24-06-2019 16:51
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019

1. Przeżywając czas Wielkiego Postu rozpoczynamy tradycyjny okres pasyjny, kiedy jeszcze większą uwagę i naszą pobożność kierujemy na mękę i śmierć Pana Jezusa dla naszego zbawienia. Dlatego też od tej niedzieli zasłaniamy krzyże, które zostaną uroczyście odsłonięte w Wielki Piątek. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej
w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15 oraz do częstszego uczestnictwa we Mszy św.

2. W Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Na Mszy św.
z udziałem dzieci o godz. 11.00 uroczysta procesja i rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejsze palmy z cennymi nagrodami dla zwycięzców i upominkami dla wszystkich biorących udział w konkursie.  Tego dnia przynosimy skarbonki jałmużny wielkopostnej. 

3. Obchody 34. Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Częstochowskiej
w Niedzielę Palmową będą miały miejsce w Kościele Seminaryjnym przy ul.
św. Barbary 41. Zawiązanie wspólnoty o 13.45.

4. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00.

5. W najbliższy piątek przed Drogą Krzyżową oraz w Niedzielę Palmową przed Mszami św. Akcja Katolicka będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarą palmy wielkanocne. Uzyskane środki będą przeznaczone na świąteczne paczki żywnościowe dla ubogich  naszej parafii.

6. W piątek, 12 kwietnia, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Anny na Jasną Górę. Początek o godz. 20.00 w Sanktuarium w Świętej Annie, a potem 42 km nocnej wędrówki do 14 stacji. Spotkanie organizacyjne dla uczestniczących we wtorek, 9 kwietnia o godz. 19.00 w salce duszpasterskiej. Informacje i zapisy w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego w naszej archikatedrze.

8. Odezwa Ks. Arcybiskupa Metropolity w sprawie zbiórki na pomoc dla parafii
w Krępie po pożarze plebani. Ofiary można składać do puszek po Mszach świętych.

Rekolekcje wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

w Parafii Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie

 

NIEDZIELA 31 marca 2019

7.30 - Godzinki

8.00 - Msza św. z nauką ogólną

9.30 – Godzina Czytań o Świętej Rodzinie

10.00 - Msza św. z nauką ogólną /z transmisją w radiu FIAT/

11.00 - Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży

12.00 - Msza św. z nauką ogólną

17.30 - Gorzkie Żale z nauką pasyjną

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

PONIEDZIEŁEK 1 kwietnia 2019

8.00 - Msza św. z nauką ogólną

9.00 - Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ks. I – III SP /w szkole/

10.15 - Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży szkół średnich /w bazylice/

11.30 - Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci kl. IV – VI SP /w kaplicy/

13.00 - Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży kl. VII, VIII SP i III G /w kaplicy/

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

WTOREK 2 kwietnia 2019- Dzień Spowiedzi

7.30 - Spowiedź dla wszystkich

8.00 - Msza św. z nauką ogólną

9.00 - Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ks. I – III SP /w szkole/

10.15 - Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży szkół średnich /w bazylice/

10.30 - Spowiedź św. dla młodzieży szkół średnich

11.30 - Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci kl. IV – VI SP /w kaplicy/

11.45 - Spowiedź św. dla dzieci kl. IV – VI SP

13.00 - Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży kl. VII, VIII SP i III G /w kaplicy/

13.15 - Spowiedź św. dla młodzieży kl. VII, VIII SP i III G

17.30 - Spowiedź dla wszystkich

18.00 - Msza św. z nauką ogólną

 

ŚRODA 3 kwietnia 2019

8.00 - Msza św. z nauką ogólną

10.15 - Msza św. dla młodzieży starszej

11.30 - Msza św. dla dzieci

13.00 - Msza św. dla młodzieży młodszej

18.00 - Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji

 

Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany za żadne skarby świata,

Bo na nim Jezus ukochany grzeszników z niebem brata.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

1. W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15.

2. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Dzień spowiedzi św. to wtorek. Księża z naszego dekanatu i bracia Kapucyni będą czekać z posługą w konfesjonałach od 7.30 i 17.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży odbędzie się do południa. Zachęcamy, by właśnie w ten dzień w skupieniu i bez pośpiechu skorzystać z sakramentu pojednania. Programy rekolekcji można pobrać przy wyjściu z archikatedry. Niech nikogo z nas nie braknie w tych ważnych dniach duchowej przemiany naszej parafii.

3. Zebranie Akcji Katolickiej w czwartek o 18.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z comiesięczną Komunią św. do chorych udamy się w piątek od 9.00. Chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentów przed świętami, odwiedzimy bezpośrednio przed Wielkanocą – termin będzie podany później.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00.

6. W niedzielę palmową przed Mszami św. Akcja Katolicka będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarą palmy wielkanocne. Uzyskane środki będą przeznaczone na świąteczne paczki żywnościowe dla ubogich  naszej parafii.

7. W piątek, 12 kwietnia, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Anny na Jasną Górę. Informacje i zapisy w zakrystii.

8. Składamy serdeczne podziękowanie naszym wolontariuszom Caritas - młodzieży i starszym na czele z p. Wiesławą Drogowską, którzy poświęcili swój czas i w miniony piątek oraz sobotę przeprowadzili w sklepie przy ul. Mostowej zbiórkę żywności dla ubogich.

9. Zgodnie z projektem prac remontowych przy schodach głównych musi zostać czasowo zdemontowany krzyż misyjny, który odpowiednio zabezpieczymy i złożymy w bezpieczne miejsce. Po przebudowie schodów zostanie umieszczony w nowo zaaranżowanej przestrzeni.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019

1. W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża w niedziele o 17.15. Zechciejmy częściej przychodzić na Mszę św., również w tygodniu.

2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Dzień spowiedzi św. będzie we wtorek. Rekolekcje wygłosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

3. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o 8.00 i 18.00. Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita. Podczas tej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o 11.00 dzieciom, które przystąpią w tym roku do Komunii św. poświęcimy i wręczymy medaliki.

5. Nasza parafia wraz ze szkołą podstawową nr 35 zaprasza do tradycyjnego konkursu na najpiękniejsze i największe palmy wielkanocne. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową.

6. Przy wyjściu z katedry możemy zabrać bezpłatne gazety na temat obrony życia oraz foldery promujące akcję „Adoptuj życie” oraz zachęcające do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. W ramach corocznej inicjatywy papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”, całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem odbędzie się w kościele Matki Bożej Zwycięskiej. Rozpoczęcie 29 marca Mszą św. o 18.00. Całą noc i cały dzień możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

8. Z zaplanowanych prac remontowych w ostatnich tygodniach wykonano konserwację i zabezpieczenie przeciwpożarowe całej więźby dachowej i deskowania nad sklepieniem naw głównych i bocznych oraz kaplic. W najbliższym czasie planowany jest remont głównych schodów. W związku z tym został odtworzony dawny przedsionek od ul. Krakowskiej. Będzie to na czas remontu główne wejście do Archikatedry. Dlatego też obraz Matki Bożej Anielskiej, naszej Pani Katedralnej, został na ten czas przeniesiony do Kaplicy Najświętszego Sakramentu, co jak ufamy, będzie okazją do odnowy tego pięknego kultu Matki Bożej Anielskiej w naszej parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Postarajmy się przychodzić na Mszę św. również w tygodniu.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wychodzeniu z archikatedry będzie można złożyć ofiarę do puszki jako formę naszego wsparcia niełatwej pracy misyjnej, zwłaszcza polskich misjonarzy na Wschodzie – wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

3. W przyszłą niedzielę  na Mszy św. o 11.00 poświęcimy i uroczyście wręczymy książeczki do nabożeństwa dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII w czwartek o 17.00.

5. W piątek, 12 kwietnia pragniemy włączyć się Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ta wyjątkowa Droga Krzyżowa polega na pokonaniu około 40 kilometrów jednej nocy i odnalezieniu 14 stacji męki Chrystusa. Tak wiele jest spraw trudnych w naszym życiu, wiele trosk i problemów. Idźmy z nimi szlakiem EDK. Wyruszymy ze Świętej Anny i dotrzemy do Sanktuarium na Jasnej Górze. Ludzi odważnych, nie bojących się wyzwań zachęcamy i zapraszamy. Zapisy w zakrystii.

6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, naszą parafialną gazetkę „U Świętej Rodziny” oraz zapraszamy do słuchania katolickich rozgłośni: Radia Fiat, Radia Jasna Góra i Radia Maryja.

7. Na cały tydzień życzymy wielu łask Bożych oraz owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu.

2. Przy Krzyżu wielkopostnym wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Chciejmy włączyć się w dzieło pomocy ludziom starszym. Puszki z naszym darem serca będziemy mogli złożyć w Archikatedrze w Niedzielę Palmową. Z tych darów będzie rozdzielona pomoc ludziom starszym, potrzebującym koniecznego wsparcia.

3. Nasza parafialna Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla ubogich z naszej parafii w sklepie przy ul. Mostowej w piątek, 29 i sobotę, 30 marca. Tych, którzy chcieliby włączyć się jako wolontariusze w tę szlachetną akcję, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

4. Spotkanie dla Rodziców dzieci z klasy trzeciej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w 14 marca (czwartek). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Kaplicy Najśw. Sakramentu.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży szkół naszej parafii będą od IV niedzieli Wielkiego Postu. Dzień spowiedzi św. będzie we wtorek. Rekolekcje wygłosi ks. dr Adam Fogelman, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, w nim m.in. artykuł „Jałmużna inna niż wszystkie”, o akcji charytatywnej na rzecz budowy studni w Czadzie.

7. Życzymy dobrego przeżycia nadchodzącego tygodnia i owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,749,182 unikalne wizyty