25-09-2016 19:21
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne 25.09.2016

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 września 2016 r.

1. Tydzień w liturgii: we wtorek – św. Wincentego a Paulo,
w środę – św. Wacława, dzień imienin i naszej modlitwy za Arcypasterza diecezji Ks. Arcybiskupa dra Wacława Depo,
w czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
w piątek św. Hieronima, a w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, jest to także pierwsza sobota miesiąca.

2. Od soboty rozpoczyna się różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o 17.15 począwszy od soboty.

3. Spotkanie katechetyczne dla młodzieży z klasy I i II gimnazjum odbędzie się w piątek o 18.30 w Sali duszpasterskiej Nazaret.

4. W przyszłą niedzielę, 2 października na godzinę 16.00 zapraszamy na projekcję filmu pt. „Czy naprawdę wierzysz?” To piękna opowieść o ludziach, którzy w bardzo trudnych sytuacjach wzywają Bożej pomocy. Niezwykłe są koleje losu bohaterów. Jest to film o potędze wiary, sile nadziei i odwadze świadectwa. Spotkanie o 16.00 w auli katedralnej.

5. Drogim parafianom i szanownym gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny, a na progu października w szczególności solenizantkom i solenizantom tego miesiąca życzymy opieki Rodziny Nazaretańskiej.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2016

XXV Niedziela Zwykła 18 września 2016r.

- dzisiaj jest dzień imienin Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Niedziela dzisiejsza jest też Dniem Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Jest to także dzień patronalny młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki.

 1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień: w środę – św. Mateusza apostoła i ewangelisty, piątek – św. Ojca Pio kapłana.

 2. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas: trzecia gimnazjum i pierwsza średnia przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w nadchodzący piątek o godz. 18 30 – zapraszamy. Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do Bierzmowania jest ks. Mariusz.

 3. Pragniemy nadmienić, że w poniedziałek Msza św wieczorna jest odprawiana w Kaplicy męczenników Częstochowskich, w środę jest odprawiana nowenna do św. Rodziny, natomiast w piątek po Mszy św. Wieczornej są odprawiane specjalne modlitwy w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 4. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2016

XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2016r.
- niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 1. W nadchodzącą środę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego będzie doroczna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych, osób starszych, rencistów i emerytów do archikatedry, która jest kościołem stacyjnym w przeżywanym Roku Świętym Miłosierdzia. Mszę św. o godz. 11 00 odprawi Ks. Biskup Antoni Długosz; przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty; po Mszy św. będzie spotkanie w auli przy herbacie.

 2. W tym tygodniu: w sobotę: Dzień Golgoty Wschodu - pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej. 77 rocznica agresji sowieckiej na Polskę (1939r). W naszej modlitwie pamiętajmy o poległych i pomordowanych na Wschodzie.

 3. Wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Wąchocka i na Święty Krzyż w nadchodzącą sobotę o godz. 6 30 rano – spod naszej archikatedry. Osoby zgłoszone powinny potwierdzić swój wyjazd uiszczając należną opłatę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – można się jeszcze dopisać do grupy pielgrzymów – zapraszamy.

 4. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci klas II w poniedziałek o godz. 18 30 – po wieczornej Mszy św; spotkanie dla rodziców dzieci klas III we wtorek o godz. 18 30. Zbiórki dla ministrantów w sobotę o godz. 9 00; spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek o godz. 18 30; spotkanie dla młodzieży Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek po Mszy wieczornej o godz. 19 00.

 5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, zachęcamy też do nabywania kalendarza jubileuszowego na rok przyszły oraz pozycji książkowej o polskich misjonarzach – męczennikach, zamordowanych w Peru w 1991 roku, niedawno ogłoszonych błogosławionymi.

 6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Świętej Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 4.09.2016

XXIII Niedziela Zwykła 4 września 2016r.

- po rannej Mszy św., spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Św. Rodziny. Dziś o godz. 18 00 Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski odprawi w naszej archikatedrze Mszę św. w intencji Ofiar Września 1939 roku w Częstochowie.

1. Moi Drodzy – dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach kanonizacji w Rzymie Matki Teresy z Kalkuty. Matka Teresa była zakonnicą od 1928 roku i uczyła hinduskie dziewczynki historii i geografii. Jej prawdziwym powołaniem stała się jednak posługa wśród najuboższych. W związku z tym założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Zadaniem Zgromadzenia, poza zwalczaniem biedy przez pomoc socjalną i medyczną było dawanie miłości odrzuconym i niekochanym; nędzarzom, alkoholikom, prostytutkom, trędowatym, dzieciom ulicy. Matka Teresa nigdy nie twierdziła, że pomaga ludziom z pobudek humanitarnych. Za to bardzo często powtarzała: „Robię to, bo w drugim człowieku widzę Chrystusa”. Pozwólcie na moje osobiste świadectwo – kilka miesięcy temu miałem wielkie szczęście wraz z grupą księży i osób świeckich być w Indiach – w Kalkucie przy grobie Matki Teresy sprawować Mszę św. dla naszych pielgrzymów i tam na miejscu zobaczyć dzieła św. Matki Teresy – utworzone dla ludzi najbiedniejszych z biednych, aby im dawać nadzieję, pomoc materialną i duchową. W tym kontekście pragnę dopowiedzieć, że w naszej archikatedralnej parafii św. Rodziny prowadzimy z wielkim trudem kuchnię dla ubogich – codziennie w godz. 16 00 do 17 00 około 50 do 60 osób otrzymuje kanapki i ciepłą herbatę. Tę działalność dobroczynną prowadzimy siłami parafii – gdyby ktoś z Państwa miał intencje wspierać to dobroczynne dzieło wobec bliźnich, to w Kaplicy Miłosierdzia Bożego jest wystawiona puszka z napisem „chleb dla ubogich” - tam można złożyć ofiarę. Moi Drodzy to Pan Jezus powiedział -”ubogich zawsze będziecie mieć wokół siebie’ - bądźmy wrażliwi na potrzeby bliźnich. Indie – skąd pochodziła św. Matka Teresa to Ojczyzna Sióstr Karolanek, które gorliwie posługują w naszej archikatedrze. W tygodniku Niedziela znajdziemy ciekawe artykuły o posłudze miłosierdzia świętej Matki Teresy.

  2. We czwartek 8 września – przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. przy ołtarzu Matki Bożej o godz. 8 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00 – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

  3. W piątek 9 września przypada X rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez naszego Arcypasterza Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego. O godz.18 00 Mszę św. dziękczynno – błagalną odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita wraz z duchowieństwem całej Archidiecezji. Ojcu naszej archidiecezji życzymy nieustającego ewangelicznego zapału, wytrwałości, opieki Matki Najświętszej w prowadzeniu ludzi swej pasterskiej drogi„ku Chrystusowi Odkupicielowi człowieka”

  4. Za dwa tygodnie – w sobotę 17 września organizujemy wyjazd pielgrzymkowy na św. Krzyż oraz zwiedzanie Opactwa Cystersów w Wąchocku – są jeszcze wolne miejsca – zapisy i informacje dotyczące wyjazdu w zakrystii i w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  5. Ks. Robert został mianowany proboszczem parafii św. Józefa we Wręczycy Wielkiej. Zachowuje jednocześnie obowiązki związane z duszpasterstwem rodzin przy naszej Archikatedrze. Ks. Robertowi gratulujemy nominacji i życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejnym odcinku posługi duszpasterskiej.

  6. Wszystkim nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny – matkę kościołów archidiecezji – życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2016

XXII Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2016r.

- we czwartek przypada 77 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej; w naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny, o mądrość dla rządzących i o jedność w naszym narodzie – w tych intencjach będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedziele o godz. 18 00.

 

 1. We czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci szkolne; młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na Mszę św. na godz. 9 00. Przedszkolaki i dzieci z klas pierwszych przynoszą tornistry i przybory szkolne do poświęcenia w przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 12 00.

   

 2. Spowiedź św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci, dla gimnazjalistów i młodzieży w I piątek września od godz. 17 15. Jest to dobra okazja do rozpoczęcia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską z racji I piątku miesiąca od godz. 8 30.

   

 3. W sobotę 17 września organizujemy pielgrzymkę autokarową na św. Krzyż oraz zwiedzanie Opactwa Cystersów w Wąchocku. Są jeszcze wolne miejsca – zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej - zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

   

 4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela oraz zachęcamy do nabywania pięknego kalendarza na rok 2017 – wydanego z myślą o jubileuszu 100 – lecia naszej parafii, który przypada właśnie w przyszłym roku.

   

 5. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny, oraz dzieciom rozpoczynającym wkrótce nowy rok szkolny życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2016

XXI Niedziela Zwykła - 21 sierpnia 2016r.

 

 1. We czwartek - w Wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbędzie się diecezjalna procesja maryjna z naszej Bazyliki Archikatedralnej na Jasną Górę. Rozpoczęcie nieszporami w Archikatedrze o godz. 17 00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zachęcamy do licznego udziału.

   

 2. W piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Święto Częstochowskiej Prowincji Kościelnej. Suma Odpustowa na Jasnej Górze o godz. 11 00. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8 00 i centralna Msza św. o godz. 18 00.

   

 3. W sobotę 27 sierpnia – pielgrzymka osób niepełnosprawnych na Jasną Górę, pod przewodnictwem wspólnoty BETEL. Rozpoczęcie o godz. 9 00 – od kościoła parafialnego w Olsztynie. Msza św. kończąca pielgrzymkę o godz. 17 00 w Bazylice Jasnogórskiej.

   

 4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, a także przepiękny kalendarz na rok przyszły wydany na Jubileusz 100 – lecia naszej archikatedralnej parafii – warto nabyć także na skromny prezent dla naszych bliskich.

   

 5. Przyjmujemy zgłoszenia na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Święty Krzyż, która będzie w sobotę 17 września. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

   

 6. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny życzymy Bożego błogosławieństwa. 

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
786,683 unikalne wizyty