07-03-2021 10:37
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.03.2021

1. Zachęcamy do przeżywania nabożeństw wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątek o 17.15 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz oddaniem czci relikwiom drzewa Krzyża św. w niedzielę o 17.15. W miarę naszych możliwości starajmy się częściej uczestniczyć we Mszach św., również w tygodniu.

2. Rekolekcje wielkopostne w archikatedrze odbędą się za dwa tygodnie, od V Niedzieli Wielkiego Postu. Program podamy za tydzień.

3. Wraz z naszą szkołą podstawową organizujemy konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Prace składamy do 28 marca. Przewidziane są cenne nagrody. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu i w szkole.

4. W piątek, 12 marca od 8.00 do 12.00 na parking przy plebanii możemy przynosić zużyty sprzęt RTV i AGD. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Afryce. Ulotki o tej akcji są wyłożone przy wyjściu.  

5. Nasz „Caritas” uruchamia programy pomocy dla potrzebujących: kartę na zakupy w sklepach „Biedronka” oraz paczki żywnościowe. Dokładne informacje w siedzibie Caritas przy ul. Staszica (oraz pod numerem tel. 506 394 610.)

6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 26 marca. 40 kilometrowa trasa prowadzi ze św. Anny na Jasną Górę. Zapisy u ks. Łukasza Sakowskiego.

7. Spotkanie dla młodzieży z kl. 7 SP w ramach formacji przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

8. W nowym numerze „Niedzieli” zachęcamy do lektury m.in. artykułu „Czy wszyscy wrócą?” o sytuacji Kościoła w czasach epidemii, opatrzonego zdjęciem z naszej bazyliki oraz artykułu „Kobiety Watykanu” o doniosłej roli pań w pracy Kurii Rzymskiej.

9. Przez przyczynę Matki Bożej Anielskiej, Naszej Pani Katedralnej chcemy powierzać wszystkie kobiety z racji ich poniedziałkowego święta. Prosimy aby wzrastały w świętości na wzór najpiękniejszej z Niewiast. Czynimy to poprzez słowa naszej modlitwy do Świętej Rodziny.

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2021

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII SP i I średnich w czwartek o 18.30 w kaplicy.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w piątek o 18.30 w auli Nazaret.

5. Piękna tradycja naszej parafii gromadzi co roku mężczyzn i starszych chłopców, którzy jako Gwardia Katedralna czuwają przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy do tej szlachetnej służby wszystkich chętnych. Potraktujmy jako zaszczyt czuwać przy Chrystusie w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania.

6. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” i zapraszamy do słuchania katolickich rozgłośni: Radia Fiat, Radia Jasna Góra i Radia Maryja.

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021

1. Przeżywamy Wielki Post. Nie zaniedbajmy naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą częściej, także w tygodniu.

2. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. Przy wyjściu z katedry w przedsionku możemy do puszki złożyć nasz dar na jałmużnę wielkopostną, a przy krzyżu wielkopostnym wyłożone są koperty Caritas zastępujące w tym roku skarbonki wielkopostne.

4. W czwartek o godz. 18.30 w kaplicy odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas 7 SP przed bierzmowaniem.

5. Na duchową lekturę polecamy najnowszy numer „Niedzieli”.

6. Życzymy dobrego przeżycia nadchodzącego tygodnia i owocnych ćwiczeń wielkopostnych.

 

Ogłoszenia parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02.2021

  1. Dziś po Mszach św. zbiórka na ruch dobroczynny Betel. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w bazylice o 8.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Starajmy się częściej przychodzić na Mszę świętą, także w tygodniu.
  3. W okresie Wielkiego Postu przeżywamy tradycyjne nabożeństwa. Ze względu na epidemię będziemy je odprawiać w bazylice. Droga Krzyżowa w piątek o 17.15, natomiast Gorzkie Żale od następnej niedzieli o 17.15.
  4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 i 1 średniej w czwartek o 18.30 w kaplicy.
  5. Polecamy tygodnik „Niedziela”, gdzie znajdziemy m.in. artykuł „O krok od Boga” o programie 12 kroków Anonimowych Alkoholików, który pomógł wyjść z nałogu milionom ludzi na całym świecie.
  6. Serdecznie dziękujemy panom Marcinowi, Bartłomiejowi i Damianowi, którzy tej zimy pomagali rozwozić opał dla potrzebujących z naszej parafii.
  7. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę – Sanktuarium Świętej Rodziny – życzymy wielu Bożych łask.
Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 7.02.2021

1. Tydzień w liturgii:

- w środę wspomnienie św. Scholastyki,

- w czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Międzynarodowy Dzień Chorych. Msza Święta w intencji ludzi chorych oraz pracowników służby zdrowia na Jasnej Górze pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity o godz. 13.30 będzie transmitowana przez TV Trwam i na kanale YouTube Jasnej Góry. Natomiast o godz. 21.00 Apelem rozpocznie się czuwanie przed Cudownym Obrazem prowadzone przez Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL. W archikatedrze Msze św. o 7.00 i 18.00.

2. W piątek 12 lutego o godz. 18.00 Mszy św. za zmarłych Biskupów Częstochowskich Teodora Kubinę i Stefana Barełę będzie przewodniczył Ks. Biskup Antoni Długosz. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, a w niej m.in. wywiadu z Anną Dymną pt. „Ludzie są po to, by ich kochać”.

4. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia parafialne

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01.2021

 1. Tydzień w liturgii:

- we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św.
w Archikatedrze o 8.00 i 18.00. Mszy św. pontyfikalnej o 18.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który w tym dniu przeżywa 9 rocznicę ingresu do Bazyliki Archikatedralnej.

Dziś po Mszach św. możemy nabyć gromnicę – świecę ku czci Matki Bożej, którą zapalamy w obliczu niebezpieczeństwa i śmierci.

- w środę wspomnienie św. Błażeja, po Mszy św. wieczornej tradycyjne błogosławieństwo świecami;

- w piątek św. Agaty, po Mszach św. będzie można otrzymać poświęcony z racji tego wspomnienia chleb;

- w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, piątek i sobota lutego. W czwartek Godzina Święta o 17.30.

3. W czwartek o 18.30 spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich w sali NAZARET.

4. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” oraz zachęcamy do korzystania z katolickich mediów.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,577,774 unikalne wizyty