23-06-2018 23:17
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 4.03.2018

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 4.03.2018

 1. Zmiana tajemnic Różańca św. dziś po rannej Mszy św.
 2. Gorzkie Żale w niedziele o 17.30
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych w piątki o 17.15, poprowadzi ją Żywy Różaniec.
 4. Za dwa tygodnie rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Stanisław Jarosz, paulin. Będą trwać do 21 marca. Spowiedź św. we wtorek, 20 marca. Te rekolekcje będą dla dzieci, młodzieży i starszych. Program w gablocie.
 5. W czwartek – 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom dziękujemy za ofiarną służbę Bogu, Kościołowi i rodzinie. Życzymy obfitych łask Bożych, aby w życiu naśladowały najpiękniejszą z kobiet – Maryję.
 6. W piątek, z inicjatywy Ojca św. Franciszka będziemy przeżywać „24 godziny dla Pana”. Zapraszamy do parafii Matki Bożej Zwycięskiej. Rozpoczęcie 9 marca Mszą św. o 18.00, o 19.00 nabożeństwo pokutne. Możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę.
 7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Lekarz rozpłakał się ze wzruszenia”. Mowa o cudzie na Jasnej Górze z 22 czerwca 1980r.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
   ś.p. Janina Szymczyk, l. 92

 

Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2018

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r.

 1. Diakon Rafał Środa od dziś rozpoczyna praktykę duszpasterską. Diakonowi Rafałowi życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego, aby przez tę praktykę jak najlepiej przygotował się do pracy duszpasterskiej.
 2. Gorzkie Żale dziś o 17:30. Kazanie pasyjne wygłosi ksiądz Diakon.
 3. We wtorek, 22 lutego – święto Katedry św. Piotra Apostoła – najważniejszej świątyni Kościoła katolickiego. Z tego miejsca naucza każdy papież i jest ono zwornikiem jedności Kościoła Chrystusowego. Niech to święto będzie zachętą do modlitwy za Ojca Świętego Franciszka. W tym dniu za nawiedzenie naszej archikatedry można zyskać odpust zupełny. Trzeba odmówić „Ojcze nasz”
  i „Wierzę w Boga”.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych w piątek o 17:15.
 5. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy wspomagać polskich misjonarzy przez ofiary do puszki. Na misjach pracuje 2032 Polaków.
  Bóg zapłać za każdą złotówkę!
 6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „O co nam chodzi z Żydami”.
 7. Wszystkim – solenizantom i jubilatom – życzymy obfitych łask Bożych.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. ks. inf. Jan Kowalski l. 88

śp. Wojciech Kukulski l. 60  

Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2018

Szósta Niedziela Zwykła 11.02.2018

 1. Dziś rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się i ofiarujmy  abstynencję w intencji tych braci i sióstr, którzy trwają w nałogu alkoholowym. Niech Bóg da im siłę do powrotu do normalnego życia. Modlitwy w tej intencji rozpoczniemy dziś o 15.00.
 2. W środę – 14 lutego – rozpoczęcie Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. Msze św. o 8.00, 16.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. Msza św. w intencjami nowennowymi do Świętej Rodziny zostanie odprawiona o 16.30. W środę obowiązuje post ścisły co do jakości i ilości.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:

- Droga Krzyżowa w piątki o 17.15

- Gorzkie Żale w niedziele o 17.30

 1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i starszych przeprowadzi o. Stanisław Jarosz, paulin i będą trwać od V Niedzieli Wielkiego Postu  - od 18 marca.
 2. Dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Międzynarodowy dzień Chorego. Zbiórka ofiar do puszek dla niepełnosprawnych sierot społecznych ze Wspólnoty BETEL. Wychodząc z katedry, możemy złożyć ofiarę na ten szczytny cel. Gościmy z tej racji dziś ks. dra Jacka Marcińca, duszpasterza BETEL.  
 3. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Lourdes – szpital Boga” oraz „ Trzeźwość egzaminem z wolności”
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 3.02.2018

Piąta Niedziela Zwykła 4.02.2018

 Tydzień w liturgii:

- jutro św. Agaty, dziewicy i męczennicy (w wieku 16 lat broniąc czystości zmarła po ciężkich torturach w 251 r.)

- we wtorek św. męczenników Pawła Miki i Dwudziestu Pięciu Towarzyszy, Japończyków (w 1597 r. poddano ich torturom a później ukrzyżowano)

- w sobotę św. Scholastyki, dziewicy (była siostrą św. Benedykta. Za jego wzorem założyła żeńską gałąź benedyktyńskiego zakonu. Zmarła w 542 r.)

W przyszłą niedzielę, 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Międzynarodowy Dzień Chorych. Ksiądz Abp Metropolita Wacław Depo odprawi uroczystą Mszę św. w intencji chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem w archikatedrze o 10.00. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek dla niepełnosprawnych ze wspólnoty Betel.

W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły:

- „Dzienniki podróży Matki Bożej” (o peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po całym świecie)

- „Cenzura, czyli zbrodnia na słowie, obrazie, dźwięku”

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Agnieszka Szewczyk, l. 71

+ Henryk Baldowski, l. 93

+ Tomasz Bekus, l. 51

 

Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018

Czwarta Niedziela Zwykła 28.01.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- w środę św. Jana Bosko, prezbitera (żył i działał w XIX w., był gorliwym wychowawcą młodzieży, założył Zgromadzenie Księzy Salezjanów)

- w piątek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w katedrze o 8.00 i 18.00. Szósta rocznica ingresu ks. Abp Metropolity Wacława Depo do archikatedry częstochowskiej i rozpoczęcie pasterzowania w naszej archidiecezji. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.  Taca dla zakonów klauzurowych.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego. Do chorych udamy się w piątek przed południem. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie, ponieważ będzie dwóch księży.
 2. Wyjazd do Zakopanego na „Ferie z Bogiem” dzieci i młodzieży w poniedziałek. Zbiórka na placu przed archikatedrą o 7.50. Wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy szczęśliwej podróży, dobrego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.
 3. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Dama pielęgniarstwa” – o Hannie Chrzanowskiej, która będzie beatyfikowana w kwietniu br. oraz „Rozmowy o śledztwie w sprawie zamachu na Papieża” – św. Jana Pawła II.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.
 5. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Wiesława Piwowarska

+ Władysław Rykała

 

Ogłoszenia duszpasterskie 21.01.2018

Trzecia Niedziela Zwykła 21.01.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- w środę św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła (żył na przełomie XVI i XVII w., był gorliwym biskupem. Papież Pius XI ogłosił go patronem dziennikarzy katolickich i prasy religijnej)

- w czwartek, 25 stycznia, święto Nawrócenia Św. Pawła (Szaweł – prześladowca chrześcijan, stał się Pawłem, gorliwym wyznawcą Chrystusa i Jego apostołem)

- w piątek św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów (byli wiernymi uczniami św. Pawła, który skierował do nich trzy listy apostolskie, zawierające upomnienia dla pasterzy i wiernych)

 1. Siostry Józefitki przy ul. Bpa Kubiny w Częstochowie prowadzą szkoły na trzech poziomach dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną różnego stopnia. Ogłoszenie na ten temat w gablocie.
 2. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Czwarta władza jest potrzebna” – kilka refleksji na święto dziennikarzy.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.
 4. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Barbara Kuca, l. 41

+ Danuta Borowiecka, l. 72

+ Helena Orłowska

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,390,011 unikalne wizyty