19-09-2019 17:41
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019

1. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
 • w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. W tym dniu módlmy się za Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka z racji Jego imienin;
 • w piątek wspomnienie 103 świętych męczenników koreańskich;
 • w sobotę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

2. We wtorek, 17 września przypada 80 rocznica napaści sowieckiej na ziemie Rzeczypospolitej Polskiej. Módlmy się za tych, którzy zginęli, broniąc naszej Ojczyzny.

3. W środę z racji święta św. Stanisława Kostki chcemy zaprosić wszystkie dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 16.30 w ich intencji. Po Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

4. W dzisiejszej „Niedzieli”  polecamy m.in. artykuł „Zawód podwyższonego ryzyka” – wywiad z Krzysztofem Ziemcem.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.09.2019

1. Apel Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego.

2. Tydzień w liturgii:

 • w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 • w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • w sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. Odpust w parafii przy Rynku Wieluńskim. Zgodnie z apelem  Ks. Arcybiskupa chcemy w sposób szczególny uczcić tego dnia krzyż. Wiele jest przydrożnych krzyży na terenie naszej parafii. Pragniemy gorąco podziękować szczególnie tym, którzy o te krzyże się troszczą. W ostatnim czasie został gruntownie odnowiony przez mieszkańców krzyż obok bloków przy ul. Piotrkowskiej. W sobotę pragniemy zgromadzić się przy tym właśnie krzyżu, dokonać jego poświęcenia i tam odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Wszystkich parafian zapraszamy na tę wyjątkową modlitwę w sobotę na godz. 15.00.

3. Spotkania duszpasterskie z rodzicami dzieci z klas drugich i trzecich przed przygotowaniem do I Komunii św. w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy.

4. Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem do sanktuarium św. Józefa na Rakowie w środę 11 września o godz. 11.00.

5. W przyszłą sobotę zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów o godz. 11.00. Zapraszamy w szeregi służby liturgicznej wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, aby włączyć się w piękno liturgii naszej katedry.

6. W związku z pracami nad budżetem obywatelskim w naszej dzielnicy planowane są zadania: nr 411 – światła na przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej 45 oraz nr 301 – budowę boiska i placu zabaw przy ul. Ogrodowej. Na te zadania głosować można na stronie internetowej i bezpośrednio w Urzędzie Miasta.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019 

1. Dziś, w wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, o godz. 17.00 nieszporami maryjnymi rozpocznie się archidiecezjalna procesja z obrazem Matki Bożej z naszej archikatedry. Procesja pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity uda się na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, prosimy Gwardię Katedralną, Żywy Różaniec w strojach, panów niosących sztandary o szczególny udział w tym wielkim wyznaniu naszej miłości do Maryi.

2. Tydzień w liturgii:

 • w poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki naszej archidiecezji. Uroczysta Msza św. przed szczytem na Jasnej Górze o 11.00.

Msze św. w archikatedrze o 8.00 i 18.00.

 • we wtorek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna
 • w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W następną niedzielę, 1 września, przypada 80. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Módlmy się za poległych w obronie Ojczyzny. Centralne uroczystości z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy rozpoczną się w Wieluniu o godz. 4.40.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za piękny, liczny udział w naszej pielgrzymce parafialnej na Jasną Górę w ramach nowenny przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz słuchania radia FIAT, radia Jasna Góra i radia Maryja. Przypominamy też, że informacje duszpasterskie są dostępne też na stronie archikaterda.pl

Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019                            

1. Tydzień w liturgii:

 • we wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 • w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 • w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 • w sobotę święto św. Bartłomieja, apostoła.
 • w niedzielę - w Wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbędzie się diecezjalna procesja maryjna z naszej Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę. Rozpoczęcie nieszporami w Archikatedrze o godz. 17.00. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału.

2. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej odprawiana codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

3. We wtorek, 20 sierpnia o 17.15 rozpocznie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian we wtorek na 17.15. Prosimy chętnych do niesienia krzyża, tablicy i nagłośnienia pielgrzymkowego o zgłoszenie się wcześniej do zakrystii.

4. W tygodniku „Niedziela” polecamy szczególnie artykuł o wielkiej inicjatywie modlitewnej „Polska pod krzyżem” oraz artykuł ks. Artura Stopki „Posługa wysokiego ryzyka”.

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019

1. Tydzień w liturgii:

 • w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana męczennika II wojny światowej, który oddał życie za drugiego człowieka.
 • we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  w tym dniu jest niedzielny porządek Mszy św. – po każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów.
 • w sobotę św. Jacka, prezbitera

2. W sobotę, 17 sierpnia na Jasnej Górze rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
W Archikatedrze nowennę będziemy odprawiali od soboty codziennie po Mszach św. porannych i przed Mszami św. wieczornymi.

3. We wtorek 20 sierpnia o 17.15 odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Niech ta krótka, ale piękna droga będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Maryi, która przez swój częstochowski wizerunek wyprasza nam u Boga tyle łask. Każdy z nas ma przecież za co dziękować i ma też o co prosić Panią Jasnogórską. Już teraz zapraszamy wszystkich parafian w przyszły wtorek, 20 sierpnia na godz. 17.15.

4. Polecamy bardzo serdecznie nasz tygodnik „Niedzielę”.

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4.08.2019

 

1. Tydzień w liturgii:

·        we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, poprzez naszą obecność na Mszy św. w niedziele i w ciągu tygodnia razem ze św. Piotrem wypowiadamy słowa z Ewangelii: „Panie, dobrze, że tu jesteśmy”. Msze św. o 7.00 i 18.00.

·        w czwartek wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego czyli Dominikanów, Apostoła Różańca św.

·        w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

·        w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

2. Po wakacyjnej przerwie funkcjonuje już Kuchnia dla ubogich Świętej Rodziny. Bóg zapłać za szczodre ofiary składane na ten cel do puszki w kruchcie Bazyliki.

3. Wyjazd naszych dzieci i młodzieży do Wisły w czwartek, 8 sierpnia. Wyjazd rozpoczniemy Mszą św. o 7.00 w kaplicy. Spotkanie organizacyjne we wtorek o 18.30.

4. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz korzystania z mediów katolickich.

5. W naszej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach, którzy w tych dniach zdążają do Sanktuarium Narodu Polskiego na Jasnej Górze, nie zapominajmy też o pięknym częstochowskim zwyczaju witania grup pielgrzymkowych w Alejach Najświętszej Maryi Panny.

jest żywotnym i twórczym organem w Mistycznym Ciele Kościoła. Diecezjalnego
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,831,476 unikalne wizyty