22-04-2018 19:48
Nawigacja
ogfł
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Siódma Niedziela Zwykła
23.02.2014 r
.


1. Diakon Michał Wątroba od wczoraj rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księdza Diakona witamy bardzo serdecznie i życzymy obfitych łask Bożych, aby jak najwięcej dobra uczynił w naszej parafii i dobrze przegotował się do kapłaństwa.

2. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień małżonków.

3. W tym tygodniu przypada I sobota marca. Podczas Mszy św. rannej będziemy wynagradzać Sercu Maryi za popełnione grzechy.

4. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski bardzo prosi o post i szczególną modlitwę w najbliższy piątek 28 lutego w intencji Ukrainy. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki dla cierpiących i poszkodowanych w Kijowie.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie bardzo zachęca do akcji „Znajdź czas! Podaruj kroplę miłości” czyli bądź honorowym krwiodawcą. Krew będzie można dać 1 marca – w najbliższą sobotę od 9:00 do 13:00 w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Barbary 41 w Częstochowie.

6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „ONZ upomina Watykan” i „Dyktatura Gender”.

7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. ks. Marian Szczepański – oficjał sądu metropolitalnego w Częstochowie.
ogł
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Szósta Niedziela Zwykła
16.02.2014 r
.1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień osoby samotne.

2. W sobotę – 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przy tej świątyni rezyduje od lat następca św. Piotra – każdorazowy papież. W tym dniu, czyli w sobotę odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzi naszą Archikatedrę i pobożnie zmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

3. Spotkania duszpasterskie:
- katecheza dla dorosłych w czwartek o 15:00 i 18:45;
- z Rycerstwem Niepokalanej w sobotę o 18:00.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy do przeczytania wypowiedzi biskupów polskich dotyczące spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem.
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Piąta Niedziela Zwykła
09.02.2014 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro św. Scholastyki, dziewicy (była siostrą św. Benedykta. Za jego wzorem założyła żeńską gałąź benedyktyńskiego zakonu. Zmarła w 542 roku);
- we wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXI Światowy Dzień Chorego. Ogólnokościelne nabożeństwo zostanie odprawione w Sanktuarium Czarnej Madonny w Altötting w Niemczech. W naszej archikatedrze centralne nabożeństwo zostanie odprawione o 11:00. Prosimy o podwiezienie chorych, starszych wiekiem, rencistów i emerytów na to nabożeństwo. Z racji Światowego Dnia Chorego można zyskać odpust zupełny;
- w piątek świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy (żyli i działali w IX wieku, wnieśli ogromny wkład w rozwój kultury w Europie Wschodniej, przygotowując teksty liturgiczne w języku słowiańskim – tzw. „cyrylicą”).

3. W środę przypada 30 rocznica śmierci trzeciego biskupa częstochowskiego śp. Stefana Bareły, a w czwartek 63 rocznica śmierci pierwszego biskupa częstochowskiego śp. Teodora Kubiny. Uroczysta Msza św. za obu pasterzy zostanie odprawiona w środę o 18:00. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej Mszy św. i do pamięci modlitewnej za naszych pasterzy.

4. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania w piątek o 18:00.

5. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla upośledzonych i niepełnosprawnych sierot społecznych, mieszkających w domach Wspólnoty BETEL. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

6. Z przykrością informuję, że wywieszona wczoraj reklama na sąsiednim budynku od strony plebanii nie była uzgodniona z tutejszą parafią.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Niedoceniony prorok” - o papieżu seniorze Benedykcie XVI, o Lourdes i Światowym Dniu Chorego oraz o wizycie „Ad limina” polskich biskupów.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Marianna Woś l. 95.
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Święto Ofiarowania Pańskiego
Matki Bożej Gromnicznej
02.02.2014 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby małżonków, za tydzień rodziny.

2. Tydzień w liturgii:
- dziś święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, po przyjściu do domu zapalamy poświęconą gromnicę, pobłogosławmy nią mieszkanie na znak obecności wśród nas Chrystusa, który jest Światłością;
- w środę św. Agaty, dziewicy i męczennicy (zmarła po ciężkich cierpieniach w 251 r. broniąc czystości, miała zaledwie 16 lat);
- w tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek lutego. Dzieci będziemy spowiadać w piątek od 1600;
- we czwartek świętych męczenników Pawła Miki i 25 Męczenników Japońskich (poddano ich torturom, a później ukrzyżowano w 1597 r.).

3. Spotkania duszpasterskie:
- zmiana tajemnic Różańca św. dziś o 1700;
- z Arcybractwem Świętej Rodziny o 800;
- z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami jutro o 1750, rodzice przynoszą książeczki z potwierdzeniem przyjętego chrztu ich dziecka;
- z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek o 1800;
- ze wspólnotą Miłosierdzia Bożego o piętek o 1500;
- katecheza dla dorosłych we czwartek o 1500 i 1845;
- spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o 1800.

4. Dzisiejsza „Niedziela” jest ze specjalnym dodatkiem pt. „Różaniec za Ojczyznę”. Ten numer powinni nabyć wszyscy czciciele Matki Bożej Różańcowej.

5. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Leszek Sówka, l. 76;
śp. Kazimierz Szwed, l. 84;
śp. Elżbieta Ujma, l. 58.
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Trzecia Niedziela Zwykła
26.01.2014 r
.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień małżonków.

2. Tydzień w liturgii:
- jutro bł. Jerzego Matulewicza, biskupa (żył na przełomie XIX i XX w. Odnowił Zakon Marianów, a jako biskup wileński umacniał katolicyzm w tamtejszej diecezji, jest patronem Litwy);
- we wtorek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., należał do Zakonu Dominikanów, był bardzo rozmodlony i pracowity, swoje wybitne zdolności poświęcił nauce);
- w piątek św. Jana Bosco, prezbitera (żył i działał w XIX wieku, był gorliwym wychowawcą młodzieży, założył Zgromadzenie Księży Salezjanów);
- w tym tygodniu przypada I sobota lutego. Podczas Mszy św. rannej będziemy wynagradzać Sercu Maryi za popełnione grzechy;
- w przyszłą niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, uroczysta Msza św. o 12:00, odprawi ją ks. bp Antoni Długosz. II rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity do Archikatedry Częstochowskiej i rozpoczęcia pasterzowania w naszej archidiecezji. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca dla zakonów klauzurowych.

3. Koncert kolęd w wykonaniu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w kościele seminaryjnym dziś o 17:00 – ul. św. Barbary 41 w Częstochowie.

4. Dziś 61 Światowy Dzień Trędowatych. Na całym świecie są zbiórki na pomoc tym nieszczęśliwym ludziom. Każdego roku przybywa 200 tys. nowych zachorowań. Wychodząc z Kościoła możemy złożyć ofiarę na ten cel. Bóg zapłać za każdą złotówkę.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” artykuły o bł. Janie Pawle II, a szcz. „Tajemnice duszy Jana Pawła II” są to osobiste notatki, które ukażą się w wydaniu książkowym pt. „Jestem bardzo w rękach Bożych”. Zwróćmy uwagę także na art. naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity pt.: „Katolicka solidarność jest nam zadana” i na art. „Bezprawne ingerencje w sprawy wewnętrzne Kościoła” autorstwa ks. Józefa Krakowskiego.

6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Jan Kazimierczak, l. 53
śp. Piotr Ciecierski, l. 61
śp. Daniel Bartosik, l. 46
śp. Andrzej Stębelski, l. 65
ogl
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Druga Niedziela Zwykła
19.01.2014 r
.


1. Po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy dzieci, za tydzień osoby samotne.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyż Chrystus jest podzielony”? Módlmy się bardzo gorąco o jedność wśród wierzących w Chrystusa. Odpust zupełny mogą uzyskać ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób podejmą jakieś funkcje w tym tygodniu w powyższej intencji i wezmą udział w zakończeniu modlitw o jedność chrześcijan 25 stycznia br.

3. Tydzień w liturgii:
- we wtorek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (mając 12 lat poniosła śmierć męczeńską ok. roku 305);
- w piątek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła (żył na przełomie XVI i XVII wieku. Był bardzo gorliwym biskupem. Papież Pius XI ogłosił go patronem dziennikarzy katolickich i prasy religijnej);
- w sobotę – 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła (Szaweł – prześladowca chrześcijan stał się Pawłem, gorliwym wyznawcą Chrystusa i Jego apostołem);

4. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękuję za serdeczne przyjęcie kapłanów z wielką wiarą i życzliwością. Wyrażam wielką wdzięczność za złożone ofiary, które zostały podzielone i wydane zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity. Dziękuję parafianom za życzliwość względem ministrantów i za posiłki. Księdzu Robertowi i księdzu Wojciechowi dziękuję za podjęcie trudu kolędy z wielkim poświęceniem, a ministrantom za ofiarną pomoc.

5. Wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy szczęśliwej podróży, wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów rodzinnych.

6. Od wczoraj rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. niedzielnej w języku łacińskim w każdą sobotę o 19:00.

7. Do dzisiejszej „Niedzieli” jest dołączony tekst adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Evangelii gaudium” - o radości ewangelii. Polecamy także artykuł „Czyż Chrystus jest podzielony”?

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Krystyna Wolf l. 82.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,344,986 unikalne wizyty