16-08-2017 21:37
Nawigacja
Dla pielgrzmów

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW DO GRUZJI I ARMENI


Wyjazd z Zawiercia spod MOK w poniedziałek 26.06.2017, ul. Piastowska 1 o 14.30.

Z Częstochowy spod Archikatedry Częstochowskiej o 16.30.

Zbiórka na lotnisku będzie miała miejsce  o godz. 20:00.

na lotnisku Okęcie w Warszawie w hali odlotów terminalu A – pomiędzy STREFĄ ODPRAW „E” i „D” – przy stanowisku PATRON TRAVEL

Pilot grupy spotka się z pielgrzymami na zbiórce w Warszawie.

Na miejscu w Gruzji na grupę będzie również czekał przewodnik, który dalej będzie oprowadzał grupę.

Wylot 26.06.2017 (LO 723): 

WARSZAWA 22:30 – TIBILISI 04:05 (następnego dnia)

Powrót 07.07.2017 (LO 728):

ERYWAŃ 04:40 – WARSZAWA 06:30

 

Powyższe czasu podane są w czasach lokalnych lotnisk (!).

Przeloty realizowane są liniami rejsowymi LOT.

Dopuszczalne limity bagażu/os na powyższych lotach to:  szt. x  23 kg (bagaż główny) + 1 szt. x 8 kg (bagaż podręczny)

W pierwszym dniu miejscem pierwszej pielgrzymkowej Mszy św. będzie Kaplica lotniska Okęcie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2017

Piąta Niedziela Wielkanocna 14.05.2017r.

 1. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie w niedzielę 28 maja o godz.12 00 – próby dla dzieci klas III przed I Komunią św. w środę i piątek o godz. 16 30, spotkanie organizacyjne z ich rodzicami w środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18 45; natomiast próba dla młodzieży, która w niedzielę 28 maja podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 19 00.

 2. W tym tygodniu: w e wtorek – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika.

 3. Moi Drodzy w naszej Bazylice w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 8 00 są śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, przed Mszą św. o godz. 10 00 jest śpiewana brewiarzowa Godzina Czytań. Szczególnie stałych bywalców tych mszy św. zachęcamy, aby przychodzić trochu wcześniej przed Mszami św., by wziąć także udział w tej pięknej śpiewanej modlitwie. Codzienne natomiast o godz. 15 00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jest odprawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, a przed wieczorną mszą św. są śpiewane nieszpory o św. Rodzinie, obecnie nabożeństwo majowe. Bardzo dziękuję osobom, które przewodniczą tym modlitwom, kontynuując przepiękną tradycję.

 4. Prowadzimy prace remontowe w kaplicy Najświętszego Sakramentu, kontekście tych prac dziękuję za modlitwy i wszelkie ofiary składane na ten cel w formie „Daru Serca”.

 5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów o przesłaniu Matki Bożej podczas objawień w Fatimie 100 lat temu.

 6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 7.05.2017

IV Niedziela Wielkanocna
– Niedziela Dobrego Pasterza -
7.05.2017 r.


1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się bardzo gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem poświęcają się na służbę Bogu i ludziom. Jutro Uroczystość Świętego Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Dzień imienin ks. prałata Stanisława – Msza św. w intencji Księdza Solenizanta będzie odprawiona o godz. 18 00 – zapraszamy. 

 1. Po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny

 2. Próby dla dzieci z klas III przed Pierwszą Komunią św. w środę i piątek o godz. 16 30.

 3. Wychodząc z katedry, na zakończenie tygodnia biblijnego każdy z nas otrzyma Cukierek Słowa Bożego z dołączonym fragmentem z Pisma Świętego. Niech Słowo Boże będzie stale obecne w naszym życiu przez udział we Mszy św. i prywatną lekturę.

 4. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny oraz solenizantom miesiąca maja życzymy Bożego błogosławieństwa.

 5. Słowo Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego – zaproszenie do wspólnej modlitwy na Jasnej Górze w dniu 13 maja 2017r. …………..

 

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017

III Niedziela Wielkanocna - 30.04.2017 r.

1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech będzie on okazją do częstszego sięgania po Księgę Pisma Świętego w naszych domach. Dzisiejsza niedziela jest też pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, a konkretnie Listu do Galatów – warto kochani odnaleźć na półce egzemplarz Biblii i tak na spokojnie dziś i w nadchodzących dniach pochylić się nad Świętą Księgą, zwłaszcza nad tym Listem Apostoła Narodów św. Pawła.

2. Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy jutro i będą odprawiane codziennie o godz. 17 30 – zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

3.W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny – w naszej świątyni niedzielny porządek Mszy św., w pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8 30 rano.

4. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu – w minionych miesiącach w porozumieniu z władzą diecezjalną został przygotowany przez architektów z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa projekt architektoniczny nowego wystroju Kaplicy Najświętszego Sakramentu, zatwierdzony przez Wojewódzki Urząd Konserwatorski (archikatedra jest zabytkiem), także przez Wydział Architektury Urzędu Miasta Częstochowy. Te prace już trwają – w pierwszej kolejności w nadchodzących tygodniach będzie wymieniona posadzka i będzie wykonane ogrzewanie gazowe podłogowe. Bardzo to jest wskazane, aby w sezonie zimowym w Kaplicy Najświętszego Sakramentu było chociaż trochę ciepło. Katedry nie potrafimy ogrzać, ale kaplicę miejmy nadzieję damy radę. Na miarę możliwości starajmy się te prace wspierać i modlitwą, ale także ofiarą – darem serca.

5. W tym tygodniu nie będzie prób dla dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki NIEDZIELA oraz darmowy numer miesięcznika DOBRE NOWINY gdzie znajdziemy ciekawe artykuły na 100 – lecie objawień Matki Bożej w Fatimie oraz wywiad z Jimim Caviezelem – grającym rolę Pana Jezusa w filmie PASJA Mela Gibsona.

7. Dziś w sali parafialnej o godz. 16 00 będzie wyświetlany film pt. FATIMA w stulecie objawień

8. Wszystkim parafianom i drogim gościom, nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. 

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2017

Druga Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 23.04.2017 r.
1. O godz. 15 00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia Bożego. Panu Jezusowi bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna w Dzienniczku, gdzie czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy, była Świętem Miłosierdzia. I dalej: „pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym są otwarte wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś możemy złożyć ofiarę do puszki, środki te będą przeznaczone na prowadzenie dzieł dobroczynnych w naszej diecezji i w naszej parafii.

2. Jutro – Uroczystość Świętego Wojciecha patrona Polski, wtorek – św. Marka ew.

3.Próby dla dzieci klas III przed I Komunią św w środę i piątek o godz. 16 30.

4. Od jutra rozpoczynamy remont Kaplicy Najświętszego Sakramentu. W minionych kilkunastu miesiącach w porozumieniu z władzą diecezjalną został przygotowany przez architektów z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa projekt architektoniczny nowego wystroju Kaplicy - zatwierdzony przez Wojewódzki Urząd Konserwatorski (Archikatedra jest zabytkiem), także przez Wydział Architektury Urzędu Miasta Częstochowy. W pierwszej kolejności będzie wymieniona posadzka i będzie wykonane ogrzewanie gazowe – podłogowe. Bardzo to jest wskazane, aby w sezonie zimowym w Kaplicy Najświętszego Sakramentu było choć trochę ciepło. Katedry nie potrafimy ogrzać, ale Kaplicę miejmy nadzieję, że damy rade. W związku z remontem Kaplica będzie wyłączona z obiegu – zamknięta. Msze święte rano i wieczorem będziemy odprawiali w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, natomiast w Kaplicy Miłosierdzia Bożego na czas remontu będzie wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik NIEDZIELA.

6. Wszystkim parafianom i drogim gościom, nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. 

Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2017

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017 r.

 1. Wraz z naszymi księżmi pragnę złożyć serdeczne życzenia świąteczne kochanym Parafianom, miłym gościom. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy aby duchowe spotkanie ze Zmartwychwstałym ożywiało wiarę, potęgowało nadzieję i umacniało miłość. Aby pokój i radość – wielkanocne dary Zmartwychwstałego – zamieszkały w naszej codzienności. Niech prawda o Zmartwychwstaniu na nowo celebrowana i uobecniana dodaje nam nowych sił potrzebnych do życia, entuzjazmu w wierze, wytrwałości w realizacji uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego. Życzymy błogosławieństwa Jezusa Zmartwychwstałego, wszelkiego dobra i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

 2. 2. Podziękowania - księdzu Łukaszowi i ks. Mariuszowi oraz diakonowi Piotrowi, Siostrom Karolankom, parafianom, młodzieży, dziękuję za piękne wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Gwardii Katedralnej za długie godziny czuwania przy Grobie Pańskim; Ojcom Kapucynom za gorliwą posługę w konfesjonale
  - darczyńcom dziękuję za ofiary na kwiaty, za żywność i ofiary; w minionym czasie zaopatrzyliśmy też kilkanaście rodzin w opał na ogrzanie mieszkania, dziękuje paniom z Caritasu i Akcji Katolickiej za rozdzielenie żywności.
  3. Informację duszpasterskie:
  - dziś po południu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu; o godz. 17 30 Nieszpory i o 18 00 Msza św.
  - jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca z dnia jutrzejszego będzie przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce na KUL i Uniwersytet Papieski w Krakowie; na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela w którym znajdziemy wspaniałe teksty pozwalające głęboko przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.

    4. Ponieważ dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień przypominamy, że najbliższy piątek 21 kwietnia nie przyjmuje postu.

  5. Próby dla dzieci klas III przed Pierwszą Komunią św. - w środę i piątek o godz. 16 30; w nadchodzącą sobotę w godzinach dopołudniowych gościmy w naszej Bazylice Ogólnopolska Pielgrzymkę Ruchu Rodzin Nazaretańskich, po południu Pielgrzymkę Akademicką.

  6. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego.

  7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym dzisiaj naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na piękne przeżycia świątecznych dni życzymy Bożego błogosławieństwa. 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,066,480 unikalne wizyty