Nasza archikatedra wygrała!
Ogłoszenia parafialne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021

1. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy o 17.30 jeszcze do środy. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc lipiec. Powracamy do odprawiania nieszporów, a na tę modlitwę zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

2. Po blisko 10 latach posługi z naszej częstochowskiej wspólnoty Braci Kapucynów do wspólnoty we Wrocławiu przechodzi o. Artur Pokrzywa, ceniony spowiednik, kaznodzieja i egzorcysta diecezjalny. Ojcu Arturowi życzymy wielu łask Bożych w nowym miejscu i wobec nowych zadań. Dziękujemy za wielką życzliwość, długie godziny spędzone w konfesjonałach naszej archikatedry i głoszone Słowo Boże.

3. W najbliższym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek o 17.30. W I piątek spowiedź św. od 12.00 do 13.00 oraz podczas Mszy św. Do chorych udamy się od 9.00. W sobotę podczas Mszy św. o 7.00 uczcijmy Niepokalane Serce Maryi.

4. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza,

- we wtorek przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00 i 18.00,

- w środę wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego,

- w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.

5. Przypominamy, że przez lipiec i sierpień Msze św. w niedziele będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

6. Z wielką radością chcemy poinformować, że nasza archikatedra zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2020 roku. Oceniano zarówno iluminację zewnętrzną jak i oświetlenie wewnątrz bazyliki. Uzasadnienie werdyktu Komisja podsumowała słowami: „Całość zachwyca rozmachem a jednocześnie subtelną prostotą i stwarza realizację obiektu sakralnego na najwyższym światowym poziomie.

7. We wtorek, 29 czerwca o godz. 12.00, księża, którzy przeżywają swój jubileusz 60 lecia kapłaństwa będą sprawować w bazylice Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity.

8. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021                                                             

1. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego zapraszamy codziennie o 17.30.

2. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,

- w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7.00 i 18.00.

3. W następną niedzielę, 27 czerwca o godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, ich rodziny oraz nauczycieli, w intencji których będziemy się wtedy modlić. Natomiast od niedzieli 4 lipca Msze św. będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, bez Mszy św. o 11.00.

4. Zapraszamy do lektury „Niedzieli”, szczególnie artykułu pt. „Rycerze XXI wieku” o największej na świecie męskiej organizacji katolickiej „Rycerze Kolumba”.

5. W najbliższą środę przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszamy wiele Bożych łask, a zmarłym chwałę nieba. Powierzajmy ich szczególnej opiece Świętej Rodziny.

Ogłoszenia parafialne

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06.2021

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w archikatedrze codziennie o 17.30.
  2. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa, męczennika II wojny światowej,

- w czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, opiekuna ubogich i artysty. Kopia jego najsłynniejszego obrazu Ecce Homo znajduje się w kaplicy Męczenników Częstochowskich naszej bazyliki.

3. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły „Kościół jest mądry” o spełniających się diagnozach Kościoła oraz „Ciche anioły” o młodych misjonarzach Dobrej Nowiny.

4. Nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną Świętej Rodziny życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Ogłoszenia parafialne

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 6.06.2021

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o 17.30. Do czwartku w czasie nabożeństw odprawiamy procesję eucharystyczną po bazylice.
  2. Tydzień w liturgii:

- we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

- w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem o 17.30, po niej Msza św. z poświęceniem wianków. Akcja Katolicka w czwartek przed Mszą św. będzie rozprowadzać wianki, z których dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Prosimy, aby do środy do zakrystii przynosić zioła i kwiaty, z których panie z Akcji Katolickiej wykonają wianki. Do udziału w procesji zapraszamy Żywy Różaniec w strojach, Gwardię do niesienia sztandarów, ministrantów i dzieci sypiące kwiaty.

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z racji na rangę uroczystości w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Księża obchodzący w tym roku jubileusz 10-lecia święceń kapłańskich wraz z naszym ks. Łukaszem będą sprawować Mszę św. w sobotę o godz. 19.30.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Nauka Prymasa Tysiąclecia: wolność i zawierzenie” o kard. Stefanie Wyszyńskim.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30.05.2021

1. W naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii św. Podczas Mszy św. o 12.00 dzieci przyjmą po raz pierwszy Chrystusa Eucharystycznego. W Białym Tygodniu dzieci uczestniczą codziennie we Mszy św. o 18.00. Dziś też kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Od wtorku zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 8.00, 10.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczyć Ks. Arcybiskup Metropolita, po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w archikatedrze z końcowym błogosławieństwem przed głównym wejściem. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyznaniu wiary, w sposób szczególny Żywy Różaniec w strojach, Gwardię Katedralną i dzieci sypiące kwiaty oraz niosące feretron. Przy okazji prosimy, aby w najbliższym tygodniu, do środy włącznie, do zakrystii przynosić płatki kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

- w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.

4. Podczas oktawy Bożego Ciała na nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będziemy odprawiać procesję eucharystyczną po archikatedrze.

5. Polecamy lekturę „Niedzieli”, m.in. wywiad z ks. Krzysztofem Pawliną pt. „Teologia nie jest starą panną” o tej szczególnej nauce, która uczy, jak żyć Bogiem i przygotowuje do służby w Kościele. Zachęcamy także do słuchania katolickich rozgłośni radiowych – radia Fiat, radia Jasna Góra i radia Maryja. 

6. Rodzinie Nazaretańskiej zawierzamy dziś wszystkie dzieci, które we wtorek, 1 czerwca będą obchodzić swoje święto. W sposób szczególny pamiętamy o dzieciach, które dziś przeżywają dzień swojej I Komunii św.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło