23-03-2017 09:06
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2016

Czwarta Niedziela Adwentu - 18.12.2016 r.
1. Tydzień w liturgii:
- w sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w naszej świątyni o godz. 7:00. Nie będzie Mszy św. o 18:00 ze względu na wieczerzę wigilijną. Spowiedź święta w wigilię od 8:30 do 13:00. Od 13:00 archikatedra będzie zamknięta.
- w niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy; taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
- w poniedziałek drugi dzień Świąt – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce. Porządek Mszy św. niedzielny.
2. Katecheza dla chrzestnych i rodziców, których dzieci w Święto Bożego Narodzenia przyjmą Sakrament Chrztu św. w nadchodzącą środę o godz. 18 45; spotkanie opłatkowe dla kapłanów naszego dekanatu we czwartek o godz. 19 15; Wigilia dla ubogich w piątek o godz. 17 00.
3. Kolędę rozpoczynamy za tydzień - po przyszłej niedzieli. Porządek wizyty duszpasterskiej już jest ustalony i będzie wydrukowany w miesięczniku „U Świętej Rodziny”, który będziemy rozprowadzać w święta Bożego Narodzenia, także jest umieszczony w tablicach ogłoszeniowych w kruchcie Bazyliki, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
4. Dziś wychodząc z kościoła możemy nabyć poświęcone opłatki, sianko oraz świece na stół wigilijny, tygodnik Niedziela, a także książkę z kazaniami Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego wygłoszonymi w naszej archikatedrze – książka ubogacona przepięknymi fotografiami wnętrza naszej Bazyliki – koszt książki to dobrowolna ofiara na utrzymanie archikatedry – bardzo tę pozycję polecamy szczególnie jako prezent pod choinkę.
5. Wszystkim parafianom i gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrej niedzieli. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2016

III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2016r.

  1. Od soboty rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

  2. U naszych wolontariuszy – podczas wychodzenia ze świątyni możemy nabywać świece wigilijne, sianko na stół wigilijny, poświęcone opłatki oraz kalendarz jubileuszowy na rok przyszły, a także książkę z kazaniami naszego Arcybiskupa Wacława Depo Metroplity Częstochowskiego wygłoszonymi w naszej archikatedrze – książka ubogacona przepięknymi fotografiami wnętrza naszej bazyliki – koszt książki to dobrowolna ofiara na utrzymanie archikatedry – bardzo tę pozycję polecamy szczególnie jako prezent pod choinkę.

  3. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik „Niedziela”.

  4. Program rekolekcji adwentowych..............…

   

  5. Moi Kochani – pragniemy podać do wiadomości, że w minionym tygodniu zmarł pan Zygmunt Szul – wczoraj o godz. 12 00 tu w katedrze była Msza św. pogrzebowa. ŚP Pan Zygmunt przez ok. 25 lat był pracownikiem tu w katedrze, bardzo dbał o porządek, o katedrę, bieżące w niej prace, remonty i o otoczenie zabudowań naszej katedralnej parafii; będzie nam go brakować, niech Jego szeregi zastępują inni gorliwi parafianie. W duchu naszej chrześcijańskiej wdzięczności - od nas od parafii w miesiącu lutym będą w jego intencji odprawiane Msze św. grgoriańskie. Polećmy jego duszę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Pogrzeb + p. Zygmunta Szula

Pogrzeb ś.p. Zygmunta Szula, wieloletniego Kościelnego Archikatedry św. Rodziny w Częstochowie odbędzie się w sobotę 10 grudnia 2016r. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ogłoszenia duszpasterskie 4.12.2016

Druga Niedziela Adwentu - 4. 12. 2016r.
- dzisiaj po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca.

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy kościołowi na Wschodzie - wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla katolików szczególnie naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach na Wschodzie.
  2. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św o godz. 8 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00; roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci zapraszamy na to adwentowe nabożeństwo w poniedziałek, środę i piątek; dzieci biorą też udział w konkursie adwentowym.

  3. Rozpoczynamy Nowennę miesięcy przed Jubileuszem 300 – lecia koronacji Cudownego Obrazu matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. Specjalne modlitwy w ramach nowenny będą odmawiane każdego 8 dnia miesiąca kwadrans przed wieczorną mszą św.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które będą trwać do wtorku 13 grudnia; rekolekcje będzie głosił Ojciec Ryszard ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów z Torunia. Program jest wydrukowany w naszym miesięczniku „U Świętej Rodziny”, jest także wywieszony w tablicach ogłoszeniowych w kruchcie naszej bazyliki.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece na stół wigilijny za 6 i 12 zł; poświęcone opłatki. Akcja Katolicka naszej parafii po Mszy św. będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny, wraz z dołączonymi życzeniami – ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na zakup opału dla ubogich z naszej wspólnoty parafialnej.

  6. W minionym tygodniu dokonano modernizacji ogrzewania elektrycznego ławek katedry – miejmy nadzieję, że wszystkie sektory ławek będą już ogrzewane jednakowo, dokonano także modernizacji oświetlenia lamp między filarami: m.in. wymieniono wszystkie przewody, obsadki i żarówki na nowe; miejmy nadzieję, że będzie to wszystko sprawnie działać. Przy tej okazji dziękujemy Wam Kochani za waszą życzliwość i ofiarność, bo to Wy Najmilsi dźwigacie ciężar utrzymania tej świątyni i drobnych, ale koniecznych remontów które nieustannie tu muszą być prowadzone. W szczególności dziękujemy za comiesięczne ofiary Dar Serca, ofiary przy okazji rozprowadzania opłatków, czy podczas kolędy. Ponad wszystko miejmy satysfakcję, bardzo sobie to ceńmy, że ta Bazylika Archikatedralna jest też naszym Kościołem Parafialnym.

  7. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, zachęcamy też do nabywania kalendarza jubileuszowego na rok przyszły.

  8. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na naszą wakacyjną pielgrzymkę samolotową Armenia – Gruzja. Zgłoszenia chętnych tylko w tym tygodniu

9. Solenizantkom i solenizantom miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie, życzymy wszystkim dobrego tygodnia.


 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII ARCHIKATEDRALNEJ ŚW. RODZINY W CZĘSTOCHOWIE 11 - 13 grudnia 2016r.

 

11 grudnia - III NIEDZIELA ADWENTU

8 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

10 00 Msza św. z nauką dla wszystkich w tym dla radiosłuchaczy diecezjalnego radia Fiat

12 00 Msza św. z nauką dla dzieci, młodzieży i rodziców

17 30 Nieszpory

18 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

 

12 grudnia - PONIEDZIAŁEK - DZIEŃ CHORYCH

8 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

od godz. 10 15 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną – tych chorych, których nie nawiedzamy z racji pierwszego piątku miesiąca – chorych zgłaszamy dziś w zakrystii

16 30 Msza św. z nauką dla dzieci

18 00 Msza św. z nauką dla wszystkich

19 00 Nauka rekolekcyjna dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i starszej

 

13 grudnia – WTOREK – DZIEŃ SPOWIEDZI

7 30 Spowiedź dla wszystkich

8 00 Msza św. z nauką dla wszystkich,

16 00 Spowiedź dla dzieci i młodzieży

16 30 Msza św. z kazaniem dla dzieci na zakończenie rekolekcji adwentowych

po Mszy św. ciąg dalszy Spowiedzi dla młodzieży i dla starszych

18 00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich oraz błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji adwentowych

Nie zamykajmy serc – zbawienia nadszedł czas
Gdy Chrystus puka w drzwi - może ostatni już raz

 

Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2016

Pierwsza Niedziela Adwentu - 27 listopada 2016r.

1. Dziś Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent jest to radosne oczekiwanie na przyjście Chrystusa Pana, które będziemy przeżywać podczas świąt Bożego Narodzenia. Ten okres ma również na celu przygotowanie naszych serc na spotkanie z Jezusem w chwili śmierci i w dniu Sądu Ostatecznego. Kościół w tym czasie zachęca do czuwania i modlitwy w stanie łaski uświęcającej; Roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci z kolorowymi lampionami przychodzą na Mszę św. roratnią w poniedziałek, środę i piątek. W środę wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja apostoła;

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. I piątek spowiadamy podczas każdej Mszy św., odwiedziny chorych od godz. 8 30. 

3. Rekolekcje adwentowe za dwa tygodnie od 11 do 13 grudnia

4. Poświęcone opłatki można nabyć u osób wydelegowanych do poszczególnych dzielnic naszej parafii, które winny wylegitymować się zaświadczeniem z parafii, a także można nabyć wychodząc z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie ławek archikatedry w nadchodzącym sezonie zimowym. Można też nabyć świece wigilijne małe i duże.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w nadchodzący czwartek 1 grudnia o godz. 18 30

6. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik „Niedziela”, można nabyć także kalendarz jubileuszowy na rok przyszły. 

7. Solenizantkom i solenizantom nadchodzącego miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
920,756 unikalne wizyty