12-07-2020 18:53
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12.07.2020

1. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, odpust w parafii przy Rondzie Mickiewicza
  • w środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu nasz Ksiądz Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Na Msze ś. w. w intencji Solenizanta zapraszamy w środę o 7.00 i 18.00.
  • w czwartek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Matka Boża, która objawiła się w brązowej szacie karmelicie, św. Szymonowi, powiedziała, że każdy kto z wiarą będzie nosił szkaplerz „nie dozna ognia piekielnego”. Szkaplerz możemy nosić w formie medalika lub dwóch kawałków płótna zawieszonych na plecach i na piersi.

2. Poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, odbędzie się w naszej bazylice w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Samochody można parkować także na terenie przyległym do archikatedry - wzdłuż budynku.

3. Wszystkim modlącym się w naszej bazylice życzymy Bożego błogosławieństwa. Składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia, na czele z Ks. Proboszczem.

 

Ogłoszenia parafialne

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 5.07.2020

1. Tydzień w liturgii:

  • w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę św. Jana z Dukli
  • w sobotę święto św. Benedykta opata, patrona Europy

2. Dziś, w niedzielę o godz. 18.00 Ks. Bp Andrzej Przybylski będzie sprawował Mszę św. w intencji ś.p. Ks. Biskupa Zdzisława Golińskiego, drugiego arcypasterza częstochowskiego w 57 rocznicę jego śmierci. Przy tej okazji warto przypomnieć, że w podziemiach naszej archikatedry znajduje się nekropolia Biskupów Częstochowskich. Warto niekiedy zatrzymać się w tym miejscu i pomodlić się za zmarłych Pasterzy naszego Kościoła.

3. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Zabobony grzech czy głupota?”.

4. Na czas wypoczynku czy to podczas wyjazdu czy też w domowym zaciszu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2020

1. Od środy rozpoczyna się miesiąc lipiec, kończą się więc nabożeństwa czerwcowe. Powracamy do odprawiania nieszporów, a na tę modlitwę zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

2. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

- w piątek święto św. Tomasza Apostoła.

3. W najbliższym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek spowiedź św. o 7.00, od 12.00 do 13.00 i od 17.30. Starajmy się wszyscy uczestniczyć w ten dzień we Mszy św. i przyjąć Komunię św. wynagradzającą. Do chorych udamy się od 9.00. Z chorymi skontaktujemy się wcześniej telefonicznie w celu potwierdzenia naszej wizyty. W sobotę podczas Mszy św. o 7.00 uczcijmy Niepokalane Serce Maryi.

4. Przypominamy, że Msze św. w niedziele będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

5. Msza św. za śp. ks. Prałata Józefa Chwisteckiego w 26 rocznicę jego śmierci będzie sprawowana w czwartek, 2 lipca o 7.00.

6. Wszystkim wyjeżdzającym na wakacje życzymy szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

 

Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21.06.2020                                                          

1. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego zapraszamy codziennie o 17.30.

2. Tydzień  liturgii:

- w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7.00 i 18.00.

3. Próba dla dzieci przed Pierwszą Komunią św. w czwartek o godz. 17.00.

4. W następną niedzielę, 28 czerwca o godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, ich rodziny oraz nauczycieli, w intencji których będziemy się wtedy modlić. Natomiast od niedzieli 5 lipca Msze św. będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, bez Mszy św. o 11.00.

5. Zapraszamy do lektury „Niedzieli”, szczególnie świadectwa pt. „Kościół mnie uratował”, jako przeciwwagi dla ostatnich oskarżeń wobec wspólnoty Kościoła. Zachęcamy też do słuchania radia FIAT, Jasna Góra i radia Maryja.

6. We najbliższy wtorek przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszamy wiele Bożych łask, a zmarłym chwałę nieba. Powierzajmy ich szczególnej opiece Świętej Rodziny.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14.06.2020

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie o 17.30.
  2. Tydzień w liturgii:

- w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

- w czwartek tradycyjne zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O 17.30 procesja eucharystyczna po bazylice, a następnie Msza św. z obrzędem poświęcenia wianków.

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 7.00 i 18.00.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej. Pamiętamy w modlitwie o Małych Siostrach Niepokalanego Serca Maryi - Siostrach Honoratkach, które z oddaniem prowadzą na terenie parafii archikatedralnej Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.  

3. W środę, czwartek i piątek o 20.30 w naszej bazylice odbędą się spotkania ewangelizacyjne z konferencją dla duchownych i świeckich pt. „Jezus jest Panem”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o tym, jak nie dać się oszukać w dobie epidemii. Tylko w naszym województwie oszukano w ostatnim czasie 856 osób na kwotę prawie 11 mln zł.

5. Wszystkim modlącym się w naszej archikatedrze życzymy obfitych łask Bożych.                  

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 7.06.2020

1. Dziś kończy się tradycyjny okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prymicji naszego parafianina ks. Mateusza Golisa. Żywemu Różańcowi za szczególną modlitwę w intencji Prymicjanta, Akcji Katolickiej za przygotowanie dekoracji i wieńca prymicyjnego, ministrantom i lektorom za liczny udział i wzorową asystę podczas uroczystości oraz młodzieży żeńskiej za pomoc w udekorowaniu drogi do kościoła i niesienie wieńca prymicyjnego.

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.

4. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, m.in. odnowicielki Akademii Krakowskiej i patronki miasta Radomska.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w archikatedrze o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Pontyfikalna Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity zakończy się uroczystą procesją. Ze względu na stan epidemiczny nie będzie centralnej procesji Aleją Najświętszej Maryi Panny.

- w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy szczególnie felietony o bieżących problemach Kościoła w Polsce i na świecie.

6. Wszystkich gromadzących się na modlitwie w naszej bazylice archikatedralnej polecamy przemożnej opiece Świętej Rodziny.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,227,123 unikalne wizyty