24-11-2017 04:27
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2017

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 19.11.2017

1. Dziś I Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca św. Franciszka, który powiedział: „(…) jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, do popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności.” Wychodząc z katedry zabierzmy ulotki na ten temat.

2. Tydzień w liturgii:

 • jutro św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera (żył na przełomie XIX i XX w., jako powstaniec był zesłany na Sybir, po powrocie wstąpił do zakonu karmelitów, był bardzo gorliwym zakonnikiem, odnowił karmel w Galicji, codziennie godzinami spowiadał, relikwie spoczywają w Czernej);
 • we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
 • w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy (żyła w II lub III w., nawróciła na chrześcijaństwo męża i brata, razem z nimi poniosła śmierć męczeńską, jest patronką muzyki i śpiewu kościelnego);
 • w piątek wspomnienie 117 męczenników koreańskich (oddali życie za wiarę w ich kraju)
 • w przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela kończącego się roku kościelnego. Święto patronalne KSM. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi. Ten akt będziemy odmawiać po Mszach św.

3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na misje odbędzie się na parkingu przy plebani w środę 22 listopada do 13.00.

4. W „Niedzieli” polecamy artykuły o biednych i wykład kard. R. Saraha „Zagubiona Europa”. Polecamy także album jubileuszowy 15 zł. 

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom bieżącego tygodnia życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Daniela Dudek l. 94 oraz śp. Tadeusz Pietrula l. 71.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2017

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 12.11.2017 

1. Tydzień w liturgii:

 • jutro Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (byli pustelnikami i zostali zamordowani w nocy z 10 na 11 listopada 1003 r.)
 • w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy (żyła w XIII w., z wielką miłością pielęgnowała chorych, zakładała przytułki dla ubogich, zmarła w 24. roku życia)
 • w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy męczennicy (żyła na przełomie XIX i XX w., poniosła śmierć męczeńską z rąk żołnierza rosyjskiego w obronie czystości)

2. W naszej przychodni lekarskiej „Święta Rodzina” odbędą się w środę, 15 listopada badania lekarskie w cenie 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie. 

3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na misje odbędzie się 22 listopada o 13.00.

4. Policja ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od starszych osób metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Prosimy nie wierzyć takim osobom.

5. W „Niedzieli” polecamy artykuł „W sercu archidiecezji”, zawierający relację o sympozjum i uroczystościach jubileuszowych naszej parafii. Polecamy także album jubileuszowy w cenie 15 zł.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom bieżącego tygodnia życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa.

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jan Lisowski l. 27 oraz śp. Marek Jarczyński l. 63.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 5.11.2017

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 5.11.2017

1. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w duchowy lub zewnętrzny sposób przyczynili się do zorganizowania głównych obchodów stulecia naszej Parafii: misji świętych, sympozjum i głównej Mszy św. jubileuszowej.

2. Trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych. Różaniec z wypominkami do środy włącznie o 17.00, a po tym Msza św. oktawalna. Zachęcamy do uzyskiwania odpustów za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza lub krypty biskupów w katedrze.

3. Tydzień w liturgii:

 • w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – matki wszystkich kościołów katolickich na świecie. W związku z tym świętem można zyskać odpust zupełny. Trzeba w sobotę nawiedzić naszą bazylikę archikatedralną, być w przyjaźni z Bogiem, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
 • w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła /dwukrotnie uratował Rzym przed zniszczeniem, był wybitnym mówcą, dyplomatą i teologiem/
 • w sobotę 99. rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w archikatedrze o 7:00,12:00 i 18:00. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny i Miasta o 12:00. Módlmy się gorąco w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie.
 • w sobotę również wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa /przyjął chrzest w wieku 15 lat, został zakonnikiem i biskupem/

4. Dziś po Mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5. W naszej przychodni lekarskiej „Święta Rodzina” odbędą się w środę, 15 listopada badania lekarskie. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie. 

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zakup inkubatorów dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej odbędzie się 22 listopada o 13.00.

7. W „Niedzieli” polecamy artykuł o zyskiwaniu odpustów za zmarłych „Amnestia z wysokiego nieba”.

8. Można nabyć album jubileuszowy naszej parafii – w cenie 15 zł.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2017

Uroczystość Jubileuszowa z racji 100. rocznicy istnienia Parafii Świętej Rodziny

29.10.2017


1. Uroczysta Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego o 12.00.

2. Dziś kończymy jubileuszowe misje parafialne. Ojcom Misjonarzom składamy serdeczne podziękowanie za trud przeprowadzonych misji. Pożegnanie po Mszy św. o 18.00.

3. Dziś, jutro i we wtorek różaniec o 17.15. 

4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w katedrze tak jak
w niedziele. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po południu
i archikatedra będzie zamknięta od 13.00 do 17.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. To uczestnictwo, szczególnie Komunie św. ofiarujmy za naszych zmarłych. Na cmentarzach naszej archidiecezji klerycy będą zbierali ofiary na nasze Seminarium Duchowne. Dobroci naszych serc polecamy tę sprawę.  

5. W czwartek wspomnienie Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św.
o 7.00 i 18.00.

6. Odpust zupełny można zyskać od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz grzebalny. Należy pomodlić się za zmarłych i tylko za zmarłych odpust ten można ofiarować. Można tez uzyskać w Dzień Zaduszny nawiedzając kościół parafialny.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

8. Różaniec za zmarłych z wypominkami będziemy odmawiać od 1 do 8 listopada o 17.00. Po różańcu Msza św. oktawalna.

9. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, patrona naszych Sióstr Karolanek, posługujących w katedrze.

10. W „Niedzieli” polecamy artykuł o jubileuszu naszej parafii pt. „Parafia bramą zbawienia”.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2017

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 22.10.2017

1. Rozpoczynamy Misje przed jubileuszem stulecia naszej parafii. Misje prowadzą ojcowie redemptoryści: o. Andrzej Zając i o. Jerzy Krupa. Ojcowie podają ogłoszenia misyjne. Spowiedź św. w środę od 7.30 i 17.30. Spowiedź dzieci od 16.00.

2. Dziś przeżywamy Dzień Praw Rodziny ustanowiony przez Sejm RP w ubiegłym roku 21.10.2016r. Ten temat będzie omawiany podczas sympozjum w sobotę 28 października o 11.00, na które zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków.

3. W sobotę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.  

4. Spotkania przygotowujących się do bierzmowania

 • dla klas II i III gimnazjum w czwartek o 19.00
 • dla klas VII szkoły podstawowej w piątek o 19.00

5. Rada dzielnicy Stare Miasto dla dobra wszystkich mieszkańców, szczególnie dla dzieci, prosi o zabranie ulotek przy wyjściu z katedry
i zagłosowanie na numery 362 i 461.

6. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegary przestawiamy do tyłu o godzinę.

7. Polecamy „Niedzielę” a w niej artykuł „Polską silna rodziną”
w związku z Dniem Praw Rodziny.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. Elżbieta Siewior,
l. 57.

Sympozjum naukowe

Obrazy: pogoda.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,185,018 unikalne wizyty