24-06-2019 16:52
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019                                                                        

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Codziennie na nabożeństwie wieczornym o godz. 17.30 litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna po bazylice. Na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 17.30 procesja do czterech Ołtarzy w archikatedrze. Przed procesją i Mszą św. Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała wianki, które zostaną poświęcone na koniec Mszy św. Ofiara na cele dobroczynne.

2. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień uświęcenia kapłańskiego, ze względu na uroczystość w ten piątek można spożywać pokarmy mięsne.

 - w sobotę uroczystość św. App. Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

3. W środę, 26 czerwca podczas Mszy św. o 18.00 Ks. Biskup Antoni Długosz udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Zachęcamy do modlitwy za młodych, przyzywając Ducha Świętego.

4. Zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w robienie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Do wspólnej pracy zaprasza Akcja Katolicka w środę o 19.00 do sali pod plebanią.

5. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Paniom z Akcji Katolickiej za wykonanie imponujących dywanów kwiatowych w bazylice, tym, którzy przynieśli płatki kwiatów do wykonania tychże, panom ze służby liturgicznej za wystrój otoczenia archikatedry, młodzieży za pomoc przy tych działaniach; Żywemu Różańcowi z zelatorką p. Krystyną za niesienie różańca procesyjnego, Gwardii Katedralnej za niesienie baldachimu, dwóm panom niosącym sztandary, panom niosącym nagłośnienie, ministrantom i chłopcom za niesienie feretronu i dzwonków, dziewczynkom za sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem, rodzicom dzieci komunijnych za pomoc.

6. Od najbliższej niedzieli, 29 czerwca, Msze św. w niedziele będą sprawowane według wakacyjnego porządku, tj. bez Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

7. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019

1. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta, opiekuna ubogich, którego kopia obrazu Ecce Homo znajduje się w kaplicy Męczenników Częstochowskich.

- w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. w archikatedrze o 8.00, 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity, po eucharystii wyruszy  archidiecezjalna procesja eucharystyczna na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym publicznym wyznaniu wiary, w sposób szczególny Żywy Różaniec w strojach, Gwardię Katedralną i dzieci sypiące kwiaty do kościoła św. Zygmunta oraz niosące feretron. Przy okazji prosimy, aby w najbliższym tygodniu, do środy włącznie, do zakrystii przynosić płatki kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

Podczas oktawy Bożego Ciała na nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie procesja eucharystyczna po archikatedrze i Msza św. W przyszły czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała Akcja Katolicka naszej parafii będzie rozprowadzała wianki, które zostaną poświęcone na koniec Mszy św.

- w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

4. Komunikat policji w sprawie oszustw wobec osób starszych.

5. Spotkanie dla dzieci uczestniczących w procesji na Boże Ciało w poniedziałek o 18.30 w archikatedrze. Zapraszamy dzieci komunijne ale też starsze, by uczciły Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o 18.30.

 

Studia w Wyższym Instytucie Teologicznym

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9.06.2019

 

1. Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za udział w śpiewie lub za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu i modlitwa wyznaczona przez Ojca Świętego.

2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek święto Najświętszej Mari Panny, Matki Kościoła. Msze św. w archikatedrze o godz. 8.00 i 18.00,

- we wtorek wspomnienie św. Barnaby,

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, odpust w kościele seminaryjnym. Módlmy się szczególnie w tym dniu o nowe i święte powołania kapłańskie,

- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. Komunikat policji w sprawie oszustw wobec osób starszych.

5. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” i mediów katolickich: radia Fiat, Jasna Góra oraz radia Maryja.

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2.06.2019

 

1. Dziś po Mszy św. o 8.00 spotkanie duszpasterskie dla Żywego Różańca.

2. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy,

- w środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

- w I czwartek miesiąca dzień modlitw o powołania do służby Bożej,

- w I piątek miesiąca do chorych udamy się od 9.00, spowiedź św. od 7.00, od 12.00 do 13.00 i od 17.30,

- w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

- przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki.

4. Jak wspólnota parafialna bardzo cieszymy się z faktu, że w minioną sobotę nasz parafianin Mateusz Golis otrzymał święcenia diakonatu. Diakonowi Mateuszowi życzymy wielu łask do pięknej służby w Kościele.

5. W najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 10.00, dziewięciu diakonów naszej archidiecezji otrzyma w bazylice archikatedralnej z rąk Ks. Arcybiskupa Metropolity święcenia kapłańskie.

6. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” i mediów katolickich: radia Fiat, Jasna Góra oraz radia Maryja.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019

1. Dziś przeżywamy uroczystość I Komunii św. Dwadzieścia dzieci z naszej wspólnoty przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w sakramencie eucharystii podczas Mszy św. 12.00. Dzieci w ramach przeżywania Białego Tygodnia będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o 18.00, a w czwartek udadzą się na pielgrzymkę do Leśniowa.

2. Serdecznie zapraszamy na trwające jeszcze do piątku nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. Od soboty rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, także o 17.30.

3. Tydzień  liturgii:

- w środę św. Urszuli Ledóchowskiej

- w piątek święto Nawiedzenia Matki Bożej

- w sobotę św. Justyna, męczennika

4. Dziś odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Msza św. w archikatedrze pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity o  godz. 15.00. O godz. 16.00 marsz wyruszy z Placu Daszyńskiego.

5. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 31 maja i 1 czerwca. Rozpoczęcie w piątek apelem jasnogórskim godz. o godz. 21.00. W sobotę spotkanie rozpocznie się o 9.30 a zakończy Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abpa Henryka Hosera.

6. W sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00 w naszej bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, których alumnom naszego Seminarium udzieli ks. bp Andrzej Przybylski. Święcenia tego dnia przyjmie nasz parafianin kl. Mateusz Golis, którego polecamy żarliwej modlitwie całej wspólnoty.

7. Wszystkich modlących się w częstochowskiej archikatedrze, a szczególnie wszystkie Matki w dniu ich święta, oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,749,207 unikalne wizyty