XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.09.2019
1. Tydzień w liturgii:
- w poniedziałek kalendarz liturgiczny wspomina św. Ojca Pio. Warto przypomnieć, że w naszej bazylice, w kaplicy Miłosierdzia Bożego znajdują się relikwie tego wielkiego Stygmatyka.
- w piątek św. Wincentego à Paulo, prezbitera
- w sobotę św. Wacława, męczennika. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa dra Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. W Archikatedrze Msza św. w intencji Najdostojniejszego Solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00.
2. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 szkoły podstawowej w czwartek o godz. 18.30. Rozpoczęcie w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.
3. Polecamy lekturę „Niedzieli”, a w niej cyklu artykułów o pięknie małżeństwa. Do słuchania polecamy nasze radio FIAT, radio Jasna Góra oraz radio Maryja.
4. Wszystkim nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną życzymy wielu łask płynących od Świętej Rodziny z Nazaretu. |