18-02-2020 06:20
Nawigacja
Koncert organowy

Podobny obraz

KONCERT ORGANOWY 

P r z e m y s ł a w   K m i e ć

organista tytularny Archikatedry Świętej Rodziny w Częstochowie

w programie:

Vincent Lubeck, Jacques Boyvin,
Karol Szymanowski, Franciszek Liszt

Niedziela, 27 października 2019 godz. 16.15

Bazylika Archikatedralna Świętej Rodziny

Częstochowa, ul. Krakowska 15/17

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2019

1. W  trwającym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym przeżywamy Niedzielę Misyjną, obchodzoną w tym roku pod hasłem „Ochrzczeni
i posłani”.

2. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można składać za dobrowolną ofiarą wypominki roczne i oktawalne. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały tydzień od 1 do 8 listopada o 17.00 na różańcu i Mszy św.

5. W niedzielę, 27 października o godz. 12.00 Ks. Arcybiskup Metropolita będzie sprawował uroczystą Mszę św. z racji rocznicy utworzenia w 1925 r. diecezji częstochowskiej oraz rocznicy konsekracji archikatedry.

6. Spotkanie dla młodzieży z klas 7 SP przed bierzmowaniem w środę o 17.00 w Sali duszpasterskiej.

7. Zapraszamy dzieci i ich bliskich do udziału w Balu Wszystkich Świętych
w środę, 30 października. Rozpoczęcie Mszą św. o 16.00 w kaplicy. Za najpiękniejsze stroje przewidziane są wyjątkowe nagrody.

8. Za tydzień, w niedzielę 27 października o 16.15 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

9. Pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie i Bazyliki Św. Piotra i Pawła w Zawierciu w najbliższą sobotę 26 października o  8.00. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa przez dokonanie wpłaty.    

10. Polecamy tygodnik katolicki „Niedziela” oraz naszą gazetkę parafialną
„U Świętej Rodziny”. Zachęcamy do słuchania radia FIAT, radia Jasna Góra
i radia Maryja.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

 

1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Po Mszy św. wolontariusze będą oczekiwali na nasz dar serca do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie w dalszej nauce zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

3. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • we środę św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Jest to dzień imienin naszych wikariuszy, ks. Łukasza Sakowskiego i ks. Łukasza Połacika. Msze św. w intencji Księży  Solenizantów o 7.00 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy za naszych księży.

4. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są z tyłu Bazyliki i w Kaplicy.

5. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę z naszej parafii w sobotę, 26 października. Będziemy modlić się przy grobie wieloletniego wikariusza archikatedry, ks. kan. Antoniego Madejskiego, nawiedzimy sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie oraz bazylikę św. Piotra i Pawła w Zawierciu. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 

6. Zapraszamy dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy rodziców, by pomogli w przygotowaniu strojów świętych – najpiękniejsze będą nagrodzone. Przypominamy też o konkursie na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dzieci.

7. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z kl. 8 w środę o 17.00 w Sali duszpasterskiej. Przypominamy, że spotkania dla służby liturgicznej odbywają się w soboty o 11.00, Oaza dla grupy młodszej w piątki o 16.00, a Oaza dla grupy starszej w czwartki o 20.00.

8. W niedzielę, 27 października na 16.15 zapraszamy serdecznie na koncert naszego Pana Organisty Przemysława Kmiecia. Wstęp wolny.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.09.2019

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

2. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są przy wyjściu z bazyliki i w kaplicy.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

4. Za tydzień będziemy przeżywać 19. Dzień Papieski. Zbierane będą wówczas ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – nasz dar serca dla uzdolnionej młodzieży bez środków finansowych do podjęcia dalszej nauki.

5. Ze względu na remont w najbliższym tygodniu do soboty włącznie wejście do bazyliki będzie możliwe tylko przez kaplicę Najświętszego Sakramentu.

6. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w balu Wszystkich Świętych. Warunkiem uczestnictwa jest przyjście przebranym za wybranego świętego. Najpiękniejsze i pomysłowe stroje będą nagrodzone.

7. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje jednodniową pielgrzymkę do Koziegłówek, Leśniowa i Zawiercia w sobotę 26 października. Będziemy modlić się przy grobie wieloletniego wikariusza archikatedry, ks. kan. Antoniego Madejskiego, nawiedzimy sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach, sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie oraz bazylikę św. Piotra i Pawła w Zawierciu. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

8. W „Niedzieli” polecamy artykuły o różańcu świętym.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze od wtorku codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w środę o 16.30.

2. Tydzień w liturgii: jutro św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. siostry Faustyny Kowalskiej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota października. Do chorych udamy się w piątek od 9.00. Spowiedź św. od 7.00, 12.00 i 17.30.

4. W środę spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00 w sali duszpasterskiej.

5. W czwartek na 18.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Spotkanie w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W ten sam dzień zapraszamy też młodzież chcącą przygotowywać się do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 szkoły podstawowej . Spotkanie w sali duszpasterskiej o 18.30.

6. W sobotę 5 października, o godz. 10.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii na uroczystą Mszę św. w intencji członków i członkiń tej wspólnoty oraz ich rodzin. Po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie przy kawie i herbacie.

7. Przypominamy, że w każdą środę o 18.00 odprawiamy przed cudami słynącym wizerunku Matki Bożej Anielskiej – naszej Pani Katedralnej specjalną nowennę. U duszpasterzy możemy składać intencje za żywych i zmarłych, które przedstawiamy przez kolejne miesiące. Szczególną intencją nowenny będzie modlitwa błagalna o obronę życia poczętego.

8. Pragniemy zaprosić wszystkich, którzy w myśl Ojca św. Franciszka chcą „wstać z kanapy” i włączyć się w różnego typu grupy formacyjne i akcyjne naszej parafii:

Młodsze dzieci zapraszamy do grupy „Dzieci Maryi”, którą będzie prowadzić nasza s. Wiesława, Karolanka. Spotkania w soboty o 10.00. Chłopców i mężczyzn w każdym wieku zapraszamy do służby Bożej jako ministrantów i lektorów. Zbiórki dla kandydatów i ministrantów w wieku szkolnym  w soboty o 11.00.

Młodzież zapraszamy do formacji w duchu oazowym – Ruch Światło-Życie. Spotkania dla grupy młodszej w piątki o 16.00, a dla grupy starszej w piątki o 19.00. Młodzież, która chce włączyć się w działania na rzecz parafii i potrzebujących zapraszamy do Młodzieży Świętej Rodziny.

Dorosłych, chcących służyć Bogu i ludziom poprzez różnego rodzaju akcje duszpasterskie i charytatywne zapraszamy do Akcji Katolickiej. Spotkania raz miesiącu. Wkrótce rozpocznie się też w naszej parafii Szkoła Modlitwy, którą poprowadzi nasz o. Tadeusz, kapucyn. Małżeństwa pragniemy zachęcić do rozpoczęcia formacji w Oazie Rodzin. Pragniemy stworzyć Krąg parafialny wspólnej modlitw, formacji i wsparcia.

Szczegółowe informacje na temat powyższych grup u duszpasterzy.

9. Przypominamy, że ogłoszenia duszpasterskie są wywieszone w gablotach przy wejściach oraz dostępne na stronie internetowej www.archikatedra.pl  

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.09.2019

1. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek kalendarz liturgiczny wspomina św. Ojca Pio. Warto przypomnieć, że w naszej bazylice, w kaplicy Miłosierdzia Bożego znajdują się relikwie tego wielkiego Stygmatyka.
  • w piątek św. Wincentego à Paulo, prezbitera
  • w sobotę św. Wacława, męczennika. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa dra Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. W Archikatedrze Msza św. w intencji Najdostojniejszego Solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00.

2. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 szkoły podstawowej w czwartek o godz. 18.30. Rozpoczęcie w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

3. Polecamy lekturę „Niedzieli”, a w niej cyklu artykułów o pięknie małżeństwa. Do słuchania polecamy nasze radio FIAT, radio Jasna Góra oraz radio Maryja.

4. Wszystkim nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną życzymy wielu łask płynących od Świętej Rodziny z Nazaretu.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,027,164 unikalne wizyty