Ogłoszenia parafialne

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022

 1. Od wtorku w Kościele powszechnym przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będziemy modlić się, aby wszyscy wierzący w Chrystusa na nowo zgromadzili się we wspólnocie apostolskiego Kościoła.
 2. W najbliższy wtorek, 18 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na wsparcie misji. Sprzęt możemy zwozić na parking przy plebanii od rana do 11.30.
 3. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem z kl. 7 SP w czwartek o 17.00.
 4. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata,

- w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

- w piątek św. Agnieszki, męczennicy.

 1. Polecamy lekturę tygodnika „Niedziela”, a w nim szczególnie artykuł „Biskup jasnogórski” o zmarłym niedawno pierwszym metropolicie częstochowskim ks. abp. Stanisławie Nowaku.
 2. Wszystkim babciom i dziadkom, którzy w piątek i sobotę będą przeżywać swoje święta życzymy wielu Bożych łask, zdrowia i siły.
Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 9.01.2022

 1. Pragniemy serdecznie podziękować za wspólną modlitwę podczas Mszy św. w intencji parafian i modlących się w naszej archikatedrze, które sprawowaliśmy w minionym tygodniu. Bóg zapłać za życzliwą obecność i ofiarę. Chcemy też podziękować za tę coniedzielną wspólnotę eucharystyczną szczególnie naszym gościom, którzy przybywają do archikatedry – Matki Kościołów archidiecezji. Pamiętajmy, że u Matki każdy może czuć się jak u siebie.
 2. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć kolędującego kapłana w swoim domu, to wciąż można zgłaszać taką informację duszpasterzom.
 3. Spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem z kl. 8 SP w czwartek o godz. 17.00 w sali duszpasterskiej.
 4. Dziś podczas Mszy św. o 12.00 poprzez uroczyste wniesienie zapalonej świecy – symbolu obecności Ducha świętego rozpoczniemy etap spotkań synodalnych w naszej parafii, które wypełniają wezwanie papieża Franciszka do podjęcia drogi synodalnej. Serdecznie zapraszamy wiernych do uczestnictwa w spotkaniach organizowanych w grupach parafialnych. Pani Ewelina Kawalec-Bernaś, która została przedstawicielem naszej parafii w pracach synodalnych w archidiecezji, będzie w każdej wspólnocie opowiadać o synodzie, jego sensie i założeniach. Prosimy o otwartość serca i życzymy owocnych obrad.   
 5. Polecamy nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 6. Wszystkim modlącym się w naszej archikatedrze życzymy błogosławionego tygodnia.
Uroczystość Objawienia Pańskiego

JAK OZNACZAMY KREDĄ NASZE DOMY?

Oznaczone poświęconą kredą drzwi naszych mieszkań
są świadectwem przynależności do Kościoła.
To piękny i wymowny znak tego, że pragniemy,
aby w tym domu panowało Boże błogosławieństwo.

C+M+B+2022

Christus Mansionem Benedicat

(Niech Chrystus Błogosławi ten dom)

lub

K+M+B+2022

Kacper i Melchior i Baltazar

(imiona trzech Mędrców, którzy według tradycji Kościoła pospieszyli do Betlejem oddać Hołd Królowi świata)

* * *

Obydwa te zapisy są poprawne. Trzy krzyżyki symbolizują błogosławieństwo, dlatego nie stawiamy znaku równości przed liczbą bieżącego roku.

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2.01.2022                                      

1. Od poniedziałku rozpoczynamy celebrowanie Mszy św. w intencji parafian i wszystkich modlących się w archikatedrze. W tym roku nie możemy przeżyć tradycyjnej „Kolędy” dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w Kościele. W czasie liturgii zostanie poświęcona woda, którą po powrocie do domu pokropimy nasze mieszkanie, a pomocą do tego będzie krótki tekst obrzędu kolędowego, który otrzymamy po Mszy św. Woda święcona jest też cały czas wystawiona przy Szopce. W czasie tych Mszy św. jest możliwość, wedle życzenia, złożyć ofiarę na remont archikatedry i kolędę.

Porządek Mszy św. w intencji wiernych znajduje się w gablotach ogłoszeniowych oraz na stronie internetowej.

PORZĄDEK MSZY ŚW. KOLĘDOWYCH

Poniedziałek 3.01.2022, godz. 18.00

Ul. Piłsudskiego, Katedralna, Strażacka, Przemysłowa, Mielczarskiego

Wtorek 4.01.2022, godz. 18.00

Ul. Piotrkowska, Ogrodowa, Stawowa, Mała, Mokra, Przechodnia

Środa 5.01.2022, godz. 18.00

Ul. Krakowska – numery parzyste od 30 do 80

Piątek 7.01.2022, godz. 18.00

Ul. Krakowska – numery nieparzyste od 19/21 do 73 oraz Zawodzie

Sobota 8.01.2022, godz. 18.00

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszach św. w wyznaczone dni oraz dla wszystkich związanych z naszą archikatedrą

Gdyby ktoś życzył sobie przyjąć kapłana w domu, prosimy o takie zgłoszenie do 14 stycznia.

2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – w tradycji zwana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca jest przeznaczona na misje. Po Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Woń kadzidła niech nam przypomina o modlitwie, która wznosi się ku niebu, a kredą oznaczmy drzwi naszych domów. Dziś możemy jeszcze nabyć przy wyjściu zestawy kredy i kadzidła. Tego dnia wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejsze przebranie ze sceny Bożego Narodzenia. Przewidziane są nagrody. Dzieci mogą się przebierać za królów, aniołów czy pasterzy. Ten barwny orszak rozpocznie Mszę św. o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek stycznia. W czwartek Godzina Święta o 17.30, a w piątek do chorych udamy się od 9.00.

4. Polecamy „Niedzielę” oraz zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

Ogłoszenia parafialne

 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 26.12.2021

1. Dziś odpust w naszej wspólnocie parafialnej – Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Uroczystą sumę o godz. 12.00 będzie sprawował Ks. Biskup Antoni Długosz. Podczas tej Mszy św. małżeństwa, które w tym roku przeżywały jubileusze sakramentu małżeństwa, odnowią swoje przyrzeczenia.

2. Tydzień w służbie Bożej:

- w poniedziałek święto św. Jana Apostoła,

- we wtorek święto Świętych Młodzianków,

-  w piątek o 18.00 uroczysta Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie starego roku.

- w sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, jest to też pierwsza sobota stycznia. Msze św. w porządku niedzielnym.

3. Zgodnie z odczytanym ostatnio listem Księdza Arcybiskupa kolędę będziemy przeżywać w ograniczonej formie, tak jak w ubiegłym roku. Wkrótce podamy porządek Mszy świętych, na które będziemy zapraszać wiernych z kolejnych ulic naszej parafii. Natomiast już teraz zapraszamy do indywidulanych zapisów tych, którzy pragną przyjąć kapłana z wizytą kolędową w swoich domach.

4. Polecamy świąteczny numer „Niedzieli”, który zawiera modlitewnik z kalendarzem na 2022 r. Koszt – 10 zł. Zachęcamy także do słuchania katolickich rozgłośni radiowych: radia FIAT, radia Jasna Góra i radia Maryja.

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA ADWENTU 19.12.2021

1. W poniedziałek ostatnie w tym adwencie roraty dla dzieci o godz. 18.00.

2. W czwartek od godz. 9.00 udamy się do tych chorych, których nie nawiedzamy w I piątki miesiąca. Chorych możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

3. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o 7.00. Spowiedź św. w Bazylice od 9.00 do 13.00. O północy Msza Pasterska, którą będzie sprawował Ks. Arcybiskup Metropolita. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.  

4. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00.

W niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Rodziny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Podczas tej uroczystości nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Do jubilatów zostały rozesłane zaproszenia. Zachęcamy jednak, aby w tym dniu wszystkie małżeństwa sakramentalne odnowiły swoją przysięgę. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski.

5. Po Mszy św. można nabyć jeszcze poświęcone opłatki.

6. Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”.

7. Zachęcamy gorąco do nawiedzenia Krypty Biskupów Częstochowskich, gdzie wczoraj, po zakończeniu uroczystych obrzędów pogrzebowych złożyliśmy trumnę z doczesnymi szczątkami pierwszego metropolity częstochowskiego, ks. arcybiskupa Stanisława Nowaka.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło