18-01-2019 22:29
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 26.08.2018

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26.08.2018

 1. Dziś, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej z wielką radością witamy wymodlonego i długo wyczekiwanego Pasterza naszej wspólnoty. Decyzją Księdza Arcybiskupa z dn. 23 sierpnia 2018 r. Proboszczem naszej Parafii i Rektorem Bazyliki Archikatedralnej został ks. Prałat dr Włodzimierz Kowalik. Ksiądz Proboszcz zachowuje jednocześnie dotychczasowe funkcje Wikariusza Biskupiego ds. Ekonomiczno-Administracyjnych i Dyrektora Wydziału Ekonomicznego, Budownictwa i Ochrony Zabytków Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz wykładowcy naszego Seminarium. Księdzu Proboszczowi życzymy opieki Najświętszej Rodziny w tej pięknej acz niełatwej posłudze na tak wielu odcinkach pracy dla Kościoła Częstochowskiego.
 2. Ks. Prałat Stanisław Gębka zakończył zleconą przez Ks. Arcybiskupa posługę administratora naszej parafii. Obecnie przebywa na zasłużonym wypoczynku w sanatorium. Dziękujemy za jego gorliwą posługę, i oczywiście się z nim nie żegnamy, ponieważ będzie nadal mieszkał w naszej wspólnocie.
 3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek św. Moniki, która wymodliła nawrócenie swojemu synowi, Augustynowi.

- we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

- w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

- w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o 7.00.

 1. W sobotę przypada 79. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Będziemy modlić się tego dnia za poległych w obronie Ojczyzny.
 2. Bardzo cieszymy się z obecności parafian i sympatyków podczas naszej pielgrzymki parafialnej na Jasną Górę. Podziękowania wszystkim, a szczególnie posługującym w różny sposób, składamy na ręce ks. Łukasza Sakowskiego.
 3. Na duchową lekturę polecamy tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do słuchania katolickiego radia FIAT i radia Jasna Góra.
 4. Pielgrzymów jasnogórskich, nas samych a szczególnie Księdza Proboszcza polecajmy Najświętszej Rodzinie Nazaretańskiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 8.07.2018

Czternasta Niedziela Zwykła 08.08.2018

 1. Tydzień w liturgii:

* w środę święto św. Benedykta z Nursji, opata (założyciela klasztoru Benedyktynów na Monte Cassino we Włoszech, twórcy reguły życia zakonnego, monastycznego, patrona Europy);

- w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (papież Sylwester II wysłał go na czele misji do Prus, po roku mając 35 lat poniósł śmierć męczeńską z 18 towarzyszami z ziemi Jadźwingów);

- w piątek Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta (żyli w XI wieku); odpust w parafii przy ul. Mickiewicza.

 1. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Bezcenny wspólny stół” – o tym, że jakość naszych rodzinnych relacji doskonale weryfikuje stół oraz felieton bpa Andrzeja Przybylskiego „Ile się można spóźnić do kościoła?”
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych, a przebywającym na urlopach owocnego odpoczynku.
 3. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marek Adasiewicz l. 57 , + Krzysztof Kowalczyk, l. 69.

Ogłoszenia duszpasterskie 1.07.2018

Trzynasta Niedziela Zwykła 01.08.2018

 1. Ks. mgr Łukasz Sakowski od dziś rozpoczyna pracę duszpasterską – jako wikariusz w naszej parafii.  Ks. Łukasza witamy bardzo serdecznie i życzymy wielu łask Bożych, aby jak najwięcej dobra uczynił w naszej parafii, życzymy najlepszego zdrowia, dobrego samopoczucia i radości z posługi duszpasterskiej.
 2. Tydzień w liturgii:

* we wtorek św. Tomasza Apostoła (wg tradycji dotarł do Indii i tam katechizował, poniósł śmierć męczeńską za wierność Chrystusowi);

* w piątek św. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki dzieł misyjnych w Polsce (żyła na przełomie XIX i XX w., założyła Stowarzyszenie Misyjne św. Piotra Klawera; zyskała tytuł „Matki Afryki”;)

* w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Do chorych udamy się od 9.00.

 1. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy i kolonie życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do rodziny i parafii. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 2. Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych  na Jasną Górę w piątek, 6 lipca. Program w gablocie.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
 4. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Marciniak,
  l. 85.
Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018

Dwunasta Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
 2. Tydzień w liturgii:
  * dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Na znak żalu za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upomniał Heroda za niemoralne życie. Został uwięziony i ścięty.
  * w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom).
  * w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając naszą Archikatedrę lub Bazylikę Jasnogórską. Trzeba odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa, też może 29 czerwca otrzymać odpust zupełny.
 1. Zmiana personalna. Ks. mgr Mariusz Janik został przeniesiony do parafii Bór Zapilski. Ks. Mariusza pożegnamy i podziękujemy za pracę podczas ostatniej Mszy św., którą odprawi w piątek o 18.00. Nowym wikariuszem w naszej parafii został ks. mgr Łukasz Sakowski, który pracował w parafii Konopiska. Ks. Łukasza powitamy w przyszłą niedzielę.
 2. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Wielki szturm modlitwy za Ojczyznę” – wynik konkursu „Niedzieli” i spotkania z Pierwszą Damą oraz „Nowy sposób bycia braćmi” – o św. Piotrze i Pawle oraz „ Mężczyzna zbudował Bogu dom” – o św. Józefie, postrachu duchów piekielnych.
Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018

Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
 2. Tydzień w liturgii:

- w czwartek 21 czerwca – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (żył w XVI wieku, w czasie posługi chorym zaraził się i umarł)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Jestem tatą, to moja kariera” oraz „Męskie oblężenie Jasnej Góry” w dniu Ojca 23 czerwca.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018

Dziesiąta Niedziela Zwykła 10.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30. Po odśpiewaniu litanii adorujemy Pana Jezusa w ciszy.
 2. Tydzień w liturgii:

- jutro św. Barnaby, apostoła (był krewnym św. Marka Ewangelisty i przyjacielem św. Pawła apostoła, z którym współpracował w głoszeniu Słowa Bożego, był człowiekiem głębokiej wiary, jest orędownikiem w rozwiązywaniu konfliktów i sporów);

- w środę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., przez głoszenie Słowa Bożego, skrajne ubóstwo i głęboką modlitwę nawrócił do Chrystusa wielu słuchaczy, najbardziej słynie jako orędownik poszukujących). Dzień imienin śp. ks. Antoniego Madejskiego. Pamiętajmy w modlitwach o śp. ks. Antonim.

- w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (żył w I połowie XX w., jak biskup został aresztowany przez Niemców i uwięziony w Dachau, został uśmiercony zastrzykiem)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Urodził się jako święty” – mowa o ks. Dolindo, który bezgranicznie zaufał Jezusowi i często powtarzał słowa: „Panie Jezu, weź to wszystko” oraz art. „Polskie miasta ograniczają dostęp do alkoholu”.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,568,113 unikalne wizyty