22-02-2019 04:15
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Zwykła 10.02.2019

 1. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek, 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Międzynarodowy Dzień Chorych. Ksiądz Abp Metropolita Wacław Depo odprawi uroczystą Mszę św. o 11.00 w intencji chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem w kościele Świętego Wojciecha na Tysiącleciu. W archikatedrze Msze św. o 7.00 i 18.00.

- w czwartek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

2. We wtorek, 12 lutego o godz. 18.00 pontyfikalnej Mszy św. za zmarłych Biskupów Częstochowskich Stefana Barełę i teodora Kubinę będzie przewodniczył Ks. Abp Metropolita. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Wyjazd na Ferie z Bogiem naszej młodzieży i dzieci w poniedziałek. Zbiórka o 7.00 przed katedrą.

4. Dziś na godz. 16.00 Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza do Auli Nazaret przy plebanii na film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, opowiadający wzruszającą historię tego odważnego, polskiego błogosławionego.

Ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Zwykła 3.02.2019

 1. Spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca po Mszy św. o 8.00.
 2. Tydzień w liturgii:

- we wtorek św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. o 7.00 i 18.00 poświęcenie chleba i soli.

- w  środę - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.

3. W przyszłą niedzielę, 10 lutego na godz. 16.00 Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza do Auli Nazaret przy plebanii na film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, opowiadający wzruszającą historię tego odważnego, polskiego błogosławionego.

4. Zapraszamy do lektury „Niedzieli”, szczególnie artykułu „Bóg zagarnął mnie do siebie”, o Marcie Robin, francuskiej mistyczce, która przez 50 lat karmiła się wyłącznie Komunią św.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Zwykła 27.01.2019

Podziękowanie 

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę bardzo podziękować za życzliwe i serdeczne przyjęcie nas po kolędzie. Dziękujemy za wspólną modlitwę o błogosławieństwo i opiekę Bożą na cały rok oraz ochronę przed wszelkim złem. Dziękujemy za zatroskanie o życie religijne naszej parafii i jej kształt materialny. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Parafii. Przy tej okazji serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby Kościoła, te na tace, jako Dar Serca w kopertach i przy innych okazjach. Przeznaczamy je na utrzymanie archikatedry, potrzeby Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego, wspierając systematycznie ludzi głodnych w naszej parafialnej stołówce i i innych bardzo ubogich.

Widząc wielu ludzi chorych, którzy nie są w stanie przyjść do kościoła, bardzo chętnie odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. na święta i I- e piątki.

Prosimy rodzinę, sąsiadów o poinformowanie nas o takiej prośbie zainteresowanych. Szczególnie prosimy o poinformowanie nas o potrzebie sakramentu namaszczenia chorych, aby przez posługę kapłana przynieś ulgę w cierpieniu i umocnienie duchowe. Za dar spotkania kolędowego Bóg zapłać.

 

 Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła

- w czwartek św. Jana Bosko

- w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św.
w Archikatedrze o 8.00, 16.30 i 18.00. O 16.30 Msza św. z poświęceniem świec dla dzieci i ich rodzin. Mszy św. pontyfikalnej o 18.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który w tym dniu przeżywa 7 rocznicę ingresu do Bazyliki Archikatedralnej.

 1. W czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 Szkoły Podstawowej.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. o 18.00.
 3. W sobotę o 11.00 w Sali duszpasterskiej odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów. Zapraszamy chętnych w szeregi naszej Katedralnej Służby Liturgicznej. Przypominamy, że przy ołtarzu mogą służyć zarówno dzieci, jak i młodzież, ale też dorośli mężczyźni, czego najlepszym przykładem jest nasza wspólnota.
 4. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” oraz zachęcamy do słuchania katolickich mediów: radia „Fiat”, radia „Jasna Góra” i radia „Maryja”.
Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Zwykła 20.01.2019

 Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek św. Agnieszki, męczennicy

- w czwartek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła - patrona dziennikarzy katolickich i prasy religijnej.

- w piątek, 25 stycznia, święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

- w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów - wiernych uczniów św. Pawła.

 1. Polecamy lekturę tygodnika „Niedziela”, a w nim szczególnie artykuły o światowych dniach młodzieży w Panamie.
 2. Komunikat Policji w sprawie oszustw dokonywanych wobec osób starszych.
 3. Wszystkim modlącym się w naszej Bazylice Archikatedralnej życzymy Bożego błogosławieństwa.
Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019

 1. Parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana podczas wizyty duszpasterskiej zapraszamy do zapisania się na kolędę dodatkową, która odbędzie się w sobotę 19 stycznia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii, zakrystii, pod numerem telefonu parafialnego i adresem mailowym.
 2. W czwartek wspominamy św. Antoniego, opata, natomiast w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 3. Uczestników „Ferii z Bogiem” w Zakopanem od 11 – 16 lutego, prosimy o oddanie do końca tygodnia wypełnionych kart zgłoszeniowych.
 4. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” polecamy artykuł „Święta od codzienności”, o św. Joannie Bereccie Molli, lekarce, która poświęciła swoje życie, żeby urodzić córkę.
 5. Wszystkim modlącym się w naszej Archikatedrze oraz łączącym się z nami duchowo słuchaczami radia FIAT życzymy błogosławionego tygodnia.
Kancelaria

ZE WZGLĘDU
NA WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ – KOLĘDĘ – KANCELARIA PARAFIALNA
od 7.01 – 11.01.2019 /poniedziałek – piątek/
czynna od 18.45 – 19.30
W sobotę /12.01/ od 8.30 – 9.00

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
1,601,267 unikalne wizyty