23-06-2018 23:13
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018

Dwunasta Niedziela Zwykła
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
 2. Tydzień w liturgii:
  * dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Na znak żalu za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upomniał Heroda za niemoralne życie. Został uwięziony i ścięty.
  * w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom).
  * w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając naszą Archikatedrę lub Bazylikę Jasnogórską. Trzeba odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa, też może 29 czerwca otrzymać odpust zupełny.
 1. Zmiana personalna. Ks. mgr Mariusz Janik został przeniesiony do parafii Bór Zapilski. Ks. Mariusza pożegnamy i podziękujemy za pracę podczas ostatniej Mszy św., którą odprawi w piątek o 18.00. Nowym wikariuszem w naszej parafii został ks. mgr Łukasz Sakowski, który pracował w parafii Konopiska. Ks. Łukasza powitamy w przyszłą niedzielę.
 2. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Wielki szturm modlitwy za Ojczyznę” – wynik konkursu „Niedzieli” i spotkania z Pierwszą Damą oraz „Nowy sposób bycia braćmi” – o św. Piotrze i Pawle oraz „ Mężczyzna zbudował Bogu dom” – o św. Józefie, postrachu duchów piekielnych.
Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018

Jedenasta Niedziela Zwykła 17.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30.
 2. Tydzień w liturgii:

- w czwartek 21 czerwca – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (żył w XVI wieku, w czasie posługi chorym zaraził się i umarł)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o ojcostwu: „Jestem tatą, to moja kariera” oraz „Męskie oblężenie Jasnej Góry” w dniu Ojca 23 czerwca.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018

Dziesiąta Niedziela Zwykła 10.06.2018

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w naszej parafii codziennie o 17.30. Po odśpiewaniu litanii adorujemy Pana Jezusa w ciszy.
 2. Tydzień w liturgii:

- jutro św. Barnaby, apostoła (był krewnym św. Marka Ewangelisty i przyjacielem św. Pawła apostoła, z którym współpracował w głoszeniu Słowa Bożego, był człowiekiem głębokiej wiary, jest orędownikiem w rozwiązywaniu konfliktów i sporów);

- w środę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., przez głoszenie Słowa Bożego, skrajne ubóstwo i głęboką modlitwę nawrócił do Chrystusa wielu słuchaczy, najbardziej słynie jako orędownik poszukujących). Dzień imienin śp. ks. Antoniego Madejskiego. Pamiętajmy w modlitwach o śp. ks. Antonim.

- w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika (żył w I połowie XX w., jak biskup został aresztowany przez Niemców i uwięziony w Dachau, został uśmiercony zastrzykiem)

 1. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Urodził się jako święty” – mowa o ks. Dolindo, który bezgranicznie zaufał Jezusowi i często powtarzał słowa: „Panie Jezu, weź to wszystko” oraz art. „Polskie miasta ograniczają dostęp do alkoholu”.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
Ogłoszenia duszpasterskie 3.06.2018

Dziewiąta Niedziela Zwykła 3.06.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- trwa oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne do czwartku o 17:30. Ks. neoprezbiter mgr Rafał Środa na zakończenie oktawy w czwartek odprawi nieszpory, poprowadzi procesję, będzie sprawował Mszę św., poświęci wianki i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa dzieciom, młodzieży i starszym. Księdzu Prymicjantowi złożymy życzenia;

- we wtorek św. Bonifacego, biskupa i męczennika (był benedyktynem, został zamordowany przez pogan w 754 r.);

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień uświęcenia kapłańskiego. Prosimy o szczególną modlitwę za prezbiterów. Wszyscy kapłani z archidiecezji są zaproszeni na wieczorną modlitwę do archikatedry na 20.00. Ze względu na uroczystość w piątek można spożywać pokarmy mięsne. W piątek możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa.

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 1. Dziś Marsz dla życia i rodziny. Msza św. w Archikatedrze o 15.00. Rozpoczęcie marszu na Jasną Górę ok. 16.00. Zapraszamy.
 2. 3.     W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł: „Ojciec naszej wolności” – drogowskaz Sł. Bożego Kard. S. Wyszyńskiego jest wciąż aktualny.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa.
Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018

 1. Dziś o 12.00 dzieci z klas trzecich przyjmą I Komunię Świętą. Dzieciom gratulujemy tej chwili i życzymy, by przez całe życie kochały Chrystusa, szczególnie przez częstą komunię i udział we Mszy św. Dzieci w najbliższe dni będą przeżywać Biały Tydzień. Będą przychodzić na Msze św. o 18.00. W środę pojadą do Leśniowa, do Matki Bożej – Opiekunki Rodzin. Zakończenie Białego Tygodnia w piątek o 18.00.
 2. Tydzień w liturgii:

- dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej

- we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy (żyła na przełomie XIX i XX w., założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Szarych, całe życie poświęciła wychowaniu młodzieży)

- w czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja eucharystyczna pójdzie z Jasnej Góry do archikatedry. Rozpoczęcie Mszą św. o 10:00 na Jasnej Górze. To jest nasza główna procesja. Zachęcam całą parafię do wzięcia udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne będą sypać kwiaty od św. Zygmunta do archikatedry. Dekoracje placu wykonuje Akcja Katolicka. Udział w procesji Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary. W to święto mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. o 8.00, 10.00, po procesji ok. 13:00 i o 18.00.

Od piątku do czwartku będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała, o 17.30 Nieszpory Eucharystyczne z procesją po archikatedrze i Msza św.

- w piątek św. Justyna, męczennika (był filozofem, prowadził publiczne dysputy w obronie wiary)

- w tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od 9.00.

 1. W piątek – Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy, by były miłymi dziećmi Boga, zdrowia i mądrości.
 2. Jutro 37. rocznica śmierci Sł. B. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 3. W sobotę Marsz dla życia i rodziny. Msza św. w archikatedrze o 15.00. Rozpoczęcie Marszu na Jasną Górę ok. 16.00.
 4. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 1 i 2 czerwca.
 5. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o Eucharystii, szczególnie „Pan idzie z nieba”
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
 7. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:
   ś.p. Marek Orlik l. 67.
Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

 1. Tydzień w liturgii:

- dziś za udział w śpiewie lub za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego

- nabożeństwa majowe codziennie o 17.30

- jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o 8:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00;

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień uświęcenia kapłańskiego. Bardzo prosimy o modlitwę za nas kapłanów i o powołania kapłańskie;

- w sobotę św. Filipa Nereusza, prezbitera (żył w XVI w., założył Zakon Filipinów, był doradcą papieży i wielu dostojników)

 1. 2.     Dzieci z klas trzecich przyjmą Pierwszą Komunię Świętą w przyszłą niedzielę o 12.00. Próby będą w poniedziałek, środę i piątek o 16.30. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę o 16.00. Później sprzątanie katedry.
 2. Katedralne Spotkanie Chórów – koncert w archikatedrze – w przyszłą niedzielę o 16.15. Jest wywieszony afisz z programem.
 3. Marsz dla życia i rodziny za dwa tygodnie – 3 czerwca.
 4. 5.     W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o życiu: „Miłość przez duże M”
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
 6. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
   ś.p.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,389,999 unikalne wizyty