zapraszamy do słuchania katolickich rozgłośni: Radia Fiat, Radia Jasna Góra i Radia Maryja.

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021

1. Przeżywamy Wielki Post. Nie zaniedbajmy naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu.

2. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. Przy wyjściu z katedry w przedsionku możemy do puszki złożyć nasz dar na jałmużnę wielkopostną, a przy krzyżu wielkopostnym wyłożone są koperty Caritas zastępujące w tym roku skarbonki wielkopostne.

4. W czwartek o godz. 18.30 w kaplicy odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas 7 SP przed bierzmowaniem.

5. Na duchową lekturę polecamy najnowszy numer „Niedzieli”.

6. Życzymy dobrego przeżycia nadchodzącego tygodnia i owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

 

Ogłoszenia parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02.2021

  1. Dziś po Mszach św. zbiórka na ruch dobroczynny Betel. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w bazylice o 8.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Starajmy się częściej przychodzić na Mszę świętą, także w tygodniu.
  3. W okresie Wielkiego Postu przeżywamy tradycyjne nabożeństwa. Ze względu na epidemię będziemy je odprawiać w bazylice. Droga Krzyżowa w piątek o 17.15, natomiast Gorzkie Żale od następnej niedzieli o 17.15.
  4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i 1 średniej w czwartek o 18.30 w kaplicy.
  5. Polecamy tygodnik „Niedziela”, gdzie znajdziemy m.in. artykuł „O krok od Boga” o programie 12 kroków Anonimowych Alkoholików, który pomógł wyjść z nałogu milionom ludzi na całym świecie.
  6. Serdecznie dziękujemy panom Marcinowi, Bartłomiejowi i Damianowi, którzy tej zimy pomagali rozwozić opał dla potrzebujących z naszej parafii.
  7. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę – Sanktuarium Świętej Rodziny – życzymy wielu Bożych łask.
Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 7.02.2021

1. Tydzień w liturgii:

- w środę wspomnienie św. Scholastyki,

- w czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Międzynarodowy Dzień Chorych. Msza Święta w intencji ludzi chorych oraz pracowników służby zdrowia na Jasnej Górze pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity o godz. 13.30 będzie transmitowana przez TV Trwam i na kanale YouTube Jasnej Góry. Natomiast o godz. 21.00 Apelem rozpocznie się czuwanie przed Cudownym Obrazem prowadzone przez Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL. W archikatedrze Msze św. o 7.00 i 18.00.

2. W piątek 12 lutego o godz. 18.00 Mszy św. za zmarłych Biskupów Częstochowskich Teodora Kubinę i Stefana Barełę będzie przewodniczył Ks. Biskup Antoni Długosz. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, a w niej m.in. wywiadu z Anną Dymną pt. „Ludzie są po to, by ich kochać”.

4. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy błogosławionego tygodnia.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło