19-09-2019 17:39
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

1. W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15.

2. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Dzień spowiedzi św. to wtorek. Księża z naszego dekanatu i bracia Kapucyni będą czekać z posługą w konfesjonałach od 7.30 i 17.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży odbędzie się do południa. Zachęcamy, by właśnie w ten dzień w skupieniu i bez pośpiechu skorzystać z sakramentu pojednania. Programy rekolekcji można pobrać przy wyjściu z archikatedry. Niech nikogo z nas nie braknie w tych ważnych dniach duchowej przemiany naszej parafii.

3. Zebranie Akcji Katolickiej w czwartek o 18.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z comiesięczną Komunią św. do chorych udamy się w piątek od 9.00. Chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentów przed świętami, odwiedzimy bezpośrednio przed Wielkanocą – termin będzie podany później.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00.

6. W niedzielę palmową przed Mszami św. Akcja Katolicka będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarą palmy wielkanocne. Uzyskane środki będą przeznaczone na świąteczne paczki żywnościowe dla ubogich  naszej parafii.

7. W piątek, 12 kwietnia, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Anny na Jasną Górę. Informacje i zapisy w zakrystii.

8. Składamy serdeczne podziękowanie naszym wolontariuszom Caritas - młodzieży i starszym na czele z p. Wiesławą Drogowską, którzy poświęcili swój czas i w miniony piątek oraz sobotę przeprowadzili w sklepie przy ul. Mostowej zbiórkę żywności dla ubogich.

9. Zgodnie z projektem prac remontowych przy schodach głównych musi zostać czasowo zdemontowany krzyż misyjny, który odpowiednio zabezpieczymy i złożymy w bezpieczne miejsce. Po przebudowie schodów zostanie umieszczony w nowo zaaranżowanej przestrzeni.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

1. W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża w niedziele o 17.15. Zechciejmy częściej przychodzić na Mszę św., również w tygodniu.

2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Dzień spowiedzi św. będzie we wtorek. Rekolekcje wygłosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

3. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o 8.00 i 18.00. Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita. Podczas tej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o 11.00 dzieciom, które przystąpią w tym roku do Komunii św. poświęcimy i wręczymy medaliki.

5. Nasza parafia wraz ze szkołą podstawową nr 35 zaprasza do tradycyjnego konkursu na najpiękniejsze i największe palmy wielkanocne. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową.

6. Przy wyjściu z katedry możemy zabrać bezpłatne gazety na temat obrony życia oraz foldery promujące akcję „Adoptuj życie” oraz zachęcające do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. W ramach corocznej inicjatywy papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”, całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się w kościele Matki Bożej Zwycięskiej. Rozpoczęcie 29 marca Mszą św. o 18.00. Całą noc i cały dzień możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

8. Z zaplanowanych prac remontowych w ostatnich tygodniach wykonano konserwację i zabezpieczenie przeciwpożarowe całej więźby dachowej i deskowania nad sklepieniem naw głównych i bocznych oraz kaplic. W najbliższym czasie planowany jest remont głównych schodów. W związku z tym został odtworzony dawny przedsionek od ul. Krakowskiej. Będzie to na czas remontu główne wejście do Archikatedry. Dlatego też obraz Matki Bożej Anielskiej, naszej Pani Katedralnej, został na ten czas przeniesiony do Kaplicy Najświętszego Sakramentu, co jak ufamy, będzie okazją do odnowy tego pięknego kultu Matki Bożej Anielskiej w naszej parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Postarajmy się przychodzić na Mszę św. również w tygodniu.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wychodzeniu z archikatedry będzie można złożyć ofiarę do puszki jako formę naszego wsparcia niełatwej pracy misyjnej, zwłaszcza polskich misjonarzy na Wschodzie – wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

3. W przyszłą niedzielę  na Mszy św. o 11.00 poświęcimy i uroczyście wręczymy książeczki do nabożeństwa dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII w czwartek o 17.00.

5. W piątek, 12 kwietnia pragniemy włączyć się Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ta wyjątkowa Droga Krzyżowa polega na pokonaniu około 40 kilometrów jednej nocy i odnalezieniu 14 stacji męki Chrystusa. Tak wiele jest spraw trudnych w naszym życiu, wiele trosk i problemów. Idźmy z nimi szlakiem EDK. Wyruszymy ze Świętej Anny i dotrzemy do Sanktuarium na Jasnej Górze. Ludzi odważnych, nie bojących się wyzwań zachęcamy i zapraszamy. Zapisy w zakrystii.

6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, naszą parafialną gazetkę „U Świętej Rodziny” oraz zapraszamy do słuchania katolickich rozgłośni: Radia Fiat, Radia Jasna Góra i Radia Maryja.

7. Na cały tydzień życzymy wielu łask Bożych oraz owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu.

2. Przy Krzyżu wielkopostnym wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Chciejmy włączyć się w dzieło pomocy ludziom starszym. Puszki z naszym darem serca będziemy mogli złożyć w Archikatedrze w Niedzielę Palmową. Z tych darów będzie rozdzielona pomoc ludziom starszym, potrzebującym koniecznego wsparcia.

3. Nasza parafialna Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla ubogich z naszej parafii w sklepie przy ul. Mostowej w piątek, 29 i sobotę, 30 marca. Tych, którzy chcieliby włączyć się jako wolontariusze w tę szlachetną akcję, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

4. Spotkanie dla Rodziców dzieci z klasy trzeciej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w 14 marca (czwartek). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Kaplicy Najśw. Sakramentu.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii będą od IV niedzieli Wielkiego Postu. Dzień spowiedzi św. będzie we wtorek. Rekolekcje wygłosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, w nim m.in. artykuł „Jałmużna inna niż wszystkie”, o akcji charytatywnej na rzecz budowy studni w Czadzie.

7. Życzymy dobrego przeżycia nadchodzącego tygodnia i owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ósma Niedziela Zwykła 3.03.2019

 1. Słowo Księdza Arcybiskupa Metropolity na temat modlitwy o powołania.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. W poniedziałek odbędzie się zebranie Kapituły Bazyliki Archikatedralnej. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity w Koncelebrze Kanoników Kapituły w Kaplicy Najświętszego Sakramentu o 11.00. Tego dnia przypada także Święto św. Kazimierza, królewicza.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o 8.00 i 18.00. O 18.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Tego dnia nasza Bazylika stanie się też kościołem stacyjnym modlitw o powołania w naszej archidiecezji.
 5. Zachęcamy do dobrego przygotowania się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego poprzez udział w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa po Bazylice w piątki o 17.15, a Gorzkie Żale z ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża św. w niedziele także o 17.15.
 6. Fundacja św. Barnaby zaprasza dzieci i młodzież do swojej świetlicy przy ul. Ogrodowej 24/44. Dzieci otrzymują tam pomoc w odrabianiu prac domowych, mogą wziąć udział w warsztatach z języka angielskiego, krótkometrażowego filmu animowanego, fotografii, muzyki, rękodzieła oraz poznać i rozwijać swoje talenty. Więcej informacji na plakacie.
 7. Polecamy wielkopostne wydanie naszej gazetki parafialnej „U Świętej Rodziny”, w numerze m.in. informacje o remoncie Archikatedry. Zachęcamy do słuchania radia Maryja, Jasna Góra i naszego radia Fiat, którego słuchaczy serdecznie pozdrawiamy.
 8. Życzymy opieki Najświętszej Rodziny na nadchodzący tydzień wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę.
Ogłoszenia duszpasterskie

Siódma Niedziela Zwykła 24.02.2019

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej o 7.00, od 12.00 do 13.00 i od 17.30. Do chorych udamy się od 9.00.
 2. W przyszłą niedzielę 3 marca o godz. 8.00 Ks. Arcybiskup Metropolita będzie sprawował Mszę św. w intencji pomyślnego przebiegu prac remontowo-budowlanych w naszej Archikatedrze. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. wszystkich, którym leży na sercu sprawa piękna Matki Kościołów Archidiecezji.
 3. Dyrekcja oraz nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie przy ul. Górnej 12 prosi o przekazanie zaproszenia na Dni Otwarte szkoły, które odbędą się  6 i 7 marca br. Więcej informacji na plakacie.
 4. Polecamy naszą prasę katolicką, szczególnie tygodnik „Niedziela”. Zachęcamy do słuchania radia Maryja, Jasna Góra i naszego radia Fiat, którego słuchaczy serdecznie pozdrawiamy.
 5. Pragniemy życzyć błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę – Sanktuarium Świętej Rodziny.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,831,454 unikalne wizyty