15-12-2018 13:54
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 1.07.2018

Trzynasta Niedziela Zwykła 01.08.2018

 1. Ks. mgr Łukasz Sakowski od dziś rozpoczyna pracę duszpasterską – jako wikariusz w naszej parafii.  Ks. Łukasza witamy bardzo serdecznie i życzymy wielu łask Bożych, aby jak najwięcej dobra uczynił w naszej parafii, życzymy najlepszego zdrowia, dobrego samopoczucia i radości z posługi duszpasterskiej.
 2. Tydzień w liturgii:

* we wtorek św. Tomasza Apostoła (wg tradycji dotarł do Indii i tam katechizował, poniósł śmierć męczeńską za wierność Chrystusowi);

* w piątek św. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki dzieł misyjnych w Polsce (żyła na przełomie XIX i XX w., założyła Stowarzyszenie Misyjne św. Piotra Klawera; zyskała tytuł „Matki Afryki”;)

* w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Do chorych udamy się od 9.00.

 1. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy i kolonie życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do rodziny i parafii. Podczas wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 2. Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych  na Jasną Górę w piątek, 6 lipca. Program w gablocie.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
 4. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Marciniak,
  l. 85.
Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018

Dwunasta Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
 2. Tydzień w liturgii:
  * dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Na znak żalu za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upomniał Heroda za niemoralne życie. Został uwięziony i ścięty.
  * w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom).
  * w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając naszą Archikatedrę lub Bazylikę Jasnogórską. Trzeba odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa, też może 29 czerwca otrzymać odpust zupełny.
 1. Zmiana personalna. Ks. mgr Mariusz Janik został przeniesiony do parafii Bór Zapilski. Ks. Mariusza pożegnamy i podziękujemy za pracę podczas ostatniej Mszy św., którą odprawi w piątek o 18.00. Nowym wikariuszem w naszej parafii został ks. mgr Łukasz Sakowski, który pracował w parafii Konopiska. Ks. Łukasza powitamy w przyszłą niedzielę.
 2. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Wielki szturm modlitwy za Ojczyznę” – wynik konkursu „Niedzieli” i spotkania z Pierwszą Damą oraz „Nowy sposób bycia braćmi” – o św. Piotrze i Pawle oraz „ Mężczyzna zbudował Bogu dom” – o św. Józefie, postrachu duchów piekielnych.
Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018

Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
 2. Tydzień w liturgii:

- w czwartek 21 czerwca – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (żył w XVI wieku, w czasie posługi chorym zaraził się i umarł)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Jestem tatą, to moja kariera” oraz „Męskie oblężenie Jasnej Góry” w dniu Ojca 23 czerwca.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018

Dziesiąta Niedziela Zwykła 10.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30. Po odśpiewaniu litanii adorujemy Pana Jezusa w ciszy.
 2. Tydzień w liturgii:

- jutro św. Barnaby, apostoła (był krewnym św. Marka Ewangelisty i przyjacielem św. Pawła apostoła, z którym współpracował w głoszeniu Słowa Bożego, był człowiekiem głębokiej wiary, jest orędownikiem w rozwiązywaniu konfliktów i sporów);

- w środę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., przez głoszenie Słowa Bożego, skrajne ubóstwo i głęboką modlitwę nawrócił do Chrystusa wielu słuchaczy, najbardziej słynie jako orędownik poszukujących). Dzień imienin śp. ks. Antoniego Madejskiego. Pamiętajmy w modlitwach o śp. ks. Antonim.

- w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (żył w I połowie XX w., jak biskup został aresztowany przez Niemców i uwięziony w Dachau, został uśmiercony zastrzykiem)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Urodził się jako święty” – mowa o ks. Dolindo, który bezgranicznie zaufał Jezusowi i często powtarzał słowa: „Panie Jezu, weź to wszystko” oraz art. „Polskie miasta ograniczają dostęp do alkoholu”.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
Ogłoszenia duszpasterskie 3.06.2018

Dziewiąta Niedziela Zwykła 3.06.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- trwa oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne do czwartku o 17:30. Ks. neoprezbiter mgr Rafał Środa na zakończenie oktawy w czwartek odprawi nieszpory, poprowadzi procesję, będzie sprawował Mszę św., poświęci wianki i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa dzieciom, młodzieży i starszym. Księdzu Prymicjantowi złożymy życzenia;

- we wtorek św. Bonifacego, biskupa i męczennika (był benedyktynem, został zamordowany przez pogan w 754 r.);

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień uświęcenia kapłańskiego. Prosimy o szczególną modlitwę za prezbiterów. Wszyscy kapłani z archidiecezji są zaproszeni na wieczorną modlitwę do archikatedry na 20.00. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W piątek możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 1. Dziś Marsz dla życia i rodziny. Msza św. w Archikatedrze o 15.00. Rozpoczęcie marszu na Jasną Górę ok. 16.00. Zapraszamy.
 2. 3.     W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Ojciec naszej wolności” – drogowskaz Sł. Bożego Kard. S. Wyszyńskiego jest wciąż aktualny.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa.
Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018

 1. Dziś o 12.00 dzieci z klas trzecich przyjmą I Komunię Świętą. Dzieciom gratulujemy tej chwili i życzymy, by przez całe życie kochały Chrystusa, szczególnie przez częstą komunię i udział we Mszy św. Dzieci w najbliższe dni będą przeżywać Biały Tydzień. Będą przychodzić na Msze św. o 18.00. W środę pojadą do Leśniowa, do Matki Bożej – Opiekunki Rodzin. Zakończenie Białego Tygodnia w piątek o 18.00.
 2. Tydzień w liturgii:

- dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej

- we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy (żyła na przełomie XIX i XX w., założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Szarych, całe życie poświęciła wychowaniu młodzieży)

- w czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja eucharystyczna pójdzie z Jasnej Góry do archikatedry. Rozpoczęcie Mszą św. o 10:00 na Jasnej Górze. To jest nasza główna procesja. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne będą sypać kwiaty od św. Zygmunta do archikatedry. Dekoracje placu wykonuje Akcja Katolicka. Udział w procesji Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary. W to święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. o 8.00, 10.00, po procesji ok. 13:00 i o 18.00.

Od piątku do czwartku będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała, o 17.30 Nieszpory Eucharystyczne z procesją po archikatedrze i Msza św.

- w piątek św. Justyna, męczennika (był filozofem, prowadził publiczne dysputy w obronie wiary)

- w tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od 9.00.

 1. W piątek – Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy, by były miłymi dziećmi Boga, zdrowia i mądrości.
 2. Jutro 37. rocznica śmierci Sł. B. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 3. W sobotę Marsz dla życia i rodziny. Msza św. w archikatedrze o 15.00. Rozpoczęcie Marszu na Jasną Górę ok. 16.00.
 4. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 1 i 2 czerwca.
 5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o Eucharystii, szczególnie „Pan idzie z nieba”
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
 7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:
   ś.p. Marek Orlik l. 67.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,538,071 unikalne wizyty