Ogłoszenia parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022

1. W przyszłą niedzielę świętować będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię św., a do pierwszej spowiedzi św. przystąpią dzień wcześniej, w sobotę o 8.30.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. Od piątku włączymy do nich nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych a w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

4. W sobotę, 28 maja o godz. 10.00 w naszej bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, których alumnom naszego Seminarium udzieli ks. bp Andrzej Przybylski.

5. Nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową nr 35 i Strażą Miejską organizuje 5 czerwca „Festyn Rodzinny na Starym Mieście” połączony z loterią fantową, który odbędzie się na placu św. Jana Pawła II przed archikatedrą.

6. Polecamy lekturę tygodnika „Niedziela” oraz zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego radia „Fiat”.

7. Wszystkich modlących się w naszej częstochowskiej archikatedrze i łączących się z nami duchowo oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8.05.2022

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się bardzo gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem poświęcają się na służbę Bogu i ludziom.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

3. Tydzień liturgii:

- w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

- w sobotę święto św. Macieja, apostoła.

4. Nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową nr 35 i Strażą Miejską organizuje 5 czerwca Rodzinny Dzień Dziecka połączony z loterią fantową. Już dziś prosimy serdecznie o pomoc w organizacji i składanie fantów w zakrystii lub kancelarii. Dochód z festynu będzie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży naszej dzielnicy.

5. Bardzo dziękujemy za obecność, życzliwość i ofiarność wszystkim modlącym się w naszej archikatedrze.

Ogłoszenia parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.05.2022

1. III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Szczególnie w tym czasie niech więcej będzie lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach.

2. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie w kaplicy o 17.30. Postarajmy się jak najczęściej uczestniczyć w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego,

- we wtorek, 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Suma przed szczytem Jasnej Góry o godz. 11.00. Msze św. w archikatedrze tak jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00,

- w środę św. Floriana, patrona strażaków i hutników,

- w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. Polecamy lekturę „Niedzieli”, tam m.in. artykułu o historii naszej flagi narodowej, a także artykułu „Jak modlić się z dziećmi”.

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022

1. Dziś o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

2. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski a w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny.

3. Spotkanie dla młodzieży z kl. 7 SP w czwartek o 17.00.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na różne dzieła i inicjatywy charytatywne w minionym Wielkim Poście.

5. Zachęcamy do zakupu „Niedzieli” i polecamy lekturę artykułów o tym, jak Kościół pomaga Ukrainie. Zapraszamy też do nabycia naszej gazetki parafialnej „U Świętej Rodziny”. Przypominamy też, że z archikatedry Msze św. w niedziele o godz. 10.00 i w środy o godz. 18.00 transmituje nasze katolickie radio Fiat.

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022

Składamy serdeczne życzenia z okazji Uroczystości Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca i umysły odwagą i nadzieją, niech wyzwala nas z lęku i niepewności. Przyjmijmy i głośmy z radością zbawcze orędzie o tym, że Jezus zwyciężył śmierć i grzech.

1.  Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie modlimy się tego dnia za społeczność wyższych uczelni katolickich. Msze św. w porządku niedzielnym.

2. Dni w oktawie Wielkanocy mają w kalendarzu liturgicznym rangę uroczystości, dlatego też najbliższy piątek nie przyjmuje postu.

3. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przeżywać będziemy Godzinę Miłosierdzia.

4. Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00.

5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tegorocznych Świąt Paschalnych. Księżom Wikariuszom za owocną współpracę, Księdzu Prałatowi oraz Braciom Kapucynom za głoszone z mocą Słowo i posługę sakramentu spowiedzi, Siostrom Karolankom za piękne dekoracje kwiatowe, dorosłym dziękuję za stworzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego w archikatedrze. Akcji Katolickiej dziękuję za wielość dzieł miłosierdzia w tegorocznym Wielkim Poście – kiermasz ciast, rozprowadzanie palem wielkanocnych oraz dwudniową zbiórkę artykułów żywnościowych w markecie. Dochód z tych akcji przeznaczyliśmy na pomoc Ukrainie oraz biednym z naszej parafii. Gwardii Katedralnej dziękuję za straż przy Grobie Pańskim oraz inne posługi, ministrantom za asystę liturgiczną, młodzieży oazowej za pomoc w akcjach charytatywnych.

6. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, a w niej m.in. artykułu „Sen o pokoju” o życiu pod jednym dachem rodziny polskiej i ukraińskiej i „Pierwsza dama nie lubi się chwalić” o Agacie Kornhauser-Dudzie oraz naszej gazetki parafialnej „U Świętej Rodziny”, z której dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Wielki Tydzień

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
W ARCHIKATEDRZE ŚWIĘTEJ RODZINY
W CZĘSTOCHOWIE

WIELKA ŚRODA:

Liturgia Godzin z Ks. Arcybiskupem Metropolitą i Wyższym Seminarium Duchownym o godz. 17.00;

WIELKI CZWARTEK:

     - 10.00 Msza św. Krzyżma dla Prezbiterium Częstochowskiego

     - 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia – ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK:

     - 9.00  Liturgia Godzin

     - 14.30 Droga Krzyżowa w archikatedrze

     - 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

Po liturgii wielkopiątkowej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego i adoracja do 1.00. Rozpoczęcie adoracji w Wielką Sobotę o 7.00.

WIELKA SOBOTA:

     - 9.00  Liturgia Godzin

     - 10.00-14.00  Święcenie pokarmów co pół godziny

Podczas święcenia pokarmów kapłani będą dyżurować w konfesjonale

     - 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.  

WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA:

Msze św. o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło